Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
mene zanima zasto meni na kontrolama u bolnici nije zakazan ctg,a vec sam na sredini 39te nedelje
sta rade ti lekari?
jel treba da idem i nekoga vatam za gushu ili sta?

uvek je sve bilo ok na UZ sa bebom
i ja sam ok isto...krvna slika,pritisak...blabla

ali rekose mi trudnice druge da je od 36te obavezan CTG svakih nedelju dana
meni sada nista nije jasno,posto mi lekari u bolnici nisu ni pomenuli CTG
 
..tsuy, nije obavezan,
a i da jeste nema te sile koja bi me naterala da idem od 36-e svake nedelje,
a od 38-e svaki drugi dan, kako neke mame pishu da su ishle.. :roll:
..eventualno da zivim pored samog porodilishta.. :)

..meni su CTG radili samo na prijemu u porodilishte pred sam porodjaj,
kao i tokom porodjaja.. bebine otkucaje vide i na UZ ili chuju onom trubicom ako treba,
a jachina kontrakcija je nebitna dok ne pochne porodjaj...shto bi ga radili svaki chas?
..samo bez brige i uzivaj koliko mozesh.. :heart:
 
e pa onda ok
ja se vec zabrinula bila,da su lekari ........hmmmmm
verovatno me onda nisu slali na to,zato sto je sve ok bilo :)

e sad mi lakse

a i koliko se secam,snajka nije isla na to,kao ni kuma,ni drugarica...
zato mi nije bilo jasno,sta sad sa tim smaraju i zasto ne smaraju i mene :lol:
 
Pozz svima! Trebam pomoc!Imam 19god,imala sam spolni odnos sa deckom,prvi put,bez zastite,ali on je svrsio vani,ne u mene,ali ja vec nekoliko noci nemogu da spavam,,
zanima me dali postoji mogucnost da sam u drugom stanju!Decko mi govori da je to nemoguce,jer nije svrsio u mene,a i da nismo ni spavali kako treba,da ON nije ni usao kako treba!
POMOZITE MI!
 
Kud i kamo je zabavnije od pecenja kolaca! :lol:
Uradi sto pre, nisam bez razloga rekla da je krajnje vreme.
Ako si trudna, postoje neki pregledi i testovi koje vec treba da se urade.
Vreme je za double test, a ti jos nisi uradila ni beta HCG!

Nisam htela da se opterecujem time jesam li ili nisam jer mi je meca inace neredovna, ali sada je vec pocelo da kopka jer sam pogledala kada sam imala poslednji put i primetila da kasni puna dva meseca, poceo treci.
Obavezno kupujem test veceras!
:bye:
 
Htela sam da odem, ali moja doktorka je u guzvi, a za dva dana idem na put pa tek kada se vratim.
Kada sam bila poslednji put na pregledu predlozila mi je da uradim neke analize uz pomoc kojih bi mi dala odgovarajuce kontraceptivne pilule koje bi mi pomogle u regulisanju ciklusa.
Tada nisam pristala na to, ali ovoga puta sigurno hocu.
Ovo je takvo cimanje da je to strasno, a i sto ti kazes nije dobro.
 
danas mi je 40 dan od prosle menstruacije...i nista, ni kapi ni simptoma, niti su mi otecene grudi, nisu se pojavile bubuljice, ne boli me stomak, nisam nervozna, a sve to mi se inace desava pred ciklus. nisu mi ni bas redovne menstr, imam ih na 28 ili 34 dana. od rizicnog odnosa je proslo vise od 20 dana, mozda i oko 30 i radila sam rapid test u petak i bio je negativan. je l' moguce da je test zakazao? :/
 
Zbog nagomilanih problema na poslu i stresa jedno veče sam popio tabletu bromazepama od 1,5 mg da bih mogao da zaspim. Nakon 24 sata sam spavao sa ženom i, obzirom da su joj bili plodni dani, postoji mogućnost da je ostala u drugom stanju. Inače ne pijem nikakve lekove, ali sam u strahu da je ova tableta mogla da utice na kvalitet spermatozoida ili tako nešto... Molio bih za pomoć, ako neko nešto zna o ovome, bio bih veoma zahvalan.
 
Poslednja izmena:
danas mi je 40 dan od prosle menstruacije...i nista, ni kapi ni simptoma, niti su mi otecene grudi, nisu se pojavile bubuljice, ne boli me stomak, nisam nervozna, a sve to mi se inace desava pred ciklus. nisu mi ni bas redovne menstr, imam ih na 28 ili 34 dana. od rizicnog odnosa je proslo vise od 20 dana, mozda i oko 30 i radila sam rapid test u petak i bio je negativan. je l' moguce da je test zakazao? :/

pa uradi još jednom test za par dana ako ne dobiješ.
još sigurnije je da odeš kod ginekologa da proveri hormone,
možda je stvarno test zakazao, ovako bi trebalo da budeš sigurna.
 

Back
Top