Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
ni slučajno nemoj da uzimaš te za dan posle. samo ćeš još više da poremetiš već dovoljno poremećen ciklus.
da, klasične antibebi pilule mogu da ti srede ciklus i ne veruj babskim pričama, čak se i koriste kod žena koje žele da zatrudne a imaju poteškoće,
jer štede jajnike, pa čim prestanu da se koriste veća je šansa za trudnoću.
i ne izazivaju maljavost, niti debljaju. neke mogu da zadržavaju vodu u organizmu i da deluje kao da se gojiš, ali to se rešava promenom pilula, predješ na neke druge.
meni ništa nije bilo od simptoma. ali moraš da uradiš krvne analize jer u nekim stanjima ne smeju da se koriste. ali mlada si tako da ne verujem da bi bilo problema.
ja bih ti ipak savetovala da odeš kod ginekologa, jer normalno ciklusi treba da se srede u prve dve godine od dobijanja prve menstruacije.
 
jedina od tih prica koja bi mogla da me zabrine je vezana za plodnost, sve ostalo nrv ne verujem, ali ipak najvise na svetu zelim decu, samo nrv kasnije. a isla sam kod ginekologa, u domu zdravlja a onda i u privatnu ordinaciju i svi su kao odmahnuli rukom na neredovne cikluse u stilu sredice se to, ne brini. :/
a za pilule (za kontr) jos uvek razmisljam sta da radim jer sam sa deckom 10 meseci ali on se skoro preselio 350km od mene, vidjamo se vikendom. za sada ide super ali mi treba potvrda da ce to jos trajati da bih uzela tablete, tj hocu da se uverim da je i dalje sve tako savrseno, ne zelim da pocnem da pijem a onda raskinemo .
 
eto. već ti je rekla.
tako da bolje za tebe da kreneš.
inače to 'srediće se' važi za prvih par godina, sad nema šanse samo od sebe da se sredi, ako već nije.
bolje da poradiš sad malo više na tom problemu, jer to može da ti pravi probleme sa plodnošću kasnije.
 
imala sam nezasticen odnos prvi dan ciklusa. svrsio je u mene i otisla sam u savetovaliste gde mi je ginekolog rekao da nema potrebe da pijem pilule za dan posle, na foru ma nema to sanse nisi mogla da zatrudnis nikako. molim vas da mi neko odg proslo je 48 sati od odnosa, jos imam nesto fore da popijem pilulu. inace su mi menst neredovne bas, prosla je bila na 43 dana, pretprosla 28 a sad sam dobila 30.dan. molim vas za odg.

Na tvom mestu ne bi vise isla kod tog ginekologa.Ne mozes da znas kada su ti plodni dani,jer ti menstr nije tacna u dan.Pa prema tome mozes da zatrudnis i prvog dana cilusa,retko se desava,ali se ipak desava.
Sto se tice kontraceptivnih tableta znas li da su one nekada sastavni deo terapije neplodnosti?Znaci,nema potrebe da se plasis.
 
Ja samo ne shvatam strah od kontraceptivnih tableta, a nema straha od pilule za dan posle :think:

Ili je samo bitno ono sto je jednostavnije za upotrebu?

Pulula za dan posle nije bilo u vreme nasih baba, pa nema ni bapskih prica. Ali to ne znaci da su one bolja opcija...naprotiv
 
i taj isti ginekolog koji mi nije prepisao pilule mi je rekao da nema sanse da ostanem trudna a ovde gotovo svi tvrde suprotno. isti i jos jedan mi je rekao da ne brinem oko neredovnih ciklusa. kako ja da tom istom sada verujem. to je covek koji sigurno preko 30 godina staza i vrlo je ugledan u mom gradu, pa ne mogu da kazem sta on zna aaaali. :/
 
joooj nije tako, nrv da nije tako ali nisam uzela pilule za kontr a sad je kasno za njih, za ove jos nije. mogu da izazovu stetu ali vecu stetu moze da mi izazove abortus. postala sam svesna, za ubuduce cu definitivno znati. pobrinucu se za pilule za kont samo prvo moram da resim sta cu sa ovim sranjem koje se sad dogadja da bih mogla da predjem na sprecavanje buducih.
 
i taj isti ginekolog koji mi nije prepisao pilule mi je rekao da nema sanse da ostanem trudna a ovde gotovo svi tvrde suprotno. isti i jos jedan mi je rekao da ne brinem oko neredovnih ciklusa. kako ja da tom istom sada verujem. to je covek koji sigurno preko 30 godina staza i vrlo je ugledan u mom gradu, pa ne mogu da kazem sta on zna aaaali. :/

Šanse su mizerne da ostaneš trudna, pitanje da li uopšte imaš ovulacije sa toliko neredovnim ciklusima! Niko neće da ti gura pilule pod nos ako ti sama ne želiš da ih uzimaš i ako imaš predrasude. Ne treba njemu da padne na pamet da ti predloži kontracepciju, nego ti o tome treba da misliš i da se raspitaš.
Hoće, ciklusi će ti se srediti verovatno posle prve trudnoće. I ja sam imala neredovne, popila sam jednu za jutro posle pa su postale još neredovnije. Sad već 1.5 godinu pijem pilule za kontracepciju, i pre toga sam ih pila pa sam pravila pauzu....
I još nešto - razmisli da li ćeš pre verovati lekaru ili anonimnim ljudima sa foruma, a niti znaš našu stručnu spremu, niti znaš da li se sprdamo, ili smo zli ljudi. Zato pamet u glavu! ;)
 
ovo pilula u prethodnom postu se odnosilo na pilulu za dan posle jer sam ja njega za tu pilulu pitala. i ne uzimam bas zdravo za gotovo misljenja forumasa naravno, ali mi je lakse da razmenim neko iskustvo sa nekim, tj cujem necije jer moje vrsnjakinje je sve samo nadaju da ce sve biti ok a ne preduzimaju nista (vidite gde sam ja sad a cak spadam u jedne od obavestenijih) a sa mamom bas i ne mogu o tome, zato vam hvala svima. potrudicu se da vise ne bude potrebe da postavljam ovakva pitanja :) a iako se nrv ne kajem zbog odnosa i mam divnog divnog decka malo se sad pitam da li smo mi sa 17, 18 u stvari dovoljno ozbiljne i svesne za seks. nije to samo zabava, vise je odgovornost.
 
ovo pilula u prethodnom postu se odnosilo na pilulu za dan posle jer sam ja njega za tu pilulu pitala. i ne uzimam bas zdravo za gotovo misljenja forumasa naravno, ali mi je lakse da razmenim neko iskustvo sa nekim, tj cujem necije jer moje vrsnjakinje je sve samo nadaju da ce sve biti ok a ne preduzimaju nista (vidite gde sam ja sad a cak spadam u jedne od obavestenijih) a sa mamom bas i ne mogu o tome, zato vam hvala svima. potrudicu se da vise ne bude potrebe da postavljam ovakva pitanja :) a iako se nrv ne kajem zbog odnosa i mam divnog divnog decka malo se sad pitam da li smo mi sa 17, 18 u stvari dovoljno ozbiljne i svesne za seks. nije to samo zabava, vise je odgovornost.

Verovatno niste, kao što ni mi nismo bile, to shvatiš tek kasnije ;) I ja sam u tvojim godinama često iščekivala menstruaciju, kalkulisala, računala... sad, posle 10 godina, samo mogu da kažem:''Bože, koliko sam sreće imala!'' :lol:
I još nešto moram da ti kažem - rekla si da si odnos imala prvog dana ciklusa, gledaj da to izbegavaš (znam da se viđate samo vikendom) ali tada si mnogo podložnija infekcijama i nije baš najhigijenskije da tada imaš odnos...
 
isreeeeno se nadam da cu imati srece koliko i ti :) :/ a to ... pa znam i to :/ ali kad spojis dvoje napaljenih tinejdzera (jos uvek) koji se vide 2 veceri vikendom i zive sa mamama i tatama pa jos zato retko imaju gde da budu sami i onda skapiras da ti je tek krenulo, tek onako maaalo... onda nazalost zaboravim sve sto znam pa onda dodjemo u situaciju da se pitamo joj pa gde nam je pamet bila. i posle se naravno zahvaljujem Bogu sto je opet sreca proradila. a inace ovo je bio prvi put da imam odnos u toku ciklusa, i poslednji. nije lako da se opustim u takvoj situaciji tako da ako nema uzivanja naravno nece biti ni seksa tih dana.
 
ne razumem kako ginekolog moze biti zadnje resenje ako se zeli abortus???

Tek mi je sad palo na pamet sta je covek hteo :lol:

Mora da su gledali Seherezadu i kako ona devojka daje Seherezadi caj koji izaziva pobacaj.
A zasto je ginekolog zadnje resenje...pa pitanje je da li imaju zdravstveno osiguranje, ne rade, deca...pregled kosta, a i abortus.

Koliko je dece rodjeno samo zato sto zena nije imala para za abortus. :neutral:
 
imala sam nezasticen odnos prvi dan ciklusa. svrsio je u mene i otisla sam u savetovaliste gde mi je ginekolog rekao da nema potrebe da pijem pilule za dan posle, na foru ma nema to sanse nisi mogla da zatrudnis nikako. molim vas da mi neko odg proslo je 48 sati od odnosa, jos imam nesto fore da popijem pilulu. inace su mi menst neredovne bas, prosla je bila na 43 dana, pretprosla 28 a sad sam dobila 30.dan. molim vas za odg.

mozes da zatrudnis..veruj mi..
ovo vazi samo u slucaju redovnih menstuacija i ne vazi za svaku osobu..
 
Poslednja izmena:
Tek mi je sad palo na pamet sta je covek hteo :lol:

Mora da su gledali Seherezadu i kako ona devojka daje Seherezadi caj koji izaziva pobacaj.
A zasto je ginekolog zadnje resenje...pa pitanje je da li imaju zdravstveno osiguranje, ne rade, deca...pregled kosta, a i abortus.

Koliko je dece rodjeno samo zato sto zena nije imala para za abortus. :neutral:

ali ako zele abortus jako je glupo razmisljati o istom a izostaviti lekara..
 
a koliko posle odnosa ja mogu da uradim test? :/ msm da cu poludeti cekajuci sledecu menst. ni ova jos nije prosla :/

Ma opusti se!Prvog dana menstruacije hormoni su najnizi,bilo bi cudo nevidjeno da zatrudnis. Ali ucini nesto da sprecis te stalne sekiracije,idi kod ginekologa,uradi generalku,pa uzmi malo pilule da se ne strecas stalno(decko je,nadam se "proveren"da se ne plasis neke zaraze?!?)
 

Back
Top