Pomoc drzave ili gasenje Zastave

PredatorBG11

Ističe se
Poruka
2.008
Zoran Mihajlović, predsednik Sindikata fabrike automobila
Pomoć države ili gašenje "Zastave"

KRAGUJEVAC - Predsednik Samostalnog sindikata fabrike "Zastava automobili" Zoran Mihajlović ocenio je juče da realizacija prošlogodišnjeg ugovora s "Fijatom" o sklapanju "punta" odnosno "zastave 10" u Kragujevcu "ide traljavo" jer fabrika iz sopstvenih sredstava mora da nabavlja tehnološku opremu, a računala je na finansijsku pomoć države. Od više puta najavljivanog početka, posle 10 meseci od potpisivanja ugovora, stiglo se dotle da je fabrika pripremila prostor od 11.000 kvadratnih metara i obezbedila deo opreme za montiranje "desetke".

Oprema koju je "Zastava" privatizacijom društava kupila od italijanske firme "Komau" treba da pristigne od septembra do kraja godine. Reč je o pet automatskih i jedne robotizovane linije za sklapanje školjki i zavarivanje otpresaka za "zastavu 10". - Ukoliko početkom naredne godine u Zastavi ne počne sklapanje "zastave 10" fabrika je sve bliža gašenju - ocenio je Mihajlović, naglašavajući da "Zastava" ne može sama da realizuje "projekat punto" i da je neophodna pomoć od oko 15 miliona evra.

On je dodao da država daje subvencije da bi održali proizvodnju i da je u ovoj godini proizvedeno oko 6.800 automobila. Čelnici Fabrike automobila koji su u više navrata najavljivali početak montiranja "zastave 10", a neki čak i da će početi proizvodnja, bili su "nedostupni za novinare". Uprava najčešće komunicira sa javnošću preko Internet-sajta fabrike na kojem se ovih dana najavljuje, da će početkom septembra predstavnici vlade i "Zastave" pregovarati u Turskoj o sklapanju novog "Fijatovog" modela putničkog automobila u Kragujevcu. Kako se tvrdi, "Fijat", koji je u Turskoj izgradio fabriku, zainteresovan je da deo proizvodnje poveri "Zastavi". Vlada Srbije je pomogla da se "Zastavi" otpiše dug prema "Fijatu" i fabrici daje subvencije, koje čine trećinu od ukupnih u zemlji. "U ovom trenutku prioritet je da se fabrika sa oko 4.400 zaposlenih oslobodi tehnološkog viška", izjavio je član Gradskog veća Kragujevca zadužen za saradnju s Vladom Srbije Nebojša Zdravković. Da bi vlada dala fabrici oko 15 miliona evra neophodno je prvo uraditi studiju izvodljivosti za "Projekat punto". U ovoj godini je prodato oko 1.500 "punta" sa oznakom "zastava 10", a najavljivano je oko 7.000, prenosi Tanjug.

http://www.glas-javnosti.co.yu/
Petak 25. 8. 2006.

Ja se nadam da ce se desiti ovo drugo u naslovu teme
 
Ma koliko ne podnosio Zastavu i kao firmu i kao auto, mislim da država treba da učini nešto da pomogne. Kad su tolike godine uludo to radili zarad mira i socijale, mogu i sada kada se ima šansa za proizvodnju Zastave 10. Ali obavezno uz dovođenje stručnijih ljudi. Oni njihovi dizajneri, kontrolori i majstori su stvarno dno dna. Kakve oni ideje imaju... :roll:
 
Slazem se sa jomini-jem... ma koliko ne voleo Zastavu ipak mislim da nasa zemlja ima potencijala i da ta fabrika moze znatno da napreduje samo kada bi se u pravim momentima povukli pravi potezi... Misljenja sam da Zastava moze za 5-7god znatno da prestigne Dacia-u koja trenutno vrsi torturu nad Zastavom i unistava je svi znamo na koji nacin... Takodje mislim da ta ista fabrika moze kroz nekoliko godina da zatrazi vise radnika, a ne da ih otpusta kao sto je gore navedeno...
 
Ne podržavam javašluk i nerad, ali Zastavu treba postaviti na noge, ali da vrati pare. Čuo sam davno priču kada su nabavili neku mašinu za izradu modela od neke vrste stiropora kada su radnici iz zajebancije stajali nogom na zaštitno polje oko mašin4e nakon čega bi se ona zaustavljala, pa su morali zvati Japance da im je pokrenu, zaostala tehnologija je jedno, ali dozvoliti da iz fabrike izlaze automobili sa loše zašarafljenim dijelovima sasvim drugo. Sa puntom mogu sigurno da naprave dobar posao.
 
Ma koja Zastava ljudi, budimo realni, patriote da, ali kakvih 5-7 god? Zastava se nece opraviti ni za 107 godina. Kada je bilo para za ulaganje u razvoj Zastave nisu se koristile za razvoj i unapredjenje neko su se koristile da se pune direktorima i pojedinim radnicima dzepovi! Bolje ugasiti nesto sto te sputava. Imala je Zastava mnogo prilika do sada i nije umela da ih iskoristi...
 
Datscha:
Ma koja Zastava ljudi, budimo realni, patriote da, ali kakvih 5-7 god? Zastava se nece opraviti ni za 107 godina. Kada je bilo para za ulaganje u razvoj Zastave nisu se koristile za razvoj i unapredjenje neko su se koristile da se pune direktorima i pojedinim radnicima dzepovi! Bolje ugasiti nesto sto te sputava. Imala je Zastava mnogo prilika do sada i nije umela da ih iskoristi...
Autoindustrija ima velik potencijal i ne sme se gasiti. Pravi potez je angažovati sposobne ljude u svim poljima proizvodnje, platiti ih previše za naše uslove i dati odrešene ruke.
 
Hahaha pa ja dolazim krajem godine da montiram liniju iz Italije,razmontirana na Siciliji i bice montirana u KG. kako kazu ovde u Fiatu!!!!!
Radi se o robotima Comau C3G,ovde su Italijani vec ispotpisivali sve ugovore........... tako da ce Punto II biti i to made by serbia....
 
99% robota u Fiatu je comau,jer je nekada bio pod Fiatom,takodjer rade i za ostale fab.automobila,ali im je Fiat No.1,kao kuka za VW itd....
Comau je firma koja pravi robote,programira iste i cele automatske linije....inace jedan robot kosta oko 30 000 eur a njegovo programiranje oko 40-60 000eur
 

Back
Top