Vel Satis

Senta

Zainteresovan član
Poruka
153
Cao forumasi,
na autoputu u hr videh jednog ovakvog i zapitah se kako nema vise ovakvih na nasim ulicama? I uopste.. Zar je moguce da je tako katastrofalno prosao na evropskom (a posebno nasem) trzistu? Jos kad se pojavio u jednoj emisiji sam nacuo da mu performanse nisu bas najbolje, ali, treba uzeti u obzir, takmicio se sa S klasom i serijom 7.. a sto se tice eksterijera, pa i nije toliko ruzan..
Ima li neko vise informacija o ovom fenomenu?
 
Auto je ekstra, samo sto u toj klasi ipak ne moze da parira mnogo.
Najjaci model ima v6 motor zapremine 3498cc, 240hp pri 6000 obrtaja i obtni momenat od 330Nm pri 3600 obrtaja, sto i nije nista spektakularno. S obzirom na tezinu koja nije mala a iznosi 1720kg ubrzanje je shodno tome 8,3s a top speed 235km/h.
 
Cini mi se da nije toliko do motora koliko do vesanja i ponasanja vozila u krivinama i uopste na putu.. a 240KS pored 450 i vise KS i nije nesto, ali koja snaga uopste nesto znaci pored bilo cega sto se priblizi 500-tci? Cini mi se da je taj motor itekako dovoljan za vozilo koje je, moze se primetiti, dosta kabastije od Mercedesove S.
 
~MindMaster~:
Auto je ekstra, samo sto u toj klasi ipak ne moze da parira mnogo.
Najjaci model ima v6 motor zapremine 3498cc, 240hp pri 6000 obrtaja i obtni momenat od 330Nm pri 3600 obrtaja, sto i nije nista spektakularno. S obzirom na tezinu koja nije mala a iznosi 1720kg ubrzanje je shodno tome 8,3s a top speed 235km/h.
Nije spektakularno za jurcanja i jača ubrzanja. Za svrhu automobila je više nego spektakularno.
 
vozila u toj klasi treba da budu prestizna (mislim da je prestiz bitniji nego performanse), malo ko moze da poveze brend 'renault' sa bilo kakvom vrstom prestiza (danas je trziste takvo da tesko mozes da prodajes kangoo i vel satis pod istim znakom)

a drugo, dizajn nije bas mainstream koji bi garantovao komercijalni uspeh... ili da citiram suprugu jednog mog poznanika koji je zeleo da kupi vel satis.... "kada dodje vreme da se vozim u mrtvackom sanduku, razgovaracemo o kupovini ovih kola"...i kupio covek alfu 166 :D
 
jomini:
Senta, drago mi je da si ponovo s nama.

Hvala Jomini, i meni je drago sto sam opet svama.
Dosta se nagomilalo na pojedinim temama (na pojedinim temama cak 300str!!!, e to je stivo!!!), treba da se sustignem..

A sto se tice Vel Satis-a, meni je privlacan, u full extra opremi naravno (na kraju svaki model je u vrhunskoj opremi najlepsi).. Odudara od dosadnog kalupa, ima stila, nemogu reci da ima srce ali dusu sigurno ima.
Jedino mi smeta sto ga negde zele svrstati van kategoriju.. mozda ga zato i kupci luksuznih automobila izbegavaju..
 
Srdjan_NS:
I Avantime se proizvodio ali zbog manjka interesovanja ,nejasnog koncepta ,komplikovane proizdvodnje i neprakticnosti je ubrzo prekinuta produkcija.


posle 5700 kom i pravila ga je i projektovala Matra ( kao i Espace ) ali su imali velikih problema sa torzionom cvrstinom jer auto nema B stub....ja sam video dva kom, jedan kod nas i jedan u italiji....deluje impozantno ali ne bi hteo ni mrtav da se u njemu zateknem!
 
to je ovaj lepotan?
velsatis_5_big.jpg
 
jomini:


zato jer sam ja covek od stila ( "na meni vise zlata no sto imam kila" ) i ne bi hteo da mi se reputacija srusi zbog voznje u mini van-crosoveru-coupe-gt-kopiletu koje je napravljeno od strane drogiranih francuskih dizajnera natripovanih da su avangardni.... :roll:

od mene imaju pohvale samo za pionirski pokusaj ( treba prosirivati klase i vidike modernog automobilizma ) ali pljuvanje jer su idioti....
 

Back
Top