Pomoc (Stari HDD na novim racunarima?)

No13

Početnik
Poruka
9
Pre par dana , moj osam i nesto vise godina stari komp je konacno izdahnuo . Na ovoj masini imam neke prilicno vazne podatke koje bih hteo , da ako je to ikako moguce , sacuvam . Posto sam , bar sto se hardvera tice , gotovo apsolutni pocetnik , molio bih vas za pomoc .

Pored ovog , imam jos dva nova daleko savremenija racunara ( AMD 64 3400+ i AMD 64 3200+ oba sa Serial ATA diskovima ) . Pitanje za ciji odgovor sam vas molio , glasilo bi . Da li je hard disk sa starog racunara , moguce prikljuciti na jedan od gore navedenih AMD-a , a da se pri tome ne ugrozi njihov rad i stabilnost ? Da ce Serial ATA sa novog , i cini mi se ATA ( ili mozda IDE ) sa starog racunara , moci da rade istovremeno ? Stari je FAT 32 , a novi NTFS , hocu li uopste moci podatke prebaciti na novi HDD ? U slucaju da je moguce , kako da postavim jumper na starom HDD-u MASTER ili SLAVE ?

Stara konfiguracija ; Intel Celeron Pentium 2 , GIGABYTE cini mi se BX ploca , nVidia Riva TNT i Quantum HDD 6,4 GB

Nova ; AMD 64 3400+ , MSI K8N Neo Platinum , Maxtor SATA HDD

Hvala !
 
Naravno da ces moci da zakacis stari hard disk.Pazi ovako Sata kablovi i hard diskovi su posebno povezani i nemaju veze sa ide kablovima.Znaci posto imas ide kabl - granu na koju verovatno ide i neki rezac-cd ili dvd moraces da zakacis stari disk na tu granu.Ako ti je odredjeni uredjaj-cd,dvd ili rezac na Master-u onda hard disk stavljas na Slave,ako je uredjaj na Slave-u onda stavljas hard disk na Master.Nadam se da ces uspeti.I da u BIOS-u (stiskas DEL kada se startuje komp) u namestanjima za boot device gasis taj hard disk da ne bi dizao Windows sa njega.Moja preporuka je da prebacis te podatke na SATA disk u tvom novom kompu,i onda formatiras taj stari hard disk u NTFS sistem-pouzdaniji i brzi je...nece praviti onda problem oko brzine,,,Nadam se da sam pojasnio.
 
Uspeo sam ! Hvala na pomoci !

HDD starog kompa , prikacio sam na kabl DVD-a novog , a jumper postavio na Slave ( Na kraju posle toliko godina robovski teskog rada , nista manje od Slejva kao imena nemoze mu se ni dodeliti ! ) . Windows se bez problema podigao i prepoznao hardver , nemorajuci pri tome da menjam niti jednu opciju u BIOS-u . Zapravo nista lakse u zivotu nisam odradio ( osim mozda one drolje koju "onomad" odradih posle koncerta ) .

Thanks agein !!!!!
 

Back
Top