Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
poštovani imama 35 g. jednu normalnu trudnoću i dve vanmaterične jedan jajovod mi je ostranjen a na drugom su doktori na vreme otkrili i spasili mi taj drugi jajovod .Dugo nisam ostajala trudna imam dvorogu matericu i srećom otanem trudna ali ali plod se nije razvijao pa sam morala se očistiti .Mene zanima dali je moguće da opet ostanem trudna na taj jajovod i dali to znači da je prohodan
 
Molim Vas za odgovor.Imam 43 god.poslednju menstruaciju sam imala 22.08.o.g.Bila sam kod ginekologa početkom oktobra,na ultrazvuku je uočena folikularna cista,trudnoća je isključena i dr. mi je rekla da sačekam 15-ak dana ne bih li dobila menstr.,a ako istu ne dobijem da počnem sa uzimanjem pilula.Ubrzo sam dobila krvarenje,koje je bilo vrla oskudno i trajalo je jedan dan,a sledećih nekoliko sam imala neki braonkasti iscedak.Juče mi se to opet ponovilo,veoma oskudno krvarenje,a već danas ponovo taj braonkasti iscedak.Inače,radila sam PAPA test-II grupa i vaginalni sekret-II grupa.Kolposkopski nalaz je o.k.Šta mislite šta je u pitanju?
 
Mogu biti mnoge fiziološke promene, infekcija, pojačan sekret, predmaligne promene, i tome slično.
Sve zavisi od kolposkopije, pap testa... ;)

u pitanju je moja drugarica.....radjena je kolposkopija,papa 2.grupa ali ima ranicu na grlicu,dr. je uradio biopsiju i sad ceka rezultate sa patologije.....nisam bila bas sigurna zbog cega se javljaju ranice......hvala
 
Ciklus mi je poceo 31-og oktobra... Oduzilo se, ali ono sto mene brine jeste sto je u poslednjih desetak dana jarko crvene boje. Kao da ste raskrvarili neku krasticu i pokupili krv papirnom maramicom, takav izgled. Planiram da odem do ginekologa, ali da bih malo smirila brigu znate li mozda sta to moze da bude? Kako god da sam trazila po neto izbacivalo je da se krvarenje jarko crvene boje desava u prva tri tromesecja trudnoce ili pri spontanom pobacaju. Mesec pre toga imala sam mecu sa time sto je ova zakasnila neke dve nedelje. Sa partnerom ne koristim zastitu, ali da sam ostala u drugom stanju mecu ne bih ni dobila... Sta je sada ovo?
 
Ciklus mi je poceo 31-og oktobra... Oduzilo se, ali ono sto mene brine jeste sto je u poslednjih desetak dana jarko crvene boje. Kao da ste raskrvarili neku krasticu i pokupili krv papirnom maramicom, takav izgled. Planiram da odem do ginekologa, ali da bih malo smirila brigu znate li mozda sta to moze da bude? Kako god da sam trazila po neto izbacivalo je da se krvarenje jarko crvene boje desava u prva tri tromesecja trudnoce ili pri spontanom pobacaju. Mesec pre toga imala sam mecu sa time sto je ova zakasnila neke dve nedelje. Sa partnerom ne koristim zastitu, ali da sam ostala u drugom stanju mecu ne bih ni dobila... Sta je sada ovo?
A koliko godina imate?
 
Pa ako nisi imala nezaštićen sex, onda nemaš ni razloga da strepiš od trudnoće, zar ne? :think:

imala sam nezasticen odnos prvi dan ciklusa. svrsio je u mene i otisla sam u savetovaliste gde mi je ginekolog rekao da nema potrebe da pijem pilule za dan posle, na foru ma nema to sanse nisi mogla da zatrudnis nikako. molim vas da mi neko odg proslo je 48 sati od odnosa, jos imam nesto fore da popijem pilulu. inace su mi menst neredovne bas, prosla je bila na 43 dana, pretprosla 28 a sad sam dobila 30.dan.

ovo je problem. od pre mesecak dana, e posle toga nisam imala menstr.
 
Imam nekolicinu pitanja i nedoumica...naravno, za lekare na forumu...
procitala sam sve postove,videla da ima slicnih problema,ali ipak bih sistematski da izlozim svoj problem i pitanja u vezi sa tim...\
Ovako...
Sticajem okolnosti zivim na relaciji dva grada koja deli oko 400 km,tako da,nisam isla samo kod jednog ginekologa,u vreme od kad sam otkrila problem do sad,vec kod dva,i svako mi je govorio nesto drugo,sto je kod mene dovelo do totalne konfuzije...
Verena sam,zivim s deckom,kod ginekologa sam otisla ne samo zbog rutinske kontrole vec zbog toga sto su mi se javili simptomi-kontaktna krvarenja,nakon odnosa...
Kada sam otisla kod prvog ginekologa,ona je uradila sistematski...i nadjena je promena na grlicu materice,ja njen rukopis ne umem da procitam ali pominje se AW i VA ,nekakva cirkularizacija,VS je bio III,uradjen je i PAPA al on je dosao sa tek za tri nedelje,za to vreme mi je lekarka prepisala maxmiror vaginalete...
Prvo pitanje se odnosi na to sto je jedan ginekolog to nazvao ranom tj mozaikom,drugi nekao drugacije..pa me zanima jel su to razliciti nazivi za istu stvar il ne?
Drugo pitanje-posto sam koristila maxmiror a kasnije radila test na hlamidiju koji je bio negativan ,dal je moguce da sam ja te bakterijice "ubila" maxmirorom ako ih je ranije bilo,pa da mozda moj partner ima mogucnost da ima hlamidiju iako se ispostavilo kasnije da ja nemam...ja sam vadila bakterioloske briseve,on nije...

Sve u svemu kad je papa stigao rezultat je bio II/III i neko pisano objasnjenje koje ja opet,ne mogu da procitam ali je pisalo ZA BIOPSIJU,
biopsija je uradjena i rezultat je bio sledeci Cervicitis chronica sa skvamoznom metaplazijom cilindricnog epitela endocervikalnog tipa sluznice
za sta mi je taj ginekolog br2,prepisao terapiju "za podizanje imuniteta" od tri meseca(mumija tablete i vaginalete) i rekao za tri meseca da dodjem na kontrolnu kolposkopiju...
Posle tri mseca prvi ginekolog je trazio vaginalni cervikalni bris,bris na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu,tada je uradjena i kontrolna kolposkopija...
rezultati su bili pozitivni na ureaplazmu i dobili sam eritromicin(jer sam osetljiva na tetracilkline) a partner dovicin;
kolposkopija:Ovula nabothi na 12h i 3h (STA je to?),AW epitel na 12h (?) i polje punktacije na prednoj usni(sta je polje punktacije?)
na sva moja pitanja o tome ginekolozi bas nisu bili mnogo raspolozeni za objasnjavanje,ali su rekli neke stvari koje su me prepale-
ovaj jedan je rekao -nalaz biopsije je dobar ali SAMO AKO JE uzorak uzet sa dobrog mesta(sta sad to znaci,da postoji sansa da je uzeto sa pogresnog mesta i da su rezultati lazno dobri?)
jedan lekar je predlozio da se laserom skine promena
drugi je naime rekao da ako nakon lecenja ureaplazme papa bude 2 za tim nema potrebe(i da je prvi put papa bio II/III najverovatnije upravo zbog bakterijske infekcije)
(koga ja sad tu treba da poslusham?)
i posto smo pre neki dan zavrshili sa lekovima,koliko treba da prodje od prestanka uzimanja lekova do vadjenja kontrolnog brisa?
i jos jedno pitanje-ginekolog nam je pomenuo da nakon sto se izlecimo ureaplazmu treba da nastavimo da koristimo perzevative,zbog promene koju ja imam na grlicu,mi smo se pre ovoga svega malo opustili,jer smo prakticno pred vencanjem i zelimo decu,dobro ne mozda sad-odmah po svaku cenu,ali ako bi se desilo to bi bilo na mestu...pa da pitam-zasto je na tome insistirala?kakvog negativnog efekta nezasticen odnos ima u odnosu na mene?
i poslednje pitanje-ako meni rezulatati brisa sada budu negativni,da li treba i partner da uradi kontrolni bris takodje,il sam ja dovoljan pokazatelj da smo izleceni?


Dobro znam,previse teksta,previse pitanja,izvinjavam se zbog toga...ali sam se zaista malo pogubila u svemu tome...znam da nije sve to nesto strasno ali bi volela kad se vec upustam "u borbu" s tim,da znam i razumem tacno sa cim sve imam posla...

Hvala puno unapred
:rumenko:
 

Back
Top