Gradjevinska mafija

Najveca gradjevinska mafija je ona u Beogradu pogotovo u opstinama Savski Venac, Vracar, Vozdovac, Palilula, Zvezdara i Stari Grad.

Ta DOS-ovoska mafija naplacuje investitorima ogromne provizije da bi im izdale razne gradjevinske, komunalne i ostale dozvole.

Da bi gradio bilo kakvu zgradu u ovim opstinama trebas prvo par desetina hiljada eura izdvojiti za ovu gradjevinsku mafiju. Tako recimo je u Beogradu kvadrat stambenog prostora u izgradnji izmedju 700-800 evra i ako bi u realnosti trebao da bude od 300 do maksimalno 400.
 
ovo je glavni grad, za koji se ocekuje da ce u buducnosti jak rasti i da ce se dosta ulagati u njega.
sto se mene tice kvadrat treba da bude jos skuplji. Ne moze valjda svako da gradi u beogradu gde hoce i kako hoce.

a vidim, nekima smeta cak i to...
 
Jerry Ropero:
Najveca gradjevinska mafija je ona u Beogradu pogotovo u opstinama Savski Venac, Vracar, Vozdovac, Palilula, Zvezdara i Stari Grad.

Ta DOS-ovoska mafija naplacuje investitorima ogromne provizije da bi im izdale razne gradjevinske, komunalne i ostale dozvole.

Da bi gradio bilo kakvu zgradu u ovim opstinama trebas prvo par desetina hiljada eura izdvojiti za ovu gradjevinsku mafiju. Tako recimo je u Beogradu kvadrat stambenog prostora u izgradnji izmedju 700-800 evra i ako bi u realnosti trebao da bude od 300 do maksimalno 400.
Znaci ako u realnosti u Beogradu kvadrat treba da bude 300 eura u Boru treba da bude 20?
Ili mislis u izgradnji,na grube radove?
 
A zasto ne bi svako mogao da gradi u BG ako plati onu cenu koja je zakonom propisana a ne samo pojedinci i oni koji prvo moraju dobro da nafiluju dzepove evricima Bogdanovicu i onom njegovom gradskom menadzeru sto ne zna da mu zena drzi restoran i ostaloj bagri.
 
PredatorBG11:
Znaci ako u realnosti u Beogradu kvadrat treba da bude 300 eura u Boru treba da bude 20?
Ili mislis u izgradnji,na grube radove?
Ali mora se reci da su stanovi u bg ako poredis sa nekim zapadnim zemljama dosta skupi,narocito ako se uzme u obzir kvalitet istih koji je dno.Inace kad smo kod Bora imam prijatelje tamo i cena stanova u Boru je vise nego smesna.Ako Predatore imas recimo trosoban stan u centru BG,prodas ga i u boru kupis 10-ak stanova minimum.
 
torrente_bg:
A zasto ne bi svako mogao da gradi u BG ako plati onu cenu koja je zakonom propisana a ne samo pojedinci i oni koji prvo moraju dobro da nafiluju dzepove evricima Bogdanovicu i onom njegovom gradskom menadzeru sto ne zna da mu zena drzi restoran i ostaloj bagri.

pa moze svako i da kupi, a cena nije fiksna, vec zavisi od mnogo faktora.
 
Pa da krenemo da ga sravnimo po šilerovom urbanističkom planu, i primenimo šilerove gradjevinske standarde.

A i nije to mafija....to je gradjevinski porez....
Mafija je kad ne da drugima da išta grade...ovde plati , pa klati...
 
Mafija je kad ne da drugima da ista grade? To je bogami neka nova vrsta neprofitabilne mafije :) . Ne damo nikome da gradi hocemo livadu da bude ovde.
Mafija je kad ne da da gradis ako i njemu ne platis odredjenu cifru (reket) da bi ti dao dozvolu da gradis.A kad platis mozes da gradis gde ti se cefne.Pogledaj samo koliko je parkova sruseno u zadnjih par godina.Nije pomoglo ni protestvovanje gradjana.Dovoljno je da neko ko ima para da plati ili je blizak sa vlastima nanjusi zanimljivu lokaciju i to je gotovo.E to je gradjevinska mafija.
 
U ostalom gradjevinska mafija postoji i u zemljama kakva je USA i drugim zapadnim zemljama a zamisli da kod nas ne postoji;u zemlji gde je sve zivo korumpirano i obelezeno kriminalom.
Jedino treba coveku (Predator011) dati odgovor na drugo pitanje "KO SU NAJVECI MAFIJASI"?
 
Miskovic-radi na cosku Agostina Neta(valjda sam pravilno napisao ime od nesvrstanog)i Jurija Gagarina ogroman trzni centar prema kome ce Merkator biti nista,Autokomanda,stare zgrade,iseljene,postavljena ograda i tu ce da radi neki centar.
Zna se za cije je vreme zaradio novac i kako,treba ga pustiti da gradi i da se hvali a onda ga navatati ko Karica pa da tresne qrcem o ledinu.
Nego znate li vi za slucaj zgrada od Karica ispod Partizanovog stadiona?
Tamo Mobtel-ovi radnici imaju stanove,otplacuju ih kao na kredit ali je taj kredit toliko povoljan da je to za reviziju,kvadrat je smesno jeftin za takvu lokaciju i uslovi kredita ne mogu da se porede sa kreditima kod banaka,gde se daje novac na 25 godina ,uzmes 100.000,posle 25 godina vratis 200.000.I od cijeg novca ti ljudi imaju tamo stanove?Od vaseg.
Ako neko zna vise o ovim zgradama i celoj prici neka napise.
 
Ma boli Karica kara.Baskari se po Moskvi i ko zna gde a njegova mnogobrojna familija isto to radi ali ovde u BG.Miskovic nije tako glup ko ta seljacina Karic.Nema u planu da bude premijer i sl. kad vec moze da kupi premijera i ostale.Ko god da dodje na vlast on ce se slizati sa njim i zabole ga.Kao sto je onaj julovac Zeljko Mitrovic postao DOS-ovac posle 5.oktobra.Kad su mu sahranjivali Slobu vise je Pink pljuvao po njemu nego B92,a da mu nije bilo Mire i Slobe bio bi ku-rcina najobicniji.
 
Ma je-bali smo jeza mi.Bukvalno celu Srbiju kupuje par ljudi i to kakvih ljudi. Miskovic,Peconi...!
Ovde ce za koju godinu biti ili da bezis odavde bilo gde ili ustanak da se dize protiv feudalizma,ono sto je u zapadnoj evropi pre par vekova odradjeno.
 
Pre nekog vremena prolazio sam Bulevarom K. Aleksandra i kad ono blokirana ulica Stanislava Sremcevica sa jedne strane kamionima. Obidjem te kamione kad ono 200 ljudi na ulici, stoje ljudi, deca i zene sede na klupama. Milicija oko njih. Pridjem malo blize kad ono parkic ogradjen i zida se neshto u parkicu. Prodjem malo dalje kad ono ulica blokirana sa donje strane oborenim kontejnerima za smece.

Prizor kakav se vidja samo u americkim filmovima.

Reko' shta je ovo Beograd ili Bruklin.

Naravno sutradan citam u novinama da je to bilo poprishte obracuna "investitora" koji je unajmio 50 nekih crnokoshuljasha da tuku zene i decu koji brane parkic.

Znaci stvarno stashno.

Da li je moguce da se u gradu kao shto je Beograd grade zgrade u parkicu?

Ko su uopshte ti likovi kojima padaju na pamet takve monstruozne ideje?

Da li moguce da ovde moze da radi ko shta hoce samo ako podmaze gde treba?

I da li je moguce da nakon ovog skandala niko ne podnosi ostavku i niko ne ide u zatvor.

Ni opstinski vladari, ni gradski arhitetekta, ni gradonacelnik....

Ni celnici milicije koja gleda kako neke barabe tuku decu u sred bela dana.
 
PredatorBG11:
Znaci ako u realnosti u Beogradu kvadrat treba da bude 300 eura u Boru treba da bude 20?
Ili mislis u izgradnji,na grube radove?


Pricam ti o samoj izgradnji. Kvadrat stana ima , uz odstupanja od maksimalno 10% zbog cene radne snage , svuda istu cenu bilo da ga gradis u Boru, Aleksincu, Nisu ili Beogradu.

Ono sto ima razlicitu cenu je zemljiste ali ni zemljiste nije neka prevelika stavka u ceni stambene zgrade. Ono sto najvise dize cenu jesu nameti tj pare koje mora da izdvojis za dobijanje svih gradjevinskih dozvola beogradskoj Dosmanlijsko-mafijaskoj gradjevinskoj mafiji.
 
ne mozes da postavljas stvari tako "poprishte obracuna "investitora" koji je unajmio 50 nekih crnokoshuljasha da tuku zene i decu koji brane parkic"

treba da se obratis onome ko je dozvolio da se taj park srusi, a taj pandur tu stoji zato sto mora.
 
torrente_bg:
Ali mora se reci da su stanovi u bg ako poredis sa nekim zapadnim zemljama dosta skupi,narocito ako se uzme u obzir kvalitet istih koji je dno.Inace kad smo kod Bora imam prijatelje tamo i cena stanova u Boru je vise nego smesna.Ako Predatore imas recimo trosoban stan u centru BG,prodas ga i u boru kupis 10-ak stanova minimum.

Tacno . Vidis ja sam ziveo jedno vreme u Kanadi i tamo je cena kvadrata stana u zgradi kojoj sam ziveo bila oko 1000 evra kvadrat. Takvu zgradu u kojoj sam ja ziveo u Srbiji ne mozes naci . Zgrada ima podzemnu garazu na tri nivoa, zatvoren bazen, djakuzi, teretanu, saunu, izdvojen prostor tj kafic za pravljenje zurki i rodjendana stanara, recepciju, kamere , park na 30 ari oko zgrade.

Sve to za cenu od 1000 evra po kvadratu. A vi hocete da vam neko daje za vase boegradske golubare, podrume, adaptirane suterene i ostale memljive cumeze po centru - 2000 evra po kvadratu. Nek daje ko je debil. Ko je ziveo malo van Srbije zna da u svakom gradu na zapadu najveca bagra i sirotinja zivi u centru, jer je u centru najvece zagadjenje, najgori uslovi zivota - a gospoda zivi na periferiji u izdvojenim naseljima.
 
Inace jedan prijatelj mi je gradjevinski preduzimac i investitor ima 2 zgrade na Dorcolu , milioner covek i sam mi je par puta rekao da dok ne paltis reket gradjevinskoj mafiji nema sanse da pocnes da gradis.

Najveci mafijas i pljackas u Srbiji je trenutno Nenad Bogdanovic. On ima u Beogradu preko 200 stanova! Kako ?

Pa lepo . Vi hocete da gradite zgradu potrebne su vam sve te dozvole da bi uopste poceli , i "prijatelj vaseg prijatelja" vas prijateljski posavetuje da bi sto brze to zavrsili vam je najbolje da platite reket i plus dodelite Peri Pericu , koji je inace covek za prljave poslove Nenada Bogdanovica - jedan stan u zgradi u kojoj gradite. I vi nemajuci kud naravno pristanete.

E na taj nacin je Bogdanovic dosao u posed preko 200 stanova u Beogradu.

Naravno ovo ne moze da se dokaze jer se sve te nekretnine vode na njegove ujne, strine, jetrve, sestricine, bratance, kumove i ostalu rodbinu . Ne moze da se dokaze - ali se zna.
 
Jerry Ropero:
Tacno . Vidis ja sam ziveo jedno vreme u Kanadi i tamo je cena kvadrata stana u zgradi kojoj sam ziveo bila oko 1000 evra kvadrat. Takvu zgradu u kojoj sam ja ziveo u Srbiji ne mozes naci . Zgrada ima podzemnu garazu na tri nivoa, zatvoren bazen, djakuzi, teretanu, saunu, izdvojen prostor tj kafic za pravljenje zurki i rodjendana stanara, recepciju, kamere , park na 30 ari oko zgrade.

standard bato
i ovde mozes da nadjes neku stalu za male pare...
 
Vidim da su se svi uglanom usresredili na to sta rade opstine ili drzava,takse,porezi itd...
A sta rade sami investitori?
Pa valjaju manje stanova nego sto jesu. Kupite stan od 60 kvartada,pa kad ga izmerite,a on ima 57-58 kvadrata. A kvadrat u proseku oko 800 evra...pa tako u zgradi sa 15-20 stanova,na svakom po 2-3 kvadrata...i eto lakog kesha
.Nit' or'o,nit' kopao.
 

Back
Top