Engleski buldog

Поента? Па ако га волим највише на свету, не значи да ћу да чувам све његове/њене потомке. Ја чувам Бордошку догу, Бака, и наравно да га обожавам, храним, мазим, пазим и све што горе неведено, па и више од тога. И наравно да ћу сутра увек поклонити његово штене неком од својих пријатеља ко има услове и жељу да чува исто.
 
Ti već imaš mužjaka druge rase? Znaš li koji je posao odgajiti štence? I znaš li koji je posao odgajiti štene engleskog buldoga, koliko u proseku košta štene engleskog buldoga, kvalitetnog, sa originalnim rodovnikom? Sve u svemu, šanse da ga dobiješ na poklon su manje od nule.
 
Поента? Па ако га волим највише на свету, не значи да ћу да чувам све његове/њене потомке. Ја чувам Бордошку догу, Бака, и наравно да га обожавам, храним, мазим, пазим и све што горе неведено, па и више од тога. И наравно да ћу сутра увек поклонити његово штене неком од својих пријатеља ко има услове и жељу да чува исто.

Mimi ti je već odgovorila, ali da pojasnim.
Poenta je, kad već pitaš, da svaka ljubav košta. :)
Najjeftinije je kupiti psa - sve ostalo košta mnogo više.
Kod engleskog buldoga, specifičnost je da se psi teško uparuju (koliko mi je poznato, vrlo retko do oplodnje dolazi prirodnim putem), teško iznose trudnoću, teško se štene, oštene mali broj štenaca (2-3 u proseku).
Dakle, veštačka oplodnja - košta, održavanje trudnoće - košta, porođaj uz prisustvo veterinara - košta. Odgoj štenaca sa vakcinama i svim potrebnim dodacima - košta.
To znači da štene engleskog buldoga od 6 nedelja mora da košta.
Ne vidim ni jedan razlog da neko uloži novac i pokloni štene ako već može da ga proda - bar za onoliko koliko je u to štene uložio (novca).
 
Наравно да знам да ми нико не би поклонио штене кера који кошта преко хиљаду евра. Па и из самог поста видите да је шала то за поклон. Обожавам енглеске булдоге и због тога сам то написала. Прича је везана за то што је девојка написала да ја не бих поклонила штене коме пружам пуну негу. Ја сам рекла да бих дала штене мог пса, јер имам право на једно по парењу, без обзира на цену! Да их имам више, односно да чувам женку, сигурно би било другачије. А чувам бордошку догу која тренутно има два и по месеца, десет килограма, зове се Бак и много је блентав :).
 
Vec duze vreme hocu da kupim buldoga pa imam par pitanja za nekog ko vec ima buldoga, ili je dobro upoznat sa rasom...
Citao sam negde da zbog problema sa disanjem, mnogo prde, da li je to istina?
Koliko mu je potrebno setnji na dan?
Takodje sam negde citao rasprave o tome cime se cisti njegovo lice, tj. naborana koza, e sad neki kazu vlaznim krpama, neki suvima, neki obicnom vodom, neki prokuvanom kamilicom?
Da li neko zna neku dobru uzgaivacnicu u Srbiji da preporuci, nije mi zao dati 100e vise, ali hocu da sam siguran da sam kupio ZDRAVOG psa...
 
Ne kamilica, može da upadne u oko i da prouzrokuje upalu. Da, pr.de i hrču i linjaju se, teško se štene (najčešće idu na carski rez) i to po jedno, ev. dva šteneta... Kožne nabore ćeš najbolje očistiti vodom sa jabukovim sirćetom, na 1l vode ide jedna rakijska čašica sirćeta, mada možeš i u jednu čašu vode da kapneš sirće, a što se odgajivača tiče, pogledaj one registrovane u kinološkom savezu, one koji imaju samo engleske buldoge, ne više rasa odjednom.
 
Cao svima ja sam Sandra i jako bih zelela psa. Nova sam ovde i drago mi je sto sam saznala da ima tema na forumu vezano za psa kog bih zelela. Baka mi je umrla i usamljena sam, htela bih psa koji ce da me cuva, da je veseo i smesan kao sto je Engleski buldog. Molim vas za pomoc, kako da kupim psa, sta da gledam kad ga kupujem, ko je vise privrzeniji muzijak ili zenka. Meni treba pas za stan, netreba ni papire da ima ni nista, zelim psa za svoju dusu, a ne za izlozbu. Mnogo mi je da dam 500 evra za psa, da li ima neki jeftiniji. Ja sam ceo dan kod kuce i mogu maximalno da se posvetim. Hvala unapred ljudima dobre volje :heart:
 
Iz svega što si napisala, otpiši engleskog buldoga, pre svega zato što kvalitetnih pasa (pre svega bez urođenih zdravstvenih problema, na stranu izložbe) ne možeš da nađeš ispod 800 evra. A i nisu neki čuvari, dosta se od tog instinkta izgubilo, to buldoga što sam upoznala bi mogao čovek sa sve kaučem da ukrade koliko su umiljati, jedino su prema drugim psima istog pola nešto oštriji. A da su neodoljivi, to se slažem. :heart: Inače, ako odustaješ od čuvara, čula sam da francuskih buldoga ima za 350-400 evra a taj štenac od 400 kog je moj muž (veterinar) vakcinisao je delovao sasvim OK.
 
BuTcheRtattoo je hteo da mi pokloni njegovog Ozija, ali sam zakasnio bukvalno jedan dan... uzela ga je njegova sestra :)
A devojka i ja smo se organizovali oko svega, cuvanja, ishrane i tako to...cak smo i resili da tuzimo onu moju ludu komsinicu ispod mene, ukoliko bude pravila probleme heh
ali dobro, ako nista, barem smo se posteno edukovali o buldozima, tako da cekamo neku sledecu priliku.
 
Gledala sam snimke po internetu i engleski buldog me je odusevio. Slazem se sa vama sto ste mi rekli, tacno je to upravu ste. Gledala sam i francuskog buldoga, ali ima jedan problem, a to je da ima tri kombinacije ukrstanja, jedan ima sitnu glavu, drugi srednju, a treci ima glavudzu... Meni se svidja ovaj sa bas velikom glavom,a i telo im je dosta vece. Vec sam napisala poruku na temi francuski buldog pa da vidim sta kazu i zanjega. Ali kaze, engleski buldog me je oooooooodusevio, toliko je sladak i smesan da nemam reci, ne treba mi cuvar, cuvacu ja njega.Ali me zanima, ko je privrzeniji muzijak ili zenka i da li bi bilo pametno da sterilisem zenku... da li ce se promeniti posle sterilizacije, konkretno mislim da ne postane ko macka, jede, spava, jede, spava i tako u krug?
 
Ženka je UVEK privrženija od mužjaka, a što se sterilizacije tiče, prednosti vezane za zdravlje su mnogobrojne a promena ponašanja gotovo neprimetna, čak su neke ženke postajale teritorijalnije posle sterilizacije (nevezano za rasu, uglavnom mislim na uličarke koje su prošle CNR) ali odluku ne može da donese niko osim tebe. S druge strane imaš prosečnu cenu štenaca, ali opet, i tu su brojni problemi-malo leglo, teško štenjenje, uglavnom na carski rez, pojačana ishrana keruše tokom skotnosti i dojenja... Ima tema o sterilizaciji, da ne dužimo ovde.
 
Ženka je UVEK privrženija od mužjaka, a što se sterilizacije tiče, prednosti vezane za zdravlje su mnogobrojne a promena ponašanja gotovo neprimetna, čak su neke ženke postajale teritorijalnije posle sterilizacije (nevezano za rasu, uglavnom mislim na uličarke koje su prošle CNR) ali odluku ne može da donese niko osim tebe. S druge strane imaš prosečnu cenu štenaca, ali opet, i tu su brojni problemi-malo leglo, teško štenjenje, uglavnom na carski rez, pojačana ishrana keruše tokom skotnosti i dojenja... Ima tema o sterilizaciji, da ne dužimo ovde.


Ti si divna devojka i hvala ti sto mi pomazes oko ovih stvari. Znam sve od carskog reza do ishrane i milion drugih stvari, edukovala sam se o e. buldozima koliko je to moguce preko interneta, ali jedno me je uplasilo. Moj decko se raspitivao o tom psu kod ljudi koji ga gaje, u mom kraju ima samo jedan pa je decko koji ga ima rekao da je cuo od jednog odgaivaca da engleski buldozi moraju da se operisu. To mi nije jasno, nije mislio na carski rez vec neka operacija na glavi. Da li oni imaju neki urodjeni deformitet ili je to cista laz?
 
Te neophodne operacije su češći problem kod šar peja nego kod buldoga, da je kod štenaca koža toliko naborana da onemogućava mormalno funkcionisanje psu dok se hirurški ne sanira ali nije isključena ni kod buldoga. Sad, koliko se sećam, nalazila sam u literaturi podatke o neophodnom hirurškom produženju donje vilice kod šar peja usled prenaglašenih mana zbog višegeneracijskog parenja u srodstvu, kod buldoga to nije slučaj, njima je standardom propisan predgriz koji se nasleđuje skoro sigurno. Sad ne znam da li bi to mogla da bude još neka operacija, ovo mi je palo na pamet kao opcija ali iskreno, i moji susreti sa njima su uglavnom bili iz literature, iz priča, sa neta... jer mi je rasa jako interesantna, samo sam tome što čujem i pročitam prilazila i sa tog nekog aspekta veterinarske medicine. (Postoji anegdota o veterinaru koji je sebi kupio egleskog buldoga kad je diplomirao pa tek posle par godina vežbanja svega i svačega na svom psu-pokretnoj enciklopediji psećih bolesti pokrenuo privatnu praksu.)
 
pozdrav....vec dugo trazim po netu musko stene engl. buldoga, al svi koji su jeftiniji mi se cine kao mjesanci,ili ih prodaju sverceri tipa uplati mi u western union i poslacu ti stene,al trenutno sam u africi na krscanskoj misiji i slicne gluposti...posto ste rekli da se uzgojem bavite vec 10ak godina imate li koje mozda jeftinije,moze i bez papira samo da je engl. buldog, a ne mjesanac i da je zdrav....veliki pozdrav

Nemogu da verujem da si i ti naleteo na te prevarante, kao satro italijanka, ne razume srpsi a dobro zna da kaze da se pare uplate preko Western Union. Neverovatno je koliko prevaranata ima, maltene svaki 5-6 oglas.
 
Poslednja izmena:
Te neophodne operacije su češći problem kod šar peja nego kod buldoga, da je kod štenaca koža toliko naborana da onemogućava mormalno funkcionisanje psu dok se hirurški ne sanira ali nije isključena ni kod buldoga. Sad, koliko se sećam, nalazila sam u literaturi podatke o neophodnom hirurškom produženju donje vilice kod šar peja usled prenaglašenih mana zbog višegeneracijskog parenja u srodstvu, kod buldoga to nije slučaj, njima je standardom propisan predgriz koji se nasleđuje skoro sigurno. Sad ne znam da li bi to mogla da bude još neka operacija, ovo mi je palo na pamet kao opcija ali iskreno, i moji susreti sa njima su uglavnom bili iz literature, iz priča, sa neta... jer mi je rasa jako interesantna, samo sam tome što čujem i pročitam prilazila i sa tog nekog aspekta veterinarske medicine. (Postoji anegdota o veterinaru koji je sebi kupio egleskog buldoga kad je diplomirao pa tek posle par godina vežbanja svega i svačega na svom psu-pokretnoj enciklopediji psećih bolesti pokrenuo privatnu praksu.)

To si u pravu. Gledam vec jedno 15-ak dana oglase, jedna veterinarka mi je rekla da kupim psa preko oglasa, a da zaobidjem odgaivacnice jer tamo samo stancuju pse i uvaljuju ih samo da ih se otarase, jer interesuju samo pare a ne da li ce kupci njihovih pasa biti zadovoljni. Tebe cu da poslusam, ti se ipak bolje razumes od mene. Nabedjivali su me i za sar peja i za francuskog buldoga i za mopsa, doduse, dogovor je bio da kupimo cicavu da mi pravi drustvo, a dogurasmo do buldoga.
I takodje mi je rekla da je zdravlje psa individualno, neki moze da ide kod veterinara samo na vakcinacije, a neki jer je stalno bolestan.
Znaci ti kazes da oni nemoraju nista da operisu. Kupim psa i moje je jedino da ga hranim i adekvatno negujem, naravo i brinem o zdravlju, tipa da ga ne izvodim kad je vreo dan, kad je vlaga napolju i kad je hladno da ga oblacim?
 
To si u pravu. Gledam vec jedno 15-ak dana oglase, jedna veterinarka mi je rekla da kupim psa preko oglasa, a da zaobidjem odgaivacnice jer tamo samo stancuju pse i uvaljuju ih samo da ih se otarase, jer interesuju samo pare a ne da li ce kupci njihovih pasa biti zadovoljni. Tebe cu da poslusam, ti se ipak bolje razumes od mene. Nabedjivali su me i za sar peja i za francuskog buldoga i za mopsa, doduse, dogovor je bio da kupimo cicavu da mi pravi drustvo, a dogurasmo do buldoga.
I takodje mi je rekla da je zdravlje psa individualno, neki moze da ide kod veterinara samo na vakcinacije, a neki jer je stalno bolestan.
Znaci ti kazes da oni nemoraju nista da operisu. Kupim psa i moje je jedino da ga hranim i adekvatno negujem, naravo i brinem o zdravlju, tipa da ga ne izvodim kad je vreo dan, kad je vlaga napolju i kad je hladno da ga oblacim?

Još jedna jako bitna stvar kod njih je pravilna ishrana, mora da bude izbalansirana, kvalitetna, i onda su sve bitne stavke nabrojane. I da se pripremiš na hrkanje, pr.duckanje i ostatak repertoara koji bi inače mogla da očekuješ tek u poodmakloj fazi braka. ;)
 
Imam buldoga,starog 9 nedelja,uzgajivac od koga sam uzeo sa 8 nedelja mu je dao vakcinu BIOCAN L,BIOCAN DHPPI.Zanima me da li mogu da ga revakcinisem sa NOBI-VAC
vakcinama,zato sto veterinar kod koga vodim psa ima samo ovu vrstu vakcine?
 
Nobivac su dobre vakcine. Proveri u knjižici protiv kojih je bolesti vakcinisan pa se konsultuj sa veterinarom za dalje. I nemoj da zaboraviš da ga 3-4 dana pre revakcine očistiš od glista i da ponoviš terapiju za 15 dana.
 
cena engleskog buldoga na nasim prostorima se krece od 800-1600evra zavisno od boje.naravno ima za 700evra ali to su sve krsevi od stenaca zato to izbegavajte da se posle nebi kajali,za one koji zele buldoga a nemaju tolko para da daju ima da se kupe i bez papira sto ja nebi preporucijo nikome da radi njihova cena je 500 evra.

Znači registrovao sam se samo zbog ovog dotičnog gospodina i njegove izjave, o tome koliko drži engleske buldoge i koliko zna o njima,ok stoji da znaš, i tu neke stvari koje si napisao,pitaj boga odakle si kopirao,no u to neću da zalazim,

nego stvar koja me je iskreno povredila kao uzgajivača pasa jeste njegova izjava ‚‚Pas Engleski Bulldog se krece ovde po cenama od 800-1600Eura, a sve ispod 700eura su krševi" izvini gospodine a kakvi su to tvoji psi za 1600eura?imaju možda pozlaćenu vilicu ili šta?

Ja držim engleske bulldoge dugo,krenuo sam sa pitt bullovima,a posle prešao na njih,jer sam kao klinac sanjao o toj rasi, a sada su mi oni Main rasa, a pored toga imam naravno brdo rasnih pasa .....

Pa vidi da ti kažem ovako, jeste cena kod nas na tržištu 1600eura ,i tamo još u susednim zemljama skuplja, A ne pričate to kako vi ‚‚VELIKI" pod znacima navoda uzgajivači i iskusni, kupujete od nas pse za 500eura i pravite kojekakve rodovnike i prodajete ljudima koji nemaju pojma ništa o toj rasi,za troduplu cenu, Šta sa time ćutimo jel? i Šta ako je moj pas 500eura znači da je krš? PA vidi ovako ,

Stavi sliku od tog tvog buldoga od 1600eura i ja ću mog od 450eura pa da vidimo čijij je bolji ,lepši, i čiji je 100% bulldog.
A da ima na tržištu dosta škartova, to jedino podržavam.

Ili ako želiš javno da te prozovem,dodji rodjeni na sledeću izložbu ja ću dovesti mog ,ti svog pa da widimo.
 
Nikola, dotični "gospodin" se već odaaavno ne druži sa nama. Ali čula sam i ja da ima i francuskih i engleskih buldoga već od 400 evra i čak sam i vakcinisala jedno sasvim korektno štene Francuza od 400 evra, barem koliko sa tih oko 6 meseci koliko je imao kad je primio vakcinu protiv besnila može da se oceni. Ali drago mi je svakako da si se registrovao, daj da nam malo živne i ova tema. :) (S obzirom da se jedini vlasnik koji je bio aktivan na forumu odselio i psa ostavio sestri, a nisam sigurna ni pre toga koliko je pisao baš na ovoj temi.)
 
AHa ma ok,ja sam listao nesto po guglu,trazio oglase gde da postavim ,jer imam sada mnogo malih kucica,lepih :) naravno engleskih bulldoga, i slucajno naletim na doticnog gospodina koji je tu kolo vodio,i posteno me izbacio iz takta....i jako me uvredio kako mene jednog od uzgajivaca,tako i ostale ljude i kolege koje poznajem da imaju veoma kvalitetna legla, itd, i da prodaju za manje novce,jer ko ce sad u srbiji dati 700eura za psa? to bas trebas biti srece,
A ja sam bio voljan i otkrio ``MALU`` tajnu ``velikih`` majstora...koji dodju kod nas na sela, vide kakve shtence imamo, i pokupe,naprave kojekake papire , i prodaju za duplu cenu,
evo nadam se da ce te interesovati moje iskustvo vezano za preprodaju nasih stenaca, Naime Brus :) koji nam je bio ujedno i drzavni prvak, i koji je full full buldog :) glavni baja,postavicu i sliku ako zelite, odveli smo ga na izlozbu i sreli mlado stene jedno bas bas kvalitetno ne formirano jos skroz jer je mlad,ali videlo se po njemu vec da ce za ne punu godinu biti shampion, -tad kad smo ga videli ,bio je u razredu mladih, i ispostavi se da je to stene sin od brusa,ali da im se papiri ne poklapaju, (prepoznah stene, po jednoj maloj maloj maloj tackici na desnoj shapi) i ja pogledam sa tatom bolje kad ono stvarno, pitamo coveka koliko je platio psa, a on rece 950eura, od 1 coveka koji je uzeo tog psa od nas za 450eura. tako da eto... I posle oni pricaju kako imaju jake pse krvne linije itd a uzimaju ustvari od nas malih uzgajivaca,koji kao prvo drzimo te pse jer ih volimo i iz iskrene ljubavi ih drzimo...no ima svakakvih ljudi,

P.s. Ako vama ja nekako mogu pomoci u vezi malih engleza zguzvanih :) slobodno pitajte :)
P.s. izvinjavam se na nekulturi mojoj

Ja sam Nikola Vukadinov :) sve vas srdacno pozdravljam :)
 
Pa možda prepoznaš i Ozija, ima svoju temu na Foto albumima, karakterističan je po belim vrhovima ušiju, inače jako umiljat pas, jedinom malkice dominantniji prema manjim mužjacima. :) Inače, plaćen je, ako se dobro sećam, 800e. I slobodno postavljaj slike. :super:
 

Back
Top