Network attack...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slobodance

Ističe se
Poruka
2.829
Pozdrav svim ljudima dobre volje !
Dok sam na netu Kasperski AV me "obaveštava":
Network attack Intrusion.Win.LSAS.EXPLOIT from adress
255.247.113.17 (nisu ovi brojevi u stvarnosti) has been
successfully repeled

Šta je u pitanju i kako da "otkrijem" ko ?
Hvala !
 
Imas exploit na portu 445. Pomocu njega lameri mogu da ti ubace crva ukoliko nisi zasticen i ostave port 9996 otvoren za dalji exploit. Ako imas SP2 instaliran na svojoj masini, ovo je sredjeno i servisi su upadate-ovani. Ukoliko nemas, skeniraj ceo rachunar.

Mozes da otkrijes koji je provajder u pitanju i lokaciju tog korisnika (u kojoj je zemlji - gradu).
Daj IP adresu napadacha.
 
Izbrisi Kasperski.Imam sada na hardu program koim te neko napada, pokusava da ti unisti antivirus i zid.Koristi AV/Killer.Inace mozes da skines sa neta program: pcHacker Tracker, pokazace ti adresu br telefona i ostale podatke napadaca....
 
SOLDER K:
Izbrisi Kasperski.Imam sada na hardu program koim te neko napada, pokusava da ti unisti antivirus i zid.Koristi AV/Killer.Inace mozes da skines sa neta program: pcHacker Tracker, pokazace ti adresu br telefona i ostale podatke napadaca....
Da da kao što reče Oggy u američkim filmovima :D
Max što možeš da izvučešiz IP adrese je adresa nekoga servera , ako ne ide iza firewala , a ako ide onda ni to.
Lameri , pa nisu ni oni blesavi da da hakuju sa kompova sa statičnom ip adresom
 
A ne, nisi ti video ovu najnoviju Extra, DeLuxe, Turbo Injection, Intercooler, AllWheelDrive verziju. Jeste da košta, ali od tada ne moram više ni da sedam za računar, sve radi samo. Eto onomad sam 'teo da pričam s prijateljem, a program je odma' shvatio šta sam hteo, pronašao gde je, koja mu je IP adresa, broj telefona i poslao mu sva moguća upozorenja da mi se javi što pre. Dakle, vodi računa i o finansijama. Što ja da trošim novce na telefonske pozive.
 
Mala digresija.

Alatka pod nazivom Whois ce zadovoljiti potrebe kako bi se saznao koji je provajder u pitanju, adresa, broj telefona, faks i tako dalje, to se podrazumeva samo za provajdera kojeg koristi napadach. Samime time posle toga moze da pozove provajdera kod koga je napadach predstavljen kao korisnik i zatraziti njegove lichne podatke.

Obicna lica nemogu da dobije llichne podatke napadacha, ali uz uniformisano lice, provajder je duzan da dostavi licne podatke napadacha, posle toga povredjeni moze da tuzi napdacha ili da mu zakuca na vrata i blago recheno (izbije zube).
 
... i posle nekoliko sekundi dobijas podatke o korisniku....


Ne dobijash podatke o korisniku, chitaj, dobijash podatke o provajderu kojeg koristi taj korisnik. Da li ces zaista dobiti podatke. Ukoliko je (peglan) proxy, "malo teze" ce se doci do (tachnih) podataka sa bilo kojim "programom".
 
SOLDER K:
pcHacker Tracker je proveren samo ubacis IP adresu (mene nezanima dali je neko sakrio ili nije) i posle nekoliko sekundi dobijas podatke o korisniku....
Ebešh ga nisam ni znao da su lameri toliko ludi, imaš napad i ti pribeležish ip adresu , ubacish ga u tracker i dobiješ neki proxy firewall negde na internetu koji se nalazi u tunguziji :D , kapišh? :D , ili nedaj bože da je neki malo veći lamer u pitanju , veže ti tako zaredom tri proxy-ja , ili namerno ti uđe kroz svih 28 svetskih čvorišta na netu i možeš da se slikaš sa svojim znanjem i svojim programom. Bre pa mi smo sitna buranija za njih.
 
snejks:
Oggy to ti nije tvoja javna adresa :D , već interna :D vidi se iz aviona :D
Jeste sa meseca!(sto bi plavusa rekla "Jeste 1000!") Kud se ti javi, kad je poziv bio za onog hakera.Svejedno evo prave:
91.143.221.11 call me....tri dvojcice, tri trojcice...


@bojan p
Molim?
Jel to sad ono sto kazu telefoniranje preko interneta? Izgleda nam je uspelo, a?
 
JBT,dođoše mi ovi iz Findomestika na vrata...............zaglavih ja lagano,ali ima sve da vas povučem sa sobom....hehehehehe

SOLDER K me na tanak led navede..... :):)

****** ga hacker tracker i ostali đavoli..........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top