Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

al bundy

Legenda
Poruka
63.992
Pretresno veće Haškog tribunala u slučaju protiv Vojislava Šešelja odlučilo da mu dodeli advokata za dalje vođenje postupka i naložilo da će Šešelj učestvovati u njemu samo posredstvom branioca, saopštio je taj sud.

Veće će razmatranjem svakog konkretnog slučaja odlučiti da li interesi pravde dopuštaju da optuženi lično učestvuje u postupku, navodi se u saopštenju. U obrazloženju, Pretresno veće navodi da je takva odluka doneta zbog mnogih situacija u kojima Šešelj nije poštovao sud, već je ometao i prekidao njegov rad i ponašao se na način koji zastrašuje moguće svedoke.

Kako je u Hagu nedavno najavljeno, suđenje Šešelju treba da počne u oktobru ove godine. Šešelj je više puta pred Tribunalom izjavljivao da želi da se brani sam i da neće prihvatiti nametnutog branioca.

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić kaže da je odluka Haškog suda najveći skandal u modernom pravosuđu i da Šešelj to sigurno neće prihvatiti. "Upozoravali smo na nepravdu u tom kafkijanskom procesu, ali nismo očekivali da će Haški tribunal ići do tih granica da i formalno ukine svaku mogućnost odbrane optuženog", rekao je Vučić.

Ljiljana Smajlović, glavna i odgovorna urednica lista Politika, smatra da je Šešelj sada ućutkan na sopstvenom suđenju. "Međutim, neće se desiti ono što se desilo kada je Sudsko veće pokušalo da ućutka Slobodana Miloševića i kada je stručna javnost ocenila da je reč o teškom kršenju Miloševićevih prava. Ovde se to neće dogoditi jer Šešelj kao da je u analima Suda za ljudska prava pročitao kada tačno može biti oduzeto pravo optuženom da se brani, pa se tako ponašao. Dozvoljeno je kritikovati Sudsko veće, dozvoljeno je kritikovati sastav Sudskog veća i ponašanje suda, ali verbalni napadi i vulgarnosti nisu dozvoljeni. Rekla bih da je Šešelj računao s tim i planirao", kaže ona.
 
Елементарно право сваког оптуженог је да бира начин своје одбране.
Ово је преседан и представлја правно насиље.

П.С. Нисам радикал,ако ће вам бити лакше.
 
pa naravno...videli su i oni ono sto svi vec godinama vide,to da je vojvoda neurachunljiv,da je osoba koja radi protiv svojih interesa i da mu treba branilac po sluzbenoj duznosti..mada..ja mislim da je nehumano suditi ocigledno dusevno poremecenoj osobi kao sto je profesor sheshelj..sudjenje treba obustaviti a shesheljaru uputiti u neku strucnu ustanovu gde bi imao svu neophodnu medicinsku pomoc...
 
serb_pagan:
pa naravno...videli su i oni ono sto svi vec godinama vide,to da je vojvoda neurachunljiv,da je osoba koja radi protiv svojih interesa i da mu treba branilac po sluzbenoj duznosti..mada..ja mislim da je nehumano suditi ocigledno dusevno poremecenoj osobi kao sto je profesor sheshelj..sudjenje treba obustaviti a shesheljaru uputiti u neku strucnu ustanovu gde bi imao svu neophodnu medicinsku pomoc...

Pa da je neuracunljiv onda mu se ne bi moglo ni suditi jer se neuracunljivima ni u jednoj zemlji ne sudi. A sobzirom da mu se sudi znaci da je uracunljiv. A sobzirom da u statutu tog istog suda pise da svako ima pravo da odredi svog branioca ili da se brani sam ovo predstavlja krsenje prava odbranjenog.

Drugim recima : kadija te tuzi - kadija ti sudi - kadija te brani.

Dole haski zlocinci - sloboda za srpske politicke zatvorenike!!! :evil: :twisted: :evil:
 
Meni je truba sto su mu dodelili advokata, taman bi , na jesen i zimu , uz kafu gledao cirkus na ledu, Vjeke Seselja.............takvo zadovoljstvo , da se smejem njegovim dosetkama na racun suda, nisu trebali da mi uskrate.............

Nadam se da ce Vjeko ostati dosledan sebi, i da ce, npr, da prebije nametnutog advokata, ili nesto slicno da uradi u sudnici..........BTW, da mu nisu nametnuli onog Barovica, sto se okliznuo na bananu?
 
PredatorBG11:
Nije mi jasno,Seselj je hteo sudjenje ili je sa psovkama,mozete da mi... i slicno namerno,znajuci da ne sme da vredja sud hteo da ne dodje do njega ili,trece,radio sta je radio,psovao a onda pricao kako mu ne pocinje sudjenje.

sudjenje naravno nje odlagano zato sto je seselj psovao, hajde da se ne spustamo tako nisko i da se ne pravimo totalno blesavi. sto se tice jezika, bilo je dva takva podneska, jedan u kojem se seselj prvi put kategoricki odrice nametnutog advokata tjarde van der spula. i taj slucaj je potpuno objasnjiv sa takticke tacke gledista, naime, teskim kvalifikacijama i optuzbama na racun ovog advokata i izuzetno neprijateljskim jezikom seselj je stavio tacku na tu varijantu jer je nemoguce coveku dodeliti advokata kojeg on smatra nepodobnim i sa kojim nije u stanju da uspostavi dijalog. drugi slucaj je cista uvreda na racun tuzilastva, ono sa pusenjem o cemu svi dobro znaju, i tice se onemogucavanja pripreme za odbranu. cinjenica je da oba ova slucaja veze nemaju sa sadasnjim nametanjem advokata, jer su se desila srazmerno davno i nisu direktna osnova za odluku. druge osnove naravno nema, osim zalbe na duziu podnesaka, koje se cuju non stop u sudu, ali na osnovu kojih se ne moze coveku nametnuti advokat, jer je sud obavezan da u tom slucaju da pravnog savetnika koji ce se brinuti da svi podnesci budu propisane duzine, opet po zelji optuzenog. ali pravne savetnike su mu ukinuli davno, opet u zelji damu nametnu advokata. pa eto, izgurali su valjda to, i sad i nas i seselja zabole ku*ac sta ce tamo da se desava.
 
WIBU:
A sta bi bilo da na domecem sudu neki optuzeni pocne sudiji majku i sve po spisku!

Pa ne da bi dobio branioca vec bi bio sretan ako i bubrege zadrzi!
Tacno tako uostalom Smajlovicka je lepo rekla da su Seselju predocena pravila Tribunala koja sto je i normalno iskljucuju svaku vulgarnost sto je Seselj znao ali ih se namerno nije pridrzavao da bi sticao politicke poene u domovini "kao zrtva haskog kazamata"za razliku od Milosevica koji je ispao pametniji i dozvoljeno mu je da sam vodi svoju odbranu iako je bio narusenog zdravlja pa mu je sopstvena tvrdoglavost dosla glave ali kod Seselja nije rec o zdravstvenom stanju (barem ne fizickom) vec o ne postovanju elemntarnih pravila bilo kog suda kome se usput jos sam predao.
 
Толико о правди са запада. Најдемократскије земље света подржавају овкву срамоту која се чини према Шешељу већ годинама... Никад у животу нисам чуо да се неко држи у притвору годинама без почетка суђења, а још мање да се намеће бранилац некоме ко је савршено способан да брани самог себе... Нема тог адвоката који је од Воје паметнији...
 
ШЕШЕЉ:
Толико о правди са запада. Најдемократскије земље света подржавају овкву срамоту која се чини према Шешељу већ годинама... Никад у животу нисам чуо да се неко држи у притвору годинама без почетка суђења, а још мање да се намеће бранилац некоме ко је савршено способан да брани самог себе... Нема тог адвоката који је од Воје паметнији...
Kako primećujete nepravdu u tuđoj kući, a u svojoj ne... To je za neverovati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top