Legalizacija prostitucije?

V

Virginia

Gost
Da li bi trebalo legalizovati prostituciju i sta bi to znacilo? Da li bi se na taj nacin suzbile polne bolesti i da li bi, s' druge strane, na taj nacin prostitutke bile zasticene od nasilja? Da li bi se na taj nacin razbile izvesne nelegalne (da ne kazem kriminalne) grupe (citaj-makroi)?
Da li prostitutke treba da imaju zdravstveno, penziono, socijalno osiguranje?
Koliko je to dobro za drustvo, a koliko za prostitutke?
Sta kaze Moral na sve to? Da li je legalizacija prostitucije humana?
Jednom recju, prostitucija evidentno postoji,pitanje je da li je treba pravno regulisati i koje bi bile posledice tog cina?
 
U sustini, imam lose misljenje o tome, ali ipak smatram da ih treba pustiti da rade, ako vec imaju musterije. No, pod uslovom da djevojke prije dolaska i pocetka "rada", obave kompletne ljekarske preglede, da se ne desi kao prije par godina ovdje kod mene, da tek kasnije otkriju da su dvije djevojke zarazene HIV-om. Dok god budu ilegalno radile i dok ih vlast bude gurala u zapecak, postojace daleko veca mogucnost da se musterije zaraze i HIV-om i drugim bolestima, a samim tim da ih i prenesu drugim osobama, koje s prostitucijom nemaju nikakve veze. A zna se kuda onda sve to vodi.
Po meni, bolje je onda legalizovati prostituciju, postaviti stroge uslove za rad javnih kuca i prostitutki i redovno kontrolisati da li se propisi postuju. Pa, kome odgovara, neka ih onda otvara.
Pred pojavama kao sto je prostitucija, ne treba zatvarati oci i praviti se kao da ih nema, jer one postoje. Dok god ih drzava bude pustala da rade sta hoce, vladace krajnji nered i nemar. Na kraju krajeva, kad su vec tu, zasto onda da i drzavi ne plate porez.
Mada, heh, i neki od ljudi na vlasti znaju imati upletene prste u to.
 
Naravno da treba 'legalizovati' taj 'najstariji zanat'... A svi imaju koristi od toga... drzava (porezi, manjak 'jakih makroa'), potencijalne musterije (drzava moze izdati garancije za neku 'firmu', da njihove devojke nisu zarazene ili sta vec), a i same prostitutke (mogu da uplacuju penziono i socijalno (mada mogu i sada, ako same odnose pazar))... A i celo drustvo ima koristi od toga, narocito zato sto je 'zabranjeno voce' najsladje, pa ce se manje devojaka odlucivati za ovu opciju, a i bice manje musterija (e.g. nije interesantno raditi to u sterilisanoj sobi, bez velikih rizika)...

Jedino sa cime se ne slazem je zdravstveno... ludost je dati tako nesto prostitutkama... Trebalo bi ovde da se uvede zdravstveno kao na zapadu... Ako ne pusis, ne pijes, zivis zdravim zivotom i sl. imash najvecu premiju za zdravstveno (npr. sa standardnim osiguranjem mozes platiti transplantaciju jetre i bolnicki smestaj od mesec dana bez ikakvih problema)... E sad, ako pusis, 'premija' ti se smanjuje (npr. moras da placas zubara, i sam snosis troskove bolesti izazvanih pusenjem)... Ako pijes, jos gore... itd.

Tako da i prostitutke ne bi trebale da dobiju isto zdravstveno kao 'normalni' gradjani koji se ne izlazu tolikom riziku od HIV-a i drugih polno prenosivih bolesti...

Pozdrav...
 
Zmija naočarka:
Legalizacijom marihuane u Holandiji se nije postiglo smanjenje njenih uživalaca, tako da to sigurno ne bi bio ni slučaj sa prostitucijom. A da li treba deci ostavljati prostituciju kao moguće profesionalno opredeljenje?
Ne kaze se dzaba da je to najstariji zanat na svijetu... Mislis li da se prostitucija moze iskorijeniti...? Kako? Represijom, ili...?
Da budem iskrena, ja ne vjerujem da je moguce "ukinuti" je... Stoga, najbolje je uvesti, kakav takav red i u tu oblast... Samo tako joj se, bar djelimicno, moze stati u kraj...
 
Ne mislim da se može ukinuti, ali je ne treba plasirati kao nešto što je uredu, a legalizacijom se to ipak čini, bez obzira koliko šareni papir i mašnica (privid da se tu nešto kontroliše, uvek bi bilo sivog tržišta, a kada smo kod HIV -a postoji određeni vremenski period koji mora da prođe da bi se detektovao, a onda je već prekasno) skretali pažnju.
 
A u kojoj to oblasti nema sivog trzista...???
Ovako im se samo pusta da rade sta hoce i trpaju samo sebi novac u dzepove... Uz to, makroi prostitutke mogu da iskoristavaju kako hoce, a sa legalizacijom bi im se pruzila, kakva-takva zastita...
Sto se HIV-a tice, ipak bi obavezni ljekarski pregledi smanjili mogucnost zaraze...
 
Gazdarica:
U sustini, imam lose misljenje o tome, ali ipak smatram da ih treba pustiti da rade, ako vec imaju musterije. No, pod uslovom da djevojke prije dolaska i pocetka "rada", obave kompletne ljekarske preglede, da se ne desi kao prije par godina ovdje kod mene, da tek kasnije otkriju da su dvije djevojke zarazene HIV-om. Dok god budu ilegalno radile i dok ih vlast bude gurala u zapecak, postojace daleko veca mogucnost da se musterije zaraze i HIV-om i drugim bolestima, a samim tim da ih i prenesu drugim osobama, koje s prostitucijom nemaju nikakve veze. A zna se kuda onda sve to vodi.
Po meni, bolje je onda legalizovati prostituciju, postaviti stroge uslove za rad javnih kuca i prostitutki i redovno kontrolisati da li se propisi postuju. Pa, kome odgovara, neka ih onda otvara.
Pred pojavama kao sto je prostitucija, ne treba zatvarati oci i praviti se kao da ih nema, jer one postoje. Dok god ih drzava bude pustala da rade sta hoce, vladace krajnji nered i nemar. Na kraju krajeva, kad su vec tu, zasto onda da i drzavi ne plate porez.
Mada, heh, i neki od ljudi na vlasti znaju imati upletene prste u to.

Nije mali broj drzava koje su to legalizovale i ubiraju lep porez od toga i pri tom su musterije zadovoljnije, jer imaju odnose sa lekarski proverenim devojkama, u boljim uslovima (smestaj)...
 
hvala Gazdarice
kosmo postaje senilan
ehhh
ma gledao pre par dana kako to oni u nemackoj i stvarno je cool
mislim , hocu reci, izlaze na TV, javno govore o tome , cak i rade ono sa svojim musterijama pred kamerama i musterije daju komentare
i sad mi nije jasno jesu li to oni ispred ili iza nas i za koliko to ako jeste ?
 
Да.
Проституцију треба легализовати...
Мислим, кад су могли да дају дилерима да отворе мењачнице, зашто и те поштене жене не би добиле поштене услове рада?
 
uvek mi je bilo nejasno da li muskarci placaju za seks kao cin, il' placaju da ta devojka ode posle tog seksa? i uvek mi je bilo nejasno zadovoljstvo koje neko oseca kad plati devojci za to? ne razumem potrebu da se ima seks sa devojkom do koje ti nije stalo? sta je u tome lepo? posebno? sta ima u tome da ih nije briga da nekog ucine stvarno srecnim? ispunjenim? samo gomila gluposti... i laganja kako je "bilo ekstra"...
 
uvek mi je bilo nejasno da li muskarci placaju za seks kao cin, il' placaju da ta devojka ode posle tog seksa? i uvek mi je bilo nejasno zadovoljstvo koje neko oseca kad plati devojci za to? ne razumem potrebu da se ima seks sa devojkom do koje ti nije stalo? sta je u tome lepo? posebno? sta ima u tome da ih nije briga da nekog ucine stvarno srecnim? ispunjenim? samo gomila gluposti... i laganja kako je "bilo ekstra"...

Ti se salis, je l' tako :) ?
Poenta "seksa bez emocija" je praznjenje - dakle cista fizicka zivotinjska potreba.
Uostalom, SVAKI seks se uvek placa, na ovaj ili onaj nacin...
Kada izracunam koliko sam novca platio na razne nacine, uvek zakljucim da sam jeftinije mogao proci sa prostitutkama.

Veruj mi, najradije bih kupio onu silikonsku lutku za 6500 dolara. Isplati se svaki hebeni cent.
 

Back
Top