TESLA AUTO !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bi2:
Da li ste kupili današnji "Kurir" ? Videste li novi "Tesla auto" ? Vau, ko Porše, Ferari...
Koristi STRUJU, razvija fantastičnih 210 km/h, prvih 100 kom.razgrabljeni,cena 100.000 dolara. Fabrička proizvodnja počinje sledeće godine.
Šta mislite kako će se to odraziti na autoindustriju u svetu, Evropi? Gde smo mi u toj priči ?


http://www.kurir-info.co.yu/dnevne-vesti/A-01-24082006.shtml

Mi? :D :D :D :D :D
Mi smo toj prici u YUGU...........koji kosta 100 E, i razvija brzinu koliko hoces, ali nizbrdo :D :D :D :D :D
 
Kohen:
Mi? :D :D :D :D :D
Mi smo toj prici u YUGU...........koji kosta 100 E, i razvija brzinu koliko hoces, ali nizbrdo :D :D :D :D :D

Da li je po vama "Kurir" dao dobar predlog Vladi da kupi jedno vozilo, i time doprinesemo imidžu svoje zemlje? Ako ništa drugo. Ili će ga kupiti Hrvati, i tako svojatati našeg čoveka?
 
Kohen:
Mi? :D :D :D :D :D
Mi smo toj prici u YUGU...........koji kosta 100 E, i razvija brzinu koliko hoces, ali nizbrdo :D :D :D :D :D
pametnjakovicu nabudzeni pa niz brdo mozes i medjunoznim guralom ako ikada za njega budes imao 100 E....ti bi puko na boku da ne za*eres neku temu....verovatno te redakcija snabdeva toalet papirom gratis... :roll:
 
veKsla:
pametnjakovicu nabudzeni pa niz brdo mozes i medjunoznim guralom ako ikada za njega budes imao 100 E....ti bi puko na boku da ne za*eres neku temu....verovatno te redakcija snabdeva toalet papirom gratis... :roll:

Nesto si uzbudjena danas?? :confused:

Ti dobro?? :confused: .......Ako pozelis da vidis 100 E uzivo, i dobar auto , ucinicu ti plezir, samo zato sto si mi simpaticna :D :D :D
 
Bi2:
Kako nema ? A, nafta ? Zalihe nafte u Teksasu su male. Da li će ovim biti ugrožena Evropa? Da li mi možemo nešto izvući iz ovoga, s obzirom da je Tesla naš čovek?



Tesla je Amerikanac, i ako iko bude iz ove price, koja je jos u naucnoj fantaziji, imao koristi, imace Amerika............
 
serb_pagan:
stvarno matori,sta mislis mi da izvucemo od toga? ne vidim po kom bi smo to pravu mi mogli bilo sta da izvucemo od fabrike koja proizvodi auto pod nazivom "tesla"...

Nisam mislila da izvučemo lovu iz američke fabrike koja se zove "Tesla" !
Što ne bi zaista kupili jedan automobil za vladine potrebe, po predlogu ovih novinara ? Automobilom marke "Tesla" voziš strane državnike na aerodrom "Nikola Tesla". Ako, ništa drugo, ono da skrenemo pažnju sveta da je Tesla ipak bio prvo Srbin, pa tek onda Amerikanac? I pokažemo svetu da nismo toliko glup narod kao što reče onaj Englez.
 
Prvo, ovo je , po meni samo jedna novinarska patka, Ko se malo razume u automobile, a pritom i pomalo , onako neobavezno proprati i novitete, u razvoju elektricnog automobila, moze biti samo jako skeptican............

Do juce, su prakticno, elektricni automobili isli plafon do 100 km na cas, i to samo izuzetno napredni prototipovi..........o ubrzanju od 4 sekunde do 100 ,svako ko zna sta je to , ce se samo nasmejati.....

Takodje , najvece svetske autokuce, godinama ulazu milijarde, u razvoj, vozila koje bi , koliko toliko moglo da bude konkurentno sadasnjim dizel ili benzinskim automobilima......i jos niti jedan , projekt, nije zaziveo, zbog milion nedostataka...................

Mozda je i izbacen neki model, koji bi mogao da se donekle, i eksploatise u svakodnevoju upotrebi, ali da prvo pa musko , bude konkurent, "ni manje ni vise nego jednom "Ferarriju" je smesmo........

Probleme koje do juce nisu mogli da rese na pravi nacin najjaci konstruktori, a to su , izmedju ostalog, glomazni akomulatori, slaba snaga baterija, sporost i tromost takvih automobila, komplikovano i dugotrajno punjenje akomulatora, neisplativost izgradjnje stanica za dopunu strujom i sl.............odjednom resava neka anonimna "Tesla kompanija"...........bajkovito
 
Kohen:
Prvo, ovo je , po meni samo jedna novinarska patka, Ko se malo razume u automobile, a pritom i pomalo , onako neobavezno proprati i novitete, u razvoju elektricnog automobila, moze biti samo jako skeptican............

Do juce, su prakticno, elektricni automobili isli plafon do 100 km na cas, i to samo izuzetno napredni prototipovi..........o ubrzanju od 4 sekunde do 100 ,svako ko zna sta je to , ce se samo nasmejati.....

Takodje , najvece svetske autokuce, godinama ulazu milijarde, u razvoj, vozila koje bi , koliko toliko moglo da bude konkurentno sadasnjim dizel ili benzinskim automobilima......i jos niti jedan , projekt, nije zaziveo, zbog milion nedostataka...................

Mozda je i izbacen neki model, koji bi mogao da se donekle, i eksploatise u svakodnevoju upotrebi, ali da prvo pa musko , bude konkurent, "ni manje ni vise nego jednom "Ferarriju" je smesmo........

Probleme koje do juce nisu mogli da rese na pravi nacin najjaci konstruktori, a to su , izmedju ostalog, glomazni akomulatori, slaba snaga baterija, sporost i tromost takvih automobila, komplikovano i dugotrajno punjenje akomulatora, neisplativost izgradjnje stanica za dopunu strujom i sl.............odjednom resava neka anonimna "Tesla kompanija"...........bajkovito

:shock:

Ne, ne vredi...
 
Jerry Ropero:
Kohen kao obicno lupas gluposti evo ti linka ka dve vesti gde pise da Tesla Roadster ubrzava 0-60 mph(ili 0-100km) za 4 sekunde:

http://www.gizmodo.com/gadgets/gadgets/tesla-roadster-electric-060-in-four-seconds-188565.php

http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Roadster

Ti mozes da verujes da su se Marsovci spustili na Pale, i odneli Rashu i Radovana kod njih da i h cuvaju...........tvoj problem...........

Ocigledno se u automobile razumes, ko Marica, u krivi............

Ja garantujem da je to patka, za patke..............a ako pogledas komentare, na ovom prvom sajtu , koji si tako ponosno natakario........videces da se ljudi sprdaju i zayebavaju sa ovim kolima...................

210 na sat, 4 sec do 100............na baterije..........da, da........i onda je mrmot uvio cokoladu :roll:
 
Kohen:
Ti mozes da verujes da su se Marsovci spustili na Pale, i odneli Rashu i Radovana kod njih da i h cuvaju...........tvoj problem...........

Ocigledno se u automobile razumes, ko Marica, u krivi............

Ja garantujem da je to patka, za patke..............a ako pogledas komentare, na ovom prvom sajtu , koji si tako ponosno natakario........videces da se ljudi sprdaju i zayebavaju sa ovim kolima...................

210 na sat, 4 sec do 100............na baterije..........da, da........i onda je mrmot uvio cokoladu :roll:
ajde ekspertu za "teske" elektromotore reci koje ubrzanje ima tramvaj :roll: jel ti uopste znas razliku izmedju motora,recimo arana i elektromotora....i kada si tanak u necem malo se primiri i nemoj vredjati ljude i skakati im u usta kad te niko nista nije pitao....i kako si uopste mozes dozvoliti i reci coveku da pise gluposti ako je preneo vest....sta si ti ovde dezurni smislov il te redakcija pusti kad im ponestane higijenskog materijala...
 
veKsla:
ajde ekspertu za "teske" elektromotore reci koje ubrzanje ima tramvaj :roll: jel ti uopste znas razliku izmedju motora,recimo arana i elektromotora....i kada si tanak u necem malo se primiri i nemoj vredjati ljude i skakati im u usta kad te niko nista nije pitao....i kako si uopste mozes dozvoliti i reci coveku da pise gluposti ako je preneo vest....sta si ti ovde dezurni smislov il te redakcija pusti kad im ponestane higijenskog materijala...

Devojko..............imas veoma upotrebljive komentare, na moj racun..........samo nastavi :D


att6371321td3.gif
 
veKsla:
ajde ekspertu za "teske" elektromotore reci koje ubrzanje ima tramvaj :roll: jel ti uopste znas razliku izmedju motora,recimo arana i elektromotora....i kada si tanak u necem malo se primiri i nemoj vredjati ljude i skakati im u usta kad te niko nista nije pitao....i kako si uopste mozes dozvoliti i reci coveku da pise gluposti ako je preneo vest....sta si ti ovde dezurni smislov il te redakcija pusti kad im ponestane higijenskog materijala...
vekslo...nemoj molim te vise :D kazi da sam ti ja rekao to da napises :D:D:D higijenicar je to dobro primetio, kao ono juce :D
 
Mi smo nosat narod. Ne vidimo dalje od nosa. Šta nas briga što Ameri prave auto na struju?
A, što će to možda za par godina uništiti evropsku privredu a mi ćemo dotle rasprodati sve vodne resurse..Pa, kakve to veze ima s nama? I šta će to na politici, pobogu?
Čast pojedincima koji su učestvovali na ovoj temi.
Pozz

P.S. Jomini,...zaključavaj, briši .. .Nema vajde
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top