Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Cao svima...mali problem..danas na ultrazvuku .sesnaesti dan ciklusa,dr.nije videla dominantan folikul..ali mi je endometrijum troslojan debljine 9mm,i takodje dosta ovulatorne sluzi sto ukazuje da je ovulacija bila ali gde je jajna celija????:eek:dala mi je da radim progesteron sutra,za pet dana pa opet za pet dana...svejedno nije mi bas najjasnija situacija cak i da je progesteron nizak..ima li neko ikakvo objasnjenje,ili pomisao na iznetu situaciju
 
Cao svima...mali problem..danas na ultrazvuku .sesnaesti dan ciklusa,dr.nije videla dominantan folikul..ali mi je endometrijum troslojan debljine 9mm,i takodje dosta ovulatorne sluzi sto ukazuje da je ovulacija bila ali gde je jajna celija????:eek:dala mi je da radim progesteron sutra,za pet dana pa opet za pet dana...svejedno nije mi bas najjasnija situacija cak i da je progesteron nizak..ima li neko ikakvo objasnjenje,ili pomisao na iznetu situaciju

ako ga nije videla moguce da je pukao a moguce da nije ni bilo ovulacije ovaj mesec

uradi onako kako ti je rekla doktorka
 
ako ga nije videla moguce da je pukao a moguce da nije ni bilo ovulacije ovaj mesec

uradi onako kako ti je rekla doktorka

Naravno da cu uraditi,moguce da je pukao..to je i meni palo na pamet,a da nije bilo ovulacije ne bih imala nijedan simptom koji istu prati jel' tako?Kao sto je troslojni endometrijum od devet milimetara...videcu valjda po progesteronu ..u svakom slucaju hvala na odgovoru...
 
Naravno da cu uraditi,moguce da je pukao..to je i meni palo na pamet,a da nije bilo ovulacije ne bih imala nijedan simptom koji istu prati jel' tako?Kao sto je troslojni endometrijum od devet milimetara...videcu valjda po progesteronu ..u svakom slucaju hvala na odgovoru...

Ako nema folikula tj ako je pukao onda bi trebalo biti zuto tjelo koliko sam ja informisana
( to ti je trebala reci) a opet vidjeces po progesteronu da li je doslo do ovulacije....to sto ima sluzi ne mora da znaci da je doslo do ovulacije i ne brini progesteron se lako nadoknadi ako je nizak.
 
Poslednja izmena:
ok, imam ja jedno pitanje, posto je poznato da izvestan br.zena koje uzimaju pilule za kontracepciju redovno, ipak ostaju u drugom stanju, da li je moguce da ih neko uzima 6 meseci pa pravi pauzu i zatrudni prvog dana posle menstruacije i koje su sanse, ako podrazumevamo da je odnos bio bez zastite?
 
Ako nema folikula tj ako je pukao onda bi trebalo biti zuto tjelo koliko sam ja informisana
( to ti je trebala reci) a opet vidjeces po progesteronu da li je doslo do ovulacije....to sto ima sluzi ne mora da znaci da je doslo do ovulacije i ne brini progesteron se lako nadoknadi ako je nizak.

Znam za zuto telo,ali moja dugogodisnja dr mi je rekla da ono ne moze da se formira odmah nakon pucanja folikula :think: progesteron mi je juce bio 8.14,znaci u granicama normale za lutealnu fazu(od 3 do 50)..videcemo sad za pet dana opet,tada bi trebalo da je visi od ove cifre...ne brinem toliko jednostavno mi nije jasno da nije nista videla a da je endometrijum u fazi koja je karakteristicna za ovulaciju...eto to...inace znam da se nadoknadjuje lekovima ali ja sam ti strasan protivnik lekova pogotovo hormonskih i nista mi se to ne svidja..sama ideja da mi telo ne funkcionise kako treba me nervira najvise cini mi se..tebi hvala puno na odgovoru ali moram nesto da te pitam ..ako grlic luci 50 puta vise sluzi samo u vreme ovulacije i ja je zaista imam mnoogo dva tri dana u toku ciklusa kako onda nema folikula ,sto se onda luci sluz?:dontunderstand:
 
Hvala ti,sad sam je procitala,da,dosta znam o toj temi ali ima dosta toga sto mi nije bas najjasnije...[/QUOT


Drago mi je ako ti mogu pomoci.
Kakvi su ti ostali hormoni?

Sve u redu osim prolaktina koji je 860 bio treceg dana ciklusa,570 cetrnaestog dana ciklusa,i oko 610 dvadesetprvog dana.Medjutim ja sam ti to vadila na svoju ruku,a u sustini treba da se uradi dnevni profil prolaktina,i posto je on povezan sa stresom znam i odakle mi:sad2:...upisacu se na neku jogu nema mi druge..:hahaha:...
 
ok, imam ja jedno pitanje, posto je poznato da izvestan br.zena koje uzimaju pilule za kontracepciju redovno, ipak ostaju u drugom stanju, da li je moguce da ih neko uzima 6 meseci pa pravi pauzu i zatrudni prvog dana posle menstruacije i koje su sanse, ako podrazumevamo da je odnos bio bez zastite?
 
Nije ti losa ideja :super::super::super:
A sto na svoju ruku?

Pa imala sam neko manje krvarenje u sred ciklusa pre par meseci pa sam ti ja isla privatno na uz i ona mi je rekla da proverim hormone...onda sam nakon par dana isla i kod moje dr u dom zdravlja, koja mi je uradila kolposkopiju i uzela papu i po taj rezultat sam otisla opet posle par dana.Sve je bilo ok,pa mi je ona zakazala uz jer sam ja trazila.E sad ja sam ti se udajom preselila dosta dalje od moje moje opstine a zadrzala sam staru adresu te je stoga moja primarna zdravstvena zastita i dalje na mojoj staroj opstini.I sve mi je to ogromno cimanje.Posto sam i treci put otisla na uz i kada je rekla da sa te strane nema nista nego da proverim hormone i da dodjem od ponedeljka ponovo do nje da mi kaze sta i kako da uradim,pravo da ti kazem smucio mi se zivot od pomisli da se opet cimam,idem,cekam tri sata itd.,pa sam ti ja ,ovako pametna:hahaha:to uradila na svoju ruku...i kad mi se to nesto nije svidelo onda sam otisla do nje da mi da uput za endokrinologa...
 
ok, imam ja jedno pitanje, posto je poznato da izvestan br.zena koje uzimaju pilule za kontracepciju redovno, ipak ostaju u drugom stanju, da li je moguce da ih neko uzima 6 meseci pa pravi pauzu i zatrudni prvog dana posle menstruacije i koje su sanse, ako podrazumevamo da je odnos bio bez zastite?

Male....ali ipak bih ja uradila test za nekih nedelju dana..posto sam do sada naucila u zivotu da nista nije ne moguce!:think:
 
Pa imala sam neko manje krvarenje u sred ciklusa pre par meseci pa sam ti ja isla privatno na uz i ona mi je rekla da proverim hormone...onda sam nakon par dana isla i kod moje dr u dom zdravlja, koja mi je uradila kolposkopiju i uzela papu i po taj rezultat sam otisla opet posle par dana.Sve je bilo ok,pa mi je ona zakazala uz jer sam ja trazila.E sad ja sam ti se udajom preselila dosta dalje od moje moje opstine a zadrzala sam staru adresu te je stoga moja primarna zdravstvena zastita i dalje na mojoj staroj opstini.I sve mi je to ogromno cimanje.Posto sam i treci put otisla na uz i kada je rekla da sa te strane nema nista nego da proverim hormone i da dodjem od ponedeljka ponovo do nje da mi kaze sta i kako da uradim,pravo da ti kazem smucio mi se zivot od pomisli da se opet cimam,idem,cekam tri sata itd.,pa sam ti ja ,ovako pametna:hahaha:to uradila na svoju ruku...i kad mi se to nesto nije svidelo onda sam otisla do nje da mi da uput za endokrinologa...

Koliko nasi ljekari brzo reaguju nije ni cudo sto pola stvari moras raditi na svoju ruku :roll::dash:
Nadam se da ces brzo naci rjesenje za svoj problem
Zelim ti puno srece :cao:
 
moze li da dosta pojacan belicasti sekret i mucnina budu rani simptomi trudnoce? i recimo pre neki dan nista mi se nije jelo, stavim par zalogaja i vise ne mogu, a danas recimo vec peti put jedem i zasitim se i opet mi vrlo brzo kroz dva sata najvise, padne secer, osetim se onako skroz malaksalo, a nista ne radim, sedim i ucim?
da napomenem ne panicim i tek treba da dobijem menzis za par nedelja pa ne bih da radim test pre toga?
uzmite u obzir i ovu moju poruku od pre neki dan.:)

ok, imam ja jedno pitanje, posto je poznato da izvestan br.zena koje uzimaju pilule za kontracepciju redovno, ipak ostaju u drugom stanju, da li je moguce da ih neko uzima 6 meseci pa pravi pauzu i zatrudni prvog dana posle menstruacije i koje su sanse, ako podrazumevamo da je odnos bio bez zastite?
 
Izvini, ali, napisala si da treba da dobijes za par nedelja...to znaci da si samo nekoliko dana nakon moguceg zatrudnjivanja osetila neke simptome ? Na ovo pitanje ti ne bi mogao odgovoriti ni najveci strucnjak da si kod njega na stolu, a ne mi, ovdasnje forumasice (mada ima i ginekologa, ali ni oni se ne bi usudili tako nesto da napisu). Mislim da prvi test na trudnocu (visinu bete) mozes uraditi tek nakon 15 ili vise dana, to bi jedino bilo merodavno, a ovo, rekla, kazala...
 
moze li da dosta pojacan belicasti sekret i mucnina budu rani simptomi trudnoce? i recimo pre neki dan nista mi se nije jelo, stavim par zalogaja i vise ne mogu, a danas recimo vec peti put jedem i zasitim se i opet mi vrlo brzo kroz dva sata najvise, padne secer, osetim se onako skroz malaksalo, a nista ne radim, sedim i ucim?
da napomenem ne panicim i tek treba da dobijem menzis za par nedelja pa ne bih da radim test pre toga?
uzmite u obzir i ovu moju poruku od pre neki dan.:)

Mislim da panicis bez nekog posebnog razloga.
Sve sto si navela moze da bude ali i ne mora ( tj male su sanse)
Poslije hormonskih tableta organizam se vraca u normalu.
Nadam se da si procitala upustvo za te tablete i znas kako one djeluju.
Zasto pravis pauzu nakon 6 mjeseci?
 
u sustini ne pravim pauzu vec je bila u planu, a sad sam resila da ih uopste ne koristim vise, zato sto sam izasla iz duge veze i ne planiram neku vezu u skoroj buducnosti, zelim da se posvetim fakultetu.
znam kako tablete deluju, ali znam i da se koriste kao pomocna terapija parova koji ne mogu tako lako da zatrudne, jer navodno povecavaju sansu za to nakon prestanka uzimanja.
 

Back
Top