Obicaji

Joya!

Aktivan član
Poruka
1.041
Kako gledate na razlike u obicajima kod nas i na zapadu?
Kod nas "Mica" krene u prodavnicu, pa uZput svrati na kafu...Ma zabole nju, da li spavas, gledas film, radis, mazis se sa jacom (ili jaca sa lepsom:)) polovinom. Ovde se prvo napravi termin....Kad smo vec kod kafe, kad holandjnina pitas sta ce da pije uz kafu, belo te gleda:"Pa pijem vec kafu".....Auuuu...sto bi kod moje baba Ruzice izasao iz kuce ,bez rakijice, slatkog. Prilagodila sam se, holandjane pitam hoce jos nesto (da popiju, jel te:)), nas narod ne pitam nego odmah sipam. Ne znm vise ko se necka, kulture radi, a ko sto ne moze....
Sa druge strane taj termin (ovde) se pravi bukvalno za sve, tako da ni u cemu nema spontanosti.
Fali mi ono nase " drzanje coskova". Kad je lepo vreme, pa svi izadju na ulicu, u grad....Klinci se pripremaju za napad na tresnju, nesto stariji u SKC-u po ceo dan, zna se standardna ekipa, bez dogovora...
Ovde komsija komsiju ne pozdravi. Razmisljam, ne daj Boze da popijem koju vise, pa se okliznem ili da mi se kokica zaleti gde ne treba, pa nasli bi me posle pet dana. I to ne komsinica, vec ili moj bivsi kad dovodi decu kod mene (cetvrtak) ili ako keva slucajno bane. Da se tome ne nadam od ponedeljka do cetvrtka. Naravoucenje: Dupe uza zid, pazljivo sa picem i glatkim podovima.
Eto, ne znam gde da se denem, sto se ovih obicaja tice. Kad bi moglo negde u sredinu. Ne geografski, pala bi me negde Austrija, pu pu...
 
Hm,Austrija je onda ko' stvorena za tebe,ozbiljno.Živeo sam tamo par godina.U Beču.Naših ko' g. kao da si kući.Nemački ti nije potreban...pričaš srpski i svi te kapiraju...;-)
 
Ne videh ih jos Nanc..:)
Ama Sakale, alo alo...Pomenula sam Austriju i uz nju :pu, pu....
Trazim zlattnu sredinu - gde mozes da coskaris kad hoces, ali kad neces da imas m.i.r.
:)
 
e pa draga to se zove "oces da se yebes a da ti ne udje" ;)
meni ne smeta najavljivanje to je ok,ali mi je malo glupo kad zovem derugaricu francuskinju i onda se dogovaramo da se vidmo 03. septembra i kao pisemo u agende:?
 
ah ta divna melanholija...nedostaju li ti nadrndani sluzhbenici i ko te yebe stav...nedostaje li ti da te chovek napljuje na semaforu ko najgoreg neprijatelja...nedostaje li ti da te komshinka ogovara da si qrva shto imash bivsheg...nedostaje li ti da chekash kod doktora 2h...nedostaje li ti plata od 200e...nedostaje li ti karleusha i udri me do zore trip...nedostaju li ti pretrpani kontejneri...nedostaju li ti leshine pasa pored puta...nedostaju li ti policajci...nedostaje li ti mrtvilo sivilo beznadje...nedostaje li ti da ljudi oko tebe vichu "smrt onima shto nisu ko ja"...nedostaje li ti jedenje hrane po kishi po grobljima...nedostaje li ti smaranje familije shto si se razvela i kako tjesh sama i kako imaju oni choveka za tebe...nedostaju li ti septichke jame...

osvesti se...nistha ti ne dostaje to se um igra...

ne znam kod mene u brdima obichaj je da se zove na sahranu...dolazi se s prilogom pecheno pile u kotarici sve regularno...i umrlice su fantastiche...svi ti likovi shto gledaju s bandera prosto ti milina...boli me za obichaje...sam tju smisliti svoje obichaje...svoje sitne rituale...
 
na svadbama se maldi krade cipela i baca se sito preko krova...kad si u shkoli pitaju te jesi li najjachi...kad zavrshish pitaju kad tje se zhenish...kad se ozhenish pitaju kad tje deca...kad dobijesh decu jesu li najjacha...zhene se nerachunaju...tj nisam zhena ne znam trip...
 
Haniball77, to mi cesto kazu, dzebiga.....Slazem se sa tobom, no to je ta sredina o kojoj pricam, zar ne?
AntunTune, ë svaka ti je ka u Njegosa. Ipak, da li te gore navedene stvari samo asociraju za Srbiju? Ma ***** komsinicu, zaludna, pa nek kaze da sam qrva ne tangira me, Karleusu izbegavam, sahrane...e to je vec diskutabilno - toliko sam ih videla da sam i oguglala...Nije to ok, ali ipak ni ovo ovde nije ideal..Mozda je greska u meni, jer sam otisla preko u dvadesetoj (sad imam 33), pa niti sam 100% ovde( i ako imam cool posao, ok poznanike), a ni u Beogradu..(da se vratim caletu, posle 13 godina, sa dvoje dece? hahahaha..)
Ma, mozda me i prodje ovaj bedak, kad prestane kisa..:)
 
udaj se za mene...ja zhudim za legalnom prostitucijom i legalnim thc-om...a chist sam...ne zahtevam mnogo...ko shto reche svaka mi ko u njegosha...mogu i da smrsham koje kilo...da ti chuvam decu makar?...
 
podsetitju te da nismo slepi...u velikoj crnoj rupi...aaaa a ono shto udje je samo pola od onoga shto izadje...kapiram ja imash ti razlog zashto...al taj je chvor bolje ostaviti zamrshen...neshto da udje ili da izadje...ah to je ostavljash vrata...al treba vremena...senka je sve vetja i guta sunce...

kapiram 33god zakachila fnm lololol...

a ne pa pazi nemam ja shta mnogo da ponudim...zapravo ja sam taj koji ishte...evo ponude - chinjenica da se netjesh sama smeshiti s spomenika...
 
Hm, da li sam negde rekla da sam usamljena? Da li sam rekla da mi fali neko...?
Ne, ne..nisam...naprotiv. Veoma sam zadovoljna sto se tice mojih LAT relacija...Kad mi neko zatreba, pozovem ga...I da i radi nekog promenila ovaj moj nacin zivota - trebalo bi da je stvarno NEKO. E sad ako ti ''biti setan" poistovecujes sa ''biti nesrectan" ti i ja imamo zesci problem. U komunikaciji...:) Ne razumem sta hoces da kazes, ono u vezi 33 godine?
 
khm...sve od "nisam zhena ne znam trip" je sprdnja...al nova si a delujesh ko da nisi lobotomija pa imam razumevanja...sry na lazhnim obetjanjima i svemu...avaj
 
Krhko je znanje..Krhko...
Zenski trip je nezamenjiv, a srce lomljivo...Eh ,Antune Tune, sto mi srce slomi, ah to bas boli....
Dal da stavim ovaj smajli sto se kezi ili.....
 

Back
Top