Engleski buldog

OK,razumeli smo se.
Ali ne moze neko da prica tek tako o rasi Engleski Buldog a pri tom nezna nista o njoj.
Da bi neko pricao nesto o Buldogu potrebno je da ima visegodisnje iskustvo sa Buldozima a pre swvega da je sam on Buldog tako da kad vidi nesto tako reaguje kao Buldog jer inace rezultata nema sa Buldogom ako sam nisi Buldog.
To morate da razumete.
Objasnite mi kako se postavljaju slike i prezentovacu vam sto ocekujem dva legla krajem godine,postavicu slike od roditelja,rodovnike,pretke i opisacu vam 90 posto asa iz rodovnika a ko bude zeleo postavicu i slike predaka da vide sta je to jer nije sve u roditeljima,bitno je poznavati i pretke jer samo tako mozete steci sliku sta moze da ocekujete od stenaca.
Mozda nisam toliko pismen ali sam zato posedujem veoma bogato znanje sa Buldozima.
 
Odg-ORIM OF KRAN 1:
OK,razumeli smo se.
Ali ne moze neko da prica tek tako o rasi Engleski Buldog a pri tom nezna nista o njoj.
Da bi neko pricao nesto o Buldogu potrebno je da ima visegodisnje iskustvo sa Buldozima a pre swvega da je sam on Buldog tako da kad vidi nesto tako reaguje kao Buldog jer inace rezultata nema sa Buldogom ako sam nisi Buldog.
To morate da razumete.
Objasnite mi kako se postavljaju slike i prezentovacu vam sto ocekujem dva legla krajem godine,postavicu slike od roditelja,rodovnike,pretke i opisacu vam 90 posto asa iz rodovnika a ko bude zeleo postavicu i slike predaka da vide sta je to jer nije sve u roditeljima,bitno je poznavati i pretke jer samo tako mozete steci sliku sta moze da ocekujete od stenaca.
Mozda nisam toliko pismen ali sam zato posedujem veoma bogato znanje sa Buldozima.
Ako pažljivo čitaš, niko na čije si postove odgovarao se nije ovde postavljao kao poznavalac buldoga, naprotiv.
Tvoj stav i uverenje si nam izneo, niko nije osporio tvoje znanje i iskustvo sa ovim psima, te nema potrebe da ulaziš u konflikt sa bilo kim ko misli drugačije.
Nije teško biti fin. :p
U temi "pravila i objašnjenja" (gore, "lepljiva") je objašnjeno kako se postavljaju fotke i kojih dimenzija treba da budu.Kad pročitaš, ako se ne snađeš, slobodno pitaj za dodatna pojašnjenja.

 
Hteo bih da kazem par reci ljudima koji planiraju da imaju Buldoga.
Najvaznije je da znate da se u svetu Buldoga desavaju svakakve malverzacije i morate dobro da poznajete standard.
Buldog je veoma skup pas i na veliku zalost pojedini odgajivaci koriste to tako sto kupe nekvalitetno leglo koje plate 400 evrica po stenetu.
To leglo prijave na svoje leglo i prodaju po 800 evrica pa na dalje.
Tako su vlasnici obmanuti jer misle da kupuju kvalitet a u stvari samo Rodovnik vredi,kad izraste i vide da su obmanuti mnogi dignu ruke od trazenja nadoknade jer su zavoleli to stene i nije im bitno.
Drugo mora da znate da Buldozi mogu biti osetljivi,problem na koji moze da se naidje u samom startu je ako stene kupujete negde daleko,recimo nemoze da se nadje u vasem gradu ili nema kvalitet koji vas zadovoljava pa morate ici dalje,recimo vi ste iz Nisa a donosite stene iz Subotice.
Gledajte ovako covek od tog puta malaksa a ne stene od dva meseca.
Velika je verovatnoca da stene dobije temperaturu ujedno uz temperaturu ide i proliv i tu vec nailazite na prve probleme cim ste doneli stene kuci.
Morate isto da imate razne pudere i kreme za Buldoga,takodje Buldozi su skloni toplotnom udaru neki i neprezive toplotni udar tu mora isto da se vodi racuna pogotvo u toplim mesecima.
Ove godine u Zagrebu na 1 izlozbi je uginulo od tolotnog udara 4 Buldoga,velika steta.
Hrana je isto bitna ali ko ima da priusti Buldoga ima i za hranu koja mora da je na visokom nivou.
Najvaznije je da imate vrhunskog Veterinara,nemoze svako vaseg Buldoga da leci,morate prvo da se dobro raspitate i Veterinaru da vidite da li je imao iskustva sa Buldozima pa tek onda voditi stene kod njega,mnogi Veterinari su se pravili pametni pa su stenad od njihovih terapija uginula,kuje se nisu budile iz carskog reza............
 
Vidis kako moze i lepo da se pise. mene si napao-la kako nemam kvalitet,a i ne znas da ja odgajam totalo drugu rasu. ja sam samo lepo zamolila da nikog ne potcenjujete. ljudi cesto pisu ono sto su od nekoga culi ili negde procitali. ovde niko uglavnom ne prica gluposti koje je sam izmislio,vec negde cuo ili procitao.
ja imam izuzetne pse,najbolje,ali nisu rase buldog jer se nisam usudila da gajim pse te rase.
 
vilus:
.
ja imam izuzetne pse,najbolje,ali nisu rase buldog jer se nisam usudila da gajim pse te rase.
Kinološki savetnici, sudije, uzgajivači i ljubitelji pasa priznaju, da uzgoj engleskog buldoga je vrhunac truda i znanja svakog kinologa, te uspesnost u odgoju i postizanje uspeha na izložbama, znači dostići sami vrh sportske kinologije.
Ja razumem da neki ljudi se neusudjuju da drze Buldoge i uvek imaju neki izgovor to ovo to ono,ali kao sto kazem i kao sto kazu samo veliki Kinolozi mogu da ih drze tako da te do nekle razumem.
 
jel cest slucaj da se desi da buldog zbog svoje tvrdoglavosti odbija da seta, da se krece? Moj prijatelj ima buldoga koji kaze nece ulicu da prepesaci, e sad, verovatno je to do psa, ali kako da on utice na to da ne bude toliko tvrdoglav? Sve sto sam slusao o njima do sada od ljudi su pricali da znaju da budu jako svojeglavi i do te mere da nece ni da hodaju kad im se ne hoda, ali zar to onda ne moze da dovede i do zdravstvenih problema psa? Dal postoji neki efikasan nacin da nauci psa da bude malo pokretljiviji jos dok je on mali, ima 6 meseci. Dal hranom ili igrackicama? ili nesto peto?
 
Sve zavisi od uzrasta Buldoga.
Evo ja imam jednu zenku koja nema mira,Hiperaktivna je nenormalno.
Samo bi da trci i da se igra,opet ima primera gde su lenji ali to je retkost.
Nije sve reko zika,mora da imate Buldoga i sami da se uverite u njega i njegove sposobnosti.
EVO MOJE DVE ZENKE OD 16 MESECI UTONULE U SAN



 
Pre neki dan sam sedeo sa nekom drugaricom koja oce da kupi buldoga za 250 e... Malo je smesno ali ajde..[/QUOTE:
To ne da je smesno nego je bruka.
Buldog bez papira je oko 300-400 evra i takav buldog koi nije pedigriran u 89 procenata ni nema odlike Buldoga,+je u ne dozvoljenim bojama.
E sad pojavio se magarac iz Sente koji pari Buldoge sa Stafordima i prijavi lik leglo kao da je od cistih buldoga,dobijo papire i prodavao od 250evrica do 600evrica ali kazem majka Staford.
Naravno on tebi kaze nije to neki kvalitet zato je jeftino..........
DA BI IMAO BULDOGA KOJI CE IMATI ODLIKE BULDOGA MORA DA SE ODRESI KESA OD 800 PA NA DALJE.
SVE ISOD TOGA NIJE TO TO I BOLJE DA TI SE DRUGARICA NE ZALECE OKO TOGA JER ZNAM STA JE BULDOG I ZNAM STA JE KVALITET I ZNAM KOLIKO TREBA PLATITI ZA NEKI MINIMUM I MINIMALNA OCEKIVANJA OD NJEGA KAD IZRASTE.
 
To ne da je smesno nego je bruka.
Buldog bez papira je oko 300-400 evra i takav buldog koi nije pedigriran u 89 procenata ni nema odlike Buldoga,+je u ne dozvoljenim bojama.
E sad pojavio se magarac iz Sente koji pari Buldoge sa Stafordima i prijavi lik leglo kao da je od cistih buldoga,dobijo papire i prodavao od 250evrica do 600evrica ali kazem majka Staford.
Naravno on tebi kaze nije to neki kvalitet zato je jeftino..........
DA BI IMAO BULDOGA KOJI CE IMATI ODLIKE BULDOGA MORA DA SE ODRESI KESA OD 800 PA NA DALJE.
SVE ISOD TOGA NIJE TO TO I BOLJE DA TI SE DRUGARICA NE ZALECE OKO TOGA JER ZNAM STA JE BULDOG I ZNAM STA JE KVALITET I ZNAM KOLIKO TREBA PLATITI ZA NEKI MINIMUM I MINIMALNA OCEKIVANJA OD NJEGA KAD IZRASTE.

Da li imas sliku takvih stenaca, za koje tvrdis da su mesanci buldoga i staforda? Zanima me kako izgledaju i da li je uocljivo da je u pitanju mesanac. :shock:
 
Jako! Uopste, rasa je stvarana u odredjenu svrhu i kao posledica se javio odredjeni tip izgleda. Kompletna njegova gradja je podredjena onome za sta je stvaran a to je da bude svestrani mesarski pomocnik-samo ime potice od toga sto je koriscen u ovakvim ili onakvim okrsajima sa bikovima a ne zato sto lici na bika. Prvo njihovo pojavljivanje u literaturi je vezano upravo za slucaj kada je neki mesar poslao svojih 5 pasa da mu vrate odbeglog bika a sve to posmatrao kralj koji je sasvim slucajno bas tog dana prolazio tuda. (Ne secam se vise gde sam to procitala samo znam da nisam izmislila.) Pa da krenemo od pocetka. Masivna glava sluzi da bi vilice bile dovoljno snazne da zadrze tako veliku i jaku zivotinju kao sto je bik a za posledicu imaju tesko stenjenje. Kratak nos je predispozicija ka cestim respiratornim smetnjama, da ne pricamo o hrkanju! Kozni nabori na licu su se razvili radi lakseg oticanja krvi bika a kao posledica su se javili kozni problemi i izvrtanje donjih i uvrtanje gornjih ocnih kapaka sa sve urastanjem trepavica. Idemo dalje! Nadgradjenoscu (sapi vise od grebena) je pomereno teziste i olaksano drzanje znatno visih zivotinja ali to sa sobom povlaci probleme sa kicmom i uopste skeletom. Nesto slabije povezana i uza karlica (narocito kod zenki) takodje skoro onemogucava prirodno stenjenje. Onda, zbog specificnosti u gradi su skloni i problemima sa varenjem... Zakljucak:800 i vise erva je samo pocetni izdatak osim akoplanirate da se smuvate sa vetom. (Nemojte pogresno da me razumete, ja sam se udala iz ljubavi a i nikad ne bih drzala tako zahtevnog i skupog psa, treba od necega i da se zivi a to bi bilo jako tesko ako bismo sve vreme provodili lececi svog psa. :lol:)
 
Danas mi stize stene eng.buldoga pa ne mogu da izdrzim cekajuci uh...Pa citam po netu o njima.Sta znam ne razumem se nesto o njima,nisam ga planirao za oplod ni za izlozbu nego za kucnog ljubimca i zato sto je neodoljiv.Inace mene je stene od 2mes kostalo 700eur sa papirima i sampionskog porekla.Nadam se da cemo se lepo slagati
my.php
[/URL][/IMG]
 
Danas mi stize stene eng.buldoga pa ne mogu da izdrzim cekajuci uh...Pa citam po netu o njima.Sta znam ne razumem se nesto o njima,nisam ga planirao za oplod ni za izlozbu nego za kucnog ljubimca i zato sto je neodoljiv.Inace mene je stene od 2mes kostalo 700eur sa papirima i sampionskog porekla.Nadam se da cemo se lepo slagati
my.php
[/URL][/IMG]


Čestitam na prinovi :D jel ovo slika malog badže?? :)
 

Back
Top