Engleski buldog

Jeste to je on...Do malopre smo se igrali,fin je pas.Miran i poslusan,zadovoljan sam
dsc00010.jpg

dsc00011.jpg
 
Poslednja izmena:
Sta god su pricali o manama ovog psa.MENI je predobar.Znaci ta njegova faca...kao da je uvek smoren i pesimisticki ljut na svet je predivna.U svojoj ruznoci je veoma lep pas.A vas mi se bas svidja.
 
Hteo bih da kazem par reci ljudima koji planiraju da imaju Buldoga.
Najvaznije je da znate da se u svetu Buldoga desavaju svakakve malverzacije i morate dobro da poznajete standard.
Buldog je veoma skup pas i na veliku zalost pojedini odgajivaci koriste to tako sto kupe nekvalitetno leglo koje plate 400 evrica po stenetu.
To leglo prijave na svoje leglo i prodaju po 800 evrica pa na dalje.
Tako su vlasnici obmanuti jer misle da kupuju kvalitet a u stvari samo Rodovnik vredi,kad izraste i vide da su obmanuti mnogi dignu ruke od trazenja nadoknade jer su zavoleli to stene i nije im bitno.
Drugo mora da znate da Buldozi mogu biti osetljivi,problem na koji moze da se naidje u samom startu je ako stene kupujete negde daleko,recimo nemoze da se nadje u vasem gradu ili nema kvalitet koji vas zadovoljava pa morate ici dalje,recimo vi ste iz Nisa a donosite stene iz Subotice.
Gledajte ovako covek od tog puta malaksa a ne stene od dva meseca.
Velika je verovatnoca da stene dobije temperaturu ujedno uz temperaturu ide i proliv i tu vec nailazite na prve probleme cim ste doneli stene kuci.
Morate isto da imate razne pudere i kreme za Buldoga,takodje Buldozi su skloni toplotnom udaru neki i neprezive toplotni udar tu mora isto da se vodi racuna pogotvo u toplim mesecima.
Ove godine u Zagrebu na 1 izlozbi je uginulo od tolotnog udara 4 Buldoga,velika steta.
Hrana je isto bitna ali ko ima da priusti Buldoga ima i za hranu koja mora da je na visokom nivou.
Najvaznije je da imate vrhunskog Veterinara,nemoze svako vaseg Buldoga da leci,morate prvo da se dobro raspitate i Veterinaru da vidite da li je imao iskustva sa Buldozima pa tek onda voditi stene kod njega,mnogi Veterinari su se pravili pametni pa su stenad od njihovih terapija uginula,kuje se nisu budile iz carskog reza............


Cemu sluze i sta su puderi za buldoge? poz.
 
izvini treba mi pomoc, imam malog engleskog buldoga od 5 meseci,izasle su mu male bubuljice po nogicama, pocela sam da mu mazem jod, pocelo je da se susi, od cega to moze biti a hranu i sampon ima isti od kad se rodio?

Šampon?! :sad2: Pse ne treba kupati do 6 meseci starosti! Te "bubuljice" mu očisti gazom natopljenom 3% hidrogenom tako da puknu, briši sve dok ne iscediš sav sadržaj i onda namaži Flogocidom, ima ga i u veterinarskim i u humanim apotekama, odličan je skoro za sve probleme na koži i nekim sluznicama.
 
:besna::dash::kletva::azdaja::tiganj::vudu: Nemaš, bre, vremena za sebe, a kamoli za psa! :rtfm: I znaš da ti to kažem bez loše namere i za tvoje dobro! Nabavi biljku, pa ako preživi do letnjeg raspusta, nabavi dve mačke ili akvarijum sa ribicama.
 
razmisljam se vec duze da kupim buldoga pa naleteh na ovaj post. Svakako sam ostao bez teksta na komentare Odg-ORIM OF KRAN 1 ............. definitivno cu potraziti drugu odgajivacnicu , ako je ne nadjem radije necu imati kucnog ljubimca nego da kupim od nekoga ko nema 2 razreda osnovne, trunku kulture i smisla za posao. Verovatno je jedan od razloga zasto nema toliko buldoga u Srbiji taj sto odgajivacnice neznaju da posluju.
A ti Milena nemoj da psihicki mucis osobu koja zivi svoj zivot kroz zivotinje, nije lepo, ne moze svako imati coveka za prijatelja.
 

Back
Top