SRPSKI NAROD: SLOVENSKO POREKLO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Evo mojih i ne samo mojih vec opste prihvacenih dokaza o slovenskom poreklu srba (mada je to jasno svakom razumnom bicu).
Molim da Vasi odgovori ne koriste glupe kontranapade (tipa: pa bugari imaju zelenu zastavu jer mislim da su i ovi dole vec dovoljni) vec dokaze o drugacijem poreklu srba.

I Jezik: grupe slovenskih naroda imaju slicne a neki maltene iste jezike (Cesi/Slovaci, Srbi/Hrvati, Rusi/Belorusi), mnogo manje razlike nego dijalekti u nekim zemljama (Italija, Nemacka,...). To ne mora da znaci sve jer su neka plemena (nepismena) iskoristila pisma i jezik drugih naprednijih plemena/naroda. Npr. Trachani su preuzeli (ne silom) slovenski jezik tj. sada bugarski.

II Obicaji, religija: stara religija slovenskih naroda pa i obicaji koji su se od ranijih vremena ocuvali vucu poreklo od jedne te iste. Bog Perun (spomenik u centru Kijeva-Ukrajina) i ostali bogovi pa i "paganski" obicaji nalaze se u knjigama, mitologijama i danasnjoj religiji Srpskog, Poljskog, Ceskog, Ruskog i Ukrajinskog naroda.

III Imena: imamo slicna imena kao kod drugih slovenskih naroda> U Rusiji:Igor, Ivan U Ceskoj i Slovackoj: Milos, Milan, Stanislav, Radislav

IV Zastave: Slovenski narodi i drzave imaju slicne a neke maltene iste zastave: Srbija, Slovenija, Slovacka, Rusija, Hrvatska, Ceska, zastava Luzickih Srba.

V Simboli: Slovenski narodi imaju veoma slichne simbole. Poljska, Rusija, Srbija, Ceska, Crna Gora imaju dvoglavog orla ili samo orla bilo na narodnoj bilo na drzavnoj zastavi dok sahovnicu imaju Cesi i Hrvati.

VI Genetika, antropologija,.... Uporedjenje naroda na slicnoj geografskoj sirini. Nish se recimo nalazi na slicnoj GS kao i Porto, La Coruna, Marseille, Perugia, Sofia, Istambul a Beograd na slicnoj kao Bordeaux, Parma, Bucaresti. Da Vam se ne chini da su Portugalci, Spanci, Turci, Italijani, Rumuni malo drugacijeg izgleda i crniji nego sto smo mi Very interesting. Po meni je ovo ocigledan primer da mi vucemo malo od severa Dok su Rumuni koji su severnije od nas dosta crniji jer su pripadnici Romanskog naroda. Ovo pod 6. pricam manje vishe u svoje ime. Mozda ce se uvrediti oni koji drugacije izgledaju.
Od svih naroda na istoj geo.sirini na svetu (osim SAD) mi smo najsvetlija nacija. Do dokazuje da smo dosta godina proveli negde severnije.

VII Opste prihvacena (i od strane Vizantijskih pisaca) podela na Bele Srbe/Srbe i Bele Hrvate/Hrvate. Sama podela pokazuje da smo nekada ziveli severnije pa se odvojili od maticnih plemena i dosli ispod Dunava ili vec gde.

Svaka od ovih stavki pisana je sa odredjenom zadrskom ali ona nije dovoljna ni 5% da pobije teoriju.
Kontra-argumenti samoj teoriji mogu biti ovi>
I Jezici se preuzimaju! Odgovor: Da, ali ne kod svih naroda i bash u isto vreme.
II Obicaji i religija se takodje milom ili silom preuzima! Odgovor: ipak su ovo stare religije pre hrista kao i obicaji a nalaze se i dan danas u knjigama pomenutih naroda
III Imena se preuzimaju od drugih naroda! Odgovor: neka, a ne vecina
IV Belorusija, Bugarska, Makedonija, Crna Gora i Ukrajina imaju dosta drugacije zastave. Odgovor: 50% je dovoljan broj za dokaz. I tri slicne zastave medju 12 pobudjuju paznju a kamoli 6 ili 7. Drugo: Zasto je zastava Luzickih srba toliko slicna nasoj Trece: Pomenute zastave u ovom kontraargumentu imaju novije datume!!!
V Pa i amerika ima orla na grbu. Odgovor: pa ko prica o americi, ovo je SAMO JEDNA od slicnosti sa slovenima a sa amerikom JEDINA. Isto vazi i za zastave. Ne uzimajte ovo kao samostalan argument vec kombinovan sa drugim argumentima.
VI Pa ja sam polu-cigan, sta cu ja ovde. Odgovor: normalno je da je bilo mesanja ali prostom matematikom kroz 10ak generacija dolazimo opet do prvobitnog stanja.


Svaki srbin zdravog razuma prihvatice stavke o poreklu kao opstu istorijsku cinjenicu. Oni koji to nece mogu samo da kazem sorry, u vecini smo!
POZ

P.S.
SVE OVO DAJEM KAO KONTRA-ARGUMENTE STAVOVIMA DA SU SRBI KELTSKOG, GOTSKOG, GERMANSKOG iLI VANZEMALJSKOG POREKLA.
 
sintagma:
Možete li mi onda nešto objasniti ? Kako to da među pripadnicima srpskog naroda ima svega
16% gena eu19 odnosno slovenskog gena ?

Ko radio istrazivanje, gde, kada i na kom uzorku? Gde su to vrsili ispitivanja u Srbiji? Uzimali su krv ljudima? Kako niko za to nije cuo? Gledali su ljude? Merili su im glave? Pa to su zastarele metode... Manite se vise kojekakvih "genetskih istrazivanja"!
 
sintagma:
Možete li mi onda nešto objasniti ? Kako to da među pripadnicima srpskog naroda ima svega
16% gena eu19 odnosno slovenskog gena ?

to ja i kazem
(neznam odakle ti podaci... al se slazu s mojim mishljenjem donekle)

malo li je 16% pored svih onih tribala, skordiska, ilira, ostalih dovuchenih legionara, sve one zbirshtine u turskoj vojci... a da, i visedecenijskim "zajednichkim delovanjem" sa avarima...

nadam se da nisam nekog izostavio... 8)
 
Само ме занима где су "Словени" живели пре 6-7 века, и где су археолошки докази постојања тог народа...
Колико знам Немањићка Србија не зна за Словене, нити их помиње било где...
 
crow:
malo li je 16% pored svih onih tribala, skordiska, ilira, ostalih dovuchenih legionara, sve one zbirshtine u turskoj vojci... a da, i visedecenijskim "zajednichkim delovanjem" sa avarima...

Cekaj, pa ovo ti je prava asimilacija! Narod koji je dosao uspeo je da nametne svoju kulturu, svoj jezik i svoje ime. Sta u ovome ima lose? Naravno, kao sto se vidi, da bi neka zajednica bila potpuno asimilovana moraju se ispuniti neki uslovi.
1. primiti jezik;
2. kulturu;
3. obrazac ponasnja;
4. priznati vlast drugoga;
5. i naravno, ma koliko glupo to zvucalo, ispuniti genetski minimum potreban za asimilaciju.

Sto je tacka 5. ispunjenija to ce asimilacija ici glatkije. Npr, Kinez i Srbin mogu ziveti u Norveskoj. Pretpostavimo da su i jedan i drugi izlozeni istom stepenu asimilacije. Naravno da ce pre Kineza biti asimilovan Srbin jer ce pre ispuniti taj "genetski minimum" dok ce kod Kineza biti asimilovan tek ono koleno koje bude ispunilo taj tzv. genetski minimum. Pod tim genetskim minimum smatram stepen gena koji se mora naci kod dosljaka da bi on fizicki poceo da lici na domicilno stanovnostvo tj. onog ko asimiluje.(smatrajte odnose dosljak-urodjenik relativne, mozda nisam trebao da pricam odmah o dosljacima i starosedeocima ali dacu vam primere). Ne volim da pricam o genima, ali fizicke osobine igraju vaznu ulogu pri asimilaciji. Jos jedan primer su Bugari. (Nemojte sada samo da se hvatate za sitnice tipa Bugari imaju debeo vrat. Oni su kroz istoriju ispunili 4 tacke za asimilaciju a peta je ispunjena do tog minimuma, mozda malo vise).

I da, sto su dva naroda bliza to postoji mogucnost da se asimilacija brze odvija (pod uslovom da se izvodi na dobar nacin). Dobar primer - Srbi u Hrvatskoj, los primer, Hrvati u Srbiji.

Normalno, genetski minimum ne mora postojati ukoliko onih koji trebaju biti asimilovani ima vise od onih koji asimiluju (primer Madjarske).
 
Можда би неки волели да су абориџини, но на жалост њихову, од тога нема ништа.
Срби су словени, и руси су, и пољаци....

Ја бих лично више волео да сам исланђанин, али ми не падају на памет глупости о томе да смо ми турци, а руси лапонци...


СРБИ ЈЕСУ СЛОВЕНИ; СВИДЕЛО СЕ ТО ВАМА ИЛИ НЕ.
 
Marqueaux:
Можда би неки волели да су абориџини, но на жалост њихову, од тога нема ништа.
Срби су словени, и руси су, и пољаци....

Ја бих лично више волео да сам исланђанин, али ми не падају на памет глупости о томе да смо ми турци, а руси лапонци...


СРБИ ЈЕСУ СЛОВЕНИ; СВИДЕЛО СЕ ТО ВАМА ИЛИ НЕ.
Kako onda objasnjavas da je kod nas marker EU19 prisutan najmanje, od svih koji smatraju da imaju "Slovensko" poreklo?

Mi poticemo iz Irana, dosli smo ovde, a onda su nas Sloveni porobili na nametnuli svoj jezik. Kasnije su Sloveni izumlrli/otisli, a mi smo ostali...
 
а откуд они знају. ево, мој ДНК нико није испитао, а ја имам породично стабло које иде врло дубоко у прошлост, и не видим ни једног турчина или нешто тако.
ја нисам националиста, нити неки србенда, али то су једноставно чињенице. Није све у боји косе, има и црних руса и немаца.


ако ћемо тако, сви ми потичемо из африке...
 
Marqueaux:
а откуд они знају. ево, мој ДНК нико није испитао, а ја имам породично стабло које иде врло дубоко у прошлост, и не видим ни једног турчина или нешто тако.
ја нисам националиста, нити неки србенда, али то су једноставно чињенице. Није све у боји косе, има и црних руса и немаца.


ако ћемо тако, сви ми потичемо из африке...
Koliko daleko?

Moje porodisno stablo ide negde oko 450 godina u proslost (koje ja znam), sa velikim mesavinam Nemaca, Italijana, a kasnije i Srba.

Ipak, mi ovde govorimo o proslosti od 1500 i vise godina...

I da, ja imam braon kosu i kestenjste oci...
 
Marqueaux:
Можда би неки волели да су абориџини, но на жалост њихову, од тога нема ништа.
Срби су словени, и руси су, и пољаци....

Ја бих лично више волео да сам исланђанин, али ми не падају на памет глупости о томе да смо ми турци, а руси лапонци...


СРБИ ЈЕСУ СЛОВЕНИ; СВИДЕЛО СЕ ТО ВАМА ИЛИ НЕ.

:D mare... care...
pravi tradicionalista na forumu
minimum 2 nick-a
 
Silent Bob:
Kako onda objasnjavas da je kod nas marker EU19 prisutan najmanje, od svih koji smatraju da imaju "Slovensko" poreklo?

Mi poticemo iz Irana, dosli smo ovde, a onda su nas Sloveni porobili na nametnuli svoj jezik. Kasnije su Sloveni izumlrli/otisli, a mi smo ostali...

jel si chito brajc onu moju teoriju

i ja sam neshto slichno izneo
al sad me mrzi da je kucam...
dal je izbrisana il se ne vidi?

gazdarice?

ako mozesh, mislim, ako josh postoji topik, jel mozesh da mi poshaljesh na PP
hvala
 
негде око 500 година, а са стране су уписане и жене. Осим моје бабе, која је Словакиња, сви остали су били срби.


као мали сам имао врло свеетлу плаву косу, негде до шесте године, а сад имам скроз црну, скоро ме је неко питао да ли се фарбам(!?). а имам кестењасте очи.
мој рођени брат има исто као ти смеђу косу и кестењасте очи.

шта сад?


то што смо ми срби мало тамнији је последица климе. први човек је био црн, дакле, ми смо, како да кажем, депигментирани. нормално је да су норвежани светлији кад имају онакву климу. то је чист пример биолошке адаптације на станиште и ништа друго
 
za one koji kad im koristi wikipedija je citiraju
nek zdraknu na ovaj link

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1729.jpg

Image:1729.jpg
 
Marqueaux:
као мали сам имао врло свеетлу плаву косу, негде до шесте године, а сад имам скроз црну, скоро ме је неко питао да ли се фарбам(!?). а имам кестењасте очи.
мој рођени брат има исто као ти смеђу косу и кестењасте очи.

шта сад?
Nista, htedoh da i kazem da sam i ja imao plavu kosu do seste godine. Moja sestra ima kosu kao ja, a plave oci.
то што смо ми срби мало тамнији је последица климе. први човек је био црн, дакле, ми смо, како да кажем, депигментирани. нормално је да су норвежани светлији кад имају онакву климу. то је чист пример биолошке адаптације на станиште и ништа друго
Klima utice na boju koze, a ne kose. Moja koza je vrlo svetla npr..
 
@Marqueaux

Kultura i civilizacija igraju mnogo vcu ulogu na pojedinca od njegovog genetskog nasledja. Kada ovo kazem, onda mislim na ponasanje a ne na neke fizicke osobine.

Asimilacija je sasvim prirodan proces, neizbezan je!

Genetika i procene ko koliko kojih gena ima je smesno! Geni svakako uticu na necije opredeljenje ali kultura je ono sto je presudno (bar po mom misljenju).
 
za boba:
ja- srpski, hrvatski, ruski, ukrajinski, beloruski, poljski, slovacki, ceski, rusinski, jaz na slovenackom, jas na makedonskom
ne(nje)- srpski, ruski, ukrajinski, beloruski, hrvatski, slovenacki, makedonski, ceski, slovacki, poljski, rusinski
...

ne bih sad da potrosim pet dana praveci spisak istih ili slicnih reci.

pula na rumunskom znaci k*rac, znaci hrvati su poreklom dacani, pa kad su dosli na more neko od njih rece " U kakvoj smo ovo puli?!" i dadose mestu ime Pula.
e, onaj tvoj kavkaz mi na ovo lici
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top