Engleski buldog

Nisam dete imam 21 godinu, ali se moji roditelji ophode prema meni kao da sam dete... Inace to je moj oglas :D
Ali eto proslo je nedelju dana od kako sam uzeo kuce, strasti u kuci su se stisali... Pa razmislajm da ga zadrzim
Nego sam hteo da cujem necije misljenje o izgledu psa.
IME MU JE Boža :D
 
Prelepo izgleda, uzmi ga ako zelis tu rasu.
Cena je zaista jako niska, pretpostavljam da je stene bilo skuplje, a ocigledno je iz odgajivacnice koja se ozbiljno
bavi uzgojom te rase.

Meni inace padne mrak na oci( nema veze s tobom:)) kada vidim da odgajivaci prodaju stence cak i deci.

Obavezno ga uzmi, ali nemoj posle dve nedelje i ti da ga nudis za 250 evra.

ummmm... what???

Citaj malo i prethodne postove ...
 
Nisam dete imam 21 godinu, ali se moji roditelji ophode prema meni kao da sam dete... Inace to je moj oglas :D
Ali eto proslo je nedelju dana od kako sam uzeo kuce, strasti u kuci su se stisali... Pa razmislajm da ga zadrzim
Nego sam hteo da cujem necije misljenje o izgledu psa.
IME MU JE Boža :D

Pa vidi, ja licno obozavam te pse sa ravnim licem, podsecaju me na ljude, zato preferiram i boksera, ovog engleskog buldoga, ali i mopsa.
E sad, to je moj ukus, ukus je i mnogih stvarnih ljubitelja pasa, ali nije ukus koji je sada u modi u Srbiji.

Engleski buldog je savrsen pas. Ako ti je ikako moguce, zadrzi ga.
Ako te zanimaju neke pojedinosti, javni se, dobijes ( barem od mene) svaku mogucu i pomoc i podrsku.
 
Pozdrav svima.
Postavio bih pitanje nekome sa iskustvom kada je u pitanju rasa Engleskih buldoga.
Naime,imamo Engleskog buldoga starog 11 meseci. Zove se Čvarak. Povremeno ima nesto poput mini epilepticnog napada. Ponekad i malo zabalavi (što nije neobično za njegovu rasu ali se razlikuje u pomenutim epizodama od uobičajenog balavljenja). Veterinari kazu da ne brinemo ali opet mi te situacije ne daju mira. Nema konkretnog obrasca,ne desava se učestalo (npr. desi se jednom u nekoliko meseci pa se ne dešava neko vreme pa se desi dva puta u dva dana, pa izostane mesec, pa dva puta u jednom danu itd...). Primetili smo da su pomenute epizode počele da se pojavljuju još kada je imao 5-6 meseci ali tada smo mislili da kao i uvek pokušava da ušuška glavu u ćebe pošto spava sa nama u krevetu. Opet kažem da nas veterinari smiruju,kažu da ne brinemo. Na netu jedni pišu kako je to manje više normalno za njegovu rasu i da ukoliko nije praćeno drugim simptomima nema razloga za brigu. Dok opet na drugoj strani naglašavaju da to može biti simptomatično za prve stadiume obolenja tipa tumor,epilepsija i šta sve ne. Radićemo mu biohemiju krvi pa ćemo videti da nije vezano za to područje. No svakako bih bio izuzeno zahvalan svakome ko bi mogao da nam pomogne sa datim brigama.
Hvala puno.
 
Ako imate opciju da uradite detaljnije analize, znaćete odgovor. Veterinar često ima teži zadatak da umiri vlasnike, nego da pomogne samom pacijentu, ima dosta takvih slučajeva. Dakle, rezultati, pa dalja diskusija. Držim palčeve da su veterinari u pravu, da nije ništa ozbiljno.
 
E, ovako
Dragi ljubitelji buldoga, moja tuzna prica pocela je letos kada sam odlucila da kupim buldoga,Oduvek sam ga zelela,imala sam jednog kao dete i ostao mi je u secanju kao divan pas. S`obzirom da sam zelela muzjaka, po mogucnosti belog, suzila sam sebi izbor i na internetu pronasla najsladjeg buldoga starog 3 meseca iz Jagodine, Dva dana kasnije,on je bio u mojim kolima na putu za Vrsac i tu krecu problemi. Njegova cena je bila 250e sa opravdanjem da je poslednji u leglu, te covek ima malu bebu i nema uslova za njega, sto se sve ispostavilo tacnim kad sam stigla u Jagodinu. Ono sto je vlasnik zaboravio da napomene jeste da je pas bolestan. Pas nije imao kontrolu sfinktera (nekontrolisano je piskio i kakio). Kada sam se cula sa bivsim vlasnikom, rekao mi je da to kod njega nije bilo tako, da mu namazem pastu za zube oko anusa, da ce tako da razradi misice i razne gluposti. Vrsacki veterninari nisu uspeli da nam pomognu ,te smo pomoc potrazili dalje. Kada smo konacno nasli veterinare koji se razumeju u svoj posao nas problem je dijagnostikovan. Psu su ispala tri prsljena, kicma mu je disfunkcionalna i vuce problem iz legla. Tu pocinje borba za njega. Bandazirana mu je kicma, Nadali smo se da ce se ostali problemi resiti kada se kicma ispravi. Moj momak i ja smo svake nedelje posecivali veterinarsku ambulantu u Pancevu. Zbog previjanja, koktela vitamina, raznoraznih kontrola, inekcija i ostalih cuda. U medjuvremenu je pas dobijao mikozu, demikozu,raznorazne gljivice, prolaps,eserihiju koli..Isao je iz bolesti u bolest. Za to vreme, on spava sa nama u krevetu ( iako ima problema sa kontrolom sfinktera), posteljinu peremo svaki dan, kuvamo mu svaki dan govedje meso, junece srce, pirinac, kupujemo mladi koziji sir i jaja od prepelice sve u cilju njegovog ozdravljenja. Nazalost, nista od stvari koje smo radili nije pomoglo. Pre nedelju dana, pregledao ga je i profesor sa veterinarskog fakulteta koji nam je predlozio da ga uspavamo i da ce mu biti sve gore, te da su njegovi problemi genetski i neizlecivi.Vec nedelju danas sam neutesna i odlazem neminovno nadajuci se nekom cudu. On je divan i veseo buldog koji voli da se igra, mazi, trci po lopticu,vozi se u kolima, voli sa drugim psima da se druzi...a u isto vreme mu je organizam toliko izmucen, i iz mesecsa u mesec dobija nove bolesti. Sve ovo pisem da bi apelovala na ljude da paze od koga kupuju zivotinje,jer im se na kraju moze desiti isto sto i nama, Da ulozite sve sto mozete, najvise ljubavi, vezete se za psa i posle prolazite kroz pakao razdvajanja.Covek od koga sam kupila buldoga zove se Dragisa Popovic, iz Jagodine i najverovatnije je celo leglo bolesno, s`obzirom da je nas problem iskljucivo genetske vrste.Ako neko ima psa iz njegovog legla, volela bih da stupim u kontakt sa njim, da cujem kako je pas.
 
imamo kvalitetnog, zdravog engl. buldoga, spreman je za rasplodnju.Buldog je ocenjen, pregledan i sa papirima, za uzvrat trazimo samo jedno zdravo musko stene, kontakt : mob.telefon:+381 060 46 47100,samo ozbiljne ponude
 
Oho Ho Postovani Ljubitelji buldoga ima li Vas? Nikola Vukadinov ovde, sa proslih komentara i postova :D vidim da je tema skoro pa i ugusena :D Ali evo javljam se svima nakon toliko godina da podelim to da nas pas koji je prodat u Rusiju je postao:-

3.11.19 Moscow, IDS RUSSIA -2
Honorable Judge Stefan SINKO (Slovenia)
🏆Doctor Art of Bulls - BEST OF BREED!!! CACIB!!
Breeder Todor Vukadinov
Фото Люба Тимофеева
Naravno nas pas iz naseg uzgoja, a da ne pricamo o Titulama koje su Otac i Majka osvojili koji su dan danas u nasem vlasnistvu jos kao stenad!
Puno mi se ljudi javilo iz dijaspore, i kontaktiralo bas zbog onog mog komentara pre 8GODINA! Tako da evo moze me kontaktirati bilo ko na mom instagram nalogu Gazda_Dzony u vezi prodaje stenada, ili bilo kakve informacije ili pomoci okoo buldoga engleskih,nas kako pre tako i danasnji kvalitet mozete bilo kad proveriti dolaskom na nasu prebivalisnu adresu :)
Da se ukljucim na moj komentar pre nekoliko godina - ODgovorno tvrdim da Todor Vukadinov (moj otac) ima najbolje Engl Buldoge u SRB pa i sire ;)
Vidimo se na izlozbama kao i uvek ;) pozi pos
Instagram: Gazda_Dzony
Facebook: https://www.facebook.com/Dzontras
Youtube kanal: Gazda Dzony
postavicu nekoliko slika iz naseg odgoja cisto da se baci pogled :)
VEliki pozz svima koji vide ovaj komentar :))
 

Prilozi

  • LEnox.png
    LEnox.png
    946,8 KB · Pregleda: 60
  • BUldog 2.png
    BUldog 2.png
    631 KB · Pregleda: 61
Oho Ho Postovani Ljubitelji buldoga ima li Vas? Nikola Vukadinov ovde, sa proslih komentara i postova :D vidim da je tema skoro pa i ugusena :D Ali evo javljam se svima nakon toliko godina da podelim to da nas pas koji je prodat u Rusiju je postao:-

3.11.19 Moscow, IDS RUSSIA -2
Honorable Judge Stefan SINKO (Slovenia)
🏆Doctor Art of Bulls - BEST OF BREED!!! CACIB!!
Breeder Todor Vukadinov
Фото Люба Тимофеева
Naravno nas pas iz naseg uzgoja, a da ne pricamo o Titulama koje su Otac i Majka osvojili koji su dan danas u nasem vlasnistvu jos kao stenad!
Puno mi se ljudi javilo iz dijaspore, i kontaktiralo bas zbog onog mog komentara pre 8GODINA! Tako da evo moze me kontaktirati bilo ko na mom instagram nalogu Gazda_Dzony u vezi prodaje stenada, ili bilo kakve informacije ili pomoci okoo buldoga engleskih,nas kako pre tako i danasnji kvalitet mozete bilo kad proveriti dolaskom na nasu prebivalisnu adresu :)
Da se ukljucim na moj komentar pre nekoliko godina - ODgovorno tvrdim da Todor Vukadinov (moj otac) ima najbolje Engl Buldoge u SRB pa i sire ;)
Vidimo se na izlozbama kao i uvek ;) pozi pos
Instagram: Gazda_Dzony
Facebook: https://www.facebook.com/Dzontras
Youtube kanal: Gazda Dzony
postavicu nekoliko slika iz naseg odgoja cisto da se baci pogled :)
VEliki pozz svima koji vide ovaj komentar :))
Mnogo je meden ovaj malisha. Posto uzgajate tu rasu da pitam nesto iz radoznalosti:
Da li se zaista radja samo jedno stene ?
 

Back
Top