Udaja za US citizen-a?

nishta spremish pare, nadjeh kandidata, pola dash sada pola posle razvoda.....
molish se da nije neka dileja...... da te ne zayebe........ i sredjujesh polako papiroogiju......
za dve god braka cjesh dobiti green card na 15 god.... a za citizenship morash biti u brq bar deset..... chini mi se.......
 
Ja mislim da posle udaje odmah mozes da podneses molbu za green card. Dobices privremenu green card koja vazi ja mislim dve godine. Nekoliko meseci pre isteka privremene green card posaljes molbu za trajnu. Kada je dobijes, mislim da moras da provedes u USA tri godine neprekidno (mozes da izlazis iz USA ali ne na duze, 6 meseci maksimalno, cak mislim da ti se svaki izlazak u te tri godine sabira u tih sest meseci). Po isteku tri godine, konkurises za drzavljanstvo, dajes otiske prstiju, polazes ispit iz poznavanja USA istorije i najzad, zakletvu.
 
puzzzle:
Hvala na odgovorima, ali nista konkretno... Dobro je da je on stvaran i ne moram nista da placam... Nego... Prvo vencanje, a? Pa, onda... Kome, gde i kakave papire (da ne kazem dokaze)?

Pa ako je brak pravi onda nemas sta da brines, idi do imigracionog i raspitaj se za detalje , sta ti sve treba od papirologije, to ti je najbolje resenje.

Naravno da ces prvo da se vencas pa tek onda da prikupljas papire............a mozes to i paralelno da radis............verovatno ce ti trebati izvod iz maticne knjige rodjenih, odmah kontaktiraj nekoga u Srbiji ili odakle si vec, neka ti to izvade , prevedu na engleski i salju za USA. Takodje, nisam bas siguran, proveri da li ti treba papir iz Srbije da si slobodnog bracnog stanja, tako bar funkcionise u Kanadi, .............pa i to da ti urade i u istom cugu posalju sa izvodom.
 
yellow pages, imigracioni advokat....ima ih koji daku besplatne savete....
Ne zaboravi da napravis gomilu fotografija sa vencanja narocito one sa torom sa mladencima na njoj, brdom gostiju, leprsavim haljinama i odelima i plesnim podijumom....to ce ti traziti da vide na intervjuu....
 

Back
Top