Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
HELP...imam 17 godina,i imam jako bolne menstruacije...prva tri dana cupam kosu sa glave vristim placem...umirem!za ta tri dana popijem vise od 20 lekova.prvo sam pokusala sa brufenom pa nimulidom analginom pa baralgetesom kafetinom pa onda...ne znam sad...a da rapten k pa rapten duo,pa diklofenak...sve te lekove sam probala i nekad mi pomognu nekada ne...!ali poslednje dve menstruacije su bile i vise nego bolne tada sam pila sve sto mi dodje pod ruku i nista!i evo danas mi je prvi dan i umirem od bolova ceo dan placem od muke ne mogu da lezim ne mogu da sedim...:( setam u krug...:( spavala sam samo tri sata nocas i bol me je probudio..:( popila sam 9 lekova...4 kafetina,2 analgina,2 brufena i 1 nimulid....otrovacu se znam...ali molim vas pomozite mi!!!!!:( :( :(
 
Bol je signal koji telo salje mozgu kako bi te obavestio da nesto nije u redu sa njim. Zato uzimanje analgetika koje ti uzimas nece resiti nista osim sto ti moze pogorsati zdravstveno stanje
Verovatno ti je tesko da odlucis, ali ipak skupi snage i idi kod nekog ginekologa, makar na razgovor. Uzroci mogu biti razni a neki su lako resivi dok neki mogu biti i zivotno opasni. U svakom slucaju nije resenje cekati i gusiti bol koji ocajnicki nesto hoce da ti kaze. Mozda ce biti dovoljan neki caj ili kutija antibiotika, a mozda ti je stvarno potrebna velika pomoc.
 
Potreban mi je odgovor na sledece:

Dr mi je na UZ-u primetila da mi je desni jajnik policistican. Radila mi je UZ zbog moguće trudnoće, ali ja sam rizičan odnos imala nedelju dana pre pregleda. Zanima me da li je moguće tako rano primetiti trudnoću na UZ-u i da li terapija koju mi je dr prepisala zbog jajnika (orgametril, 2x1, 7 dana) može naškoditi plodu ukoliko je moguće da sam u drugom stanju..

I jos jedno pitanje - da li te ciste mogu nestati uz ovu terapiju, jer nikad ranije nisam imala problem sa cistama? Pila sam logest 2 godine i odkad sam prestala (pre 5 meseci) pojavile mi se neke sitne akne na licu i sad je dijagnostifikovan jedan policistican jajnik... Da li je moguće da su to samo prolazne posledice uzimanja logesta?
Izvinjavam se zbog opsirnosti i hvala mnogo unapred!
 
Potreban mi je odgovor na sledece:

Dr mi je na UZ-u primetila da mi je desni jajnik policistican. Radila mi je UZ zbog moguće trudnoće, ali ja sam rizičan odnos imala nedelju dana pre pregleda. Zanima me da li je moguće tako rano primetiti trudnoću na UZ-u i da li terapija koju mi je dr prepisala zbog jajnika (orgametril, 2x1, 7 dana) može naškoditi plodu ukoliko je moguće da sam u drugom stanju..

I jos jedno pitanje - da li te ciste mogu nestati uz ovu terapiju, jer nikad ranije nisam imala problem sa cistama? Pila sam logest 2 godine i odkad sam prestala (pre 5 meseci) pojavile mi se neke sitne akne na licu i sad je dijagnostifikovan jedan policistican jajnik... Da li je moguće da su to samo prolazne posledice uzimanja logesta?
Izvinjavam se zbog opsirnosti i hvala mnogo unapred!

Pozdrav!
Mislim da tako rano ne moze da vidi trudnocu.
Logest sam ja pila kao terapiju za PCOS
tako da mislim da od toga ne mogu nastati
 
Potreban mi je odgovor na sledece:

Dr mi je na UZ-u primetila da mi je desni jajnik policistican. Radila mi je UZ zbog moguće trudnoće, ali ja sam rizičan odnos imala nedelju dana pre pregleda. Zanima me da li je moguće tako rano primetiti trudnoću na UZ-u i da li terapija koju mi je dr prepisala zbog jajnika (orgametril, 2x1, 7 dana) može naškoditi plodu ukoliko je moguće da sam u drugom stanju..

I jos jedno pitanje - da li te ciste mogu nestati uz ovu terapiju, jer nikad ranije nisam imala problem sa cistama? Pila sam logest 2 godine i odkad sam prestala (pre 5 meseci) pojavile mi se neke sitne akne na licu i sad je dijagnostifikovan jedan policistican jajnik... Da li je moguće da su to samo prolazne posledice uzimanja logesta?
Izvinjavam se zbog opsirnosti i hvala mnogo unapred!

moguće je da je disbalans hormona kad si prestala da piješ logest izazvao policistične jajnike, a koliko ja znam, nije moguće na UZ videti tako malu trudnoću jer ko zna da li je do iste i došlo i da li se jajna ćelija inplantirala, a i u svakom slučaju i da jeste ne bi mogla da se uoči na UZ. to je bar moje mišljenje.
za ovaj lek, ne znam koliko je sad štetan i da li je nešto mnogo štetan obzirom da su hormoni (jer oni klasični ne škode plodu) u pitanju, najbolje dr da pitaš...
 
Potreban mi je odgovor na sledece:

Dr mi je na UZ-u primetila da mi je desni jajnik policistican. Radila mi je UZ zbog moguće trudnoće, ali ja sam rizičan odnos imala nedelju dana pre pregleda. Zanima me da li je moguće tako rano primetiti trudnoću na UZ-u i da li terapija koju mi je dr prepisala zbog jajnika (orgametril, 2x1, 7 dana) može naškoditi plodu ukoliko je moguće da sam u drugom stanju..

I jos jedno pitanje - da li te ciste mogu nestati uz ovu terapiju, jer nikad ranije nisam imala problem sa cistama? Pila sam logest 2 godine i odkad sam prestala (pre 5 meseci) pojavile mi se neke sitne akne na licu i sad je dijagnostifikovan jedan policistican jajnik... Da li je moguće da su to samo prolazne posledice uzimanja logesta?
Izvinjavam se zbog opsirnosti i hvala mnogo unapred!

To se desava zbog kontracept.pilula koje izazivaju atrofiju zlezda i zato se uzimaju samo krace vreme uz nadzor lekara....
 
I ja tako mislim, a kod dr idem tek posle terapije pa cu videti... Najvise me uplasio taj policistican jajnik, al nadam se da je samo privremeni poremecaj hormona..
Hvala puno, pozdrav

pa uglavnom bi terapija trebalo da ti sredi to, tako da nemaš zašto da se sekiraš.
dovešće ti hormone u normalu.
jedino što sam negde pročitala je da stvaraju neko stanje depresije kod nekih žena,
bes i sl.(kao produženi pms) kao nuspojave pa da se ne iznenadiš ako ti nije rečeno.

ali obzirom da ćeš ti da to piješ nedelju dana, nemaš zašta da brineš,
a sve se posle toga vraća u normalu :)

a za moguću trudnoću razmišljala sam nešto i ne verujem da i da je došlo da će da opstane
jer ti treba da dobiješ menstruaciju par dana posle uzimanja terapije
najbolje da pitaš dr bar telefonom da budeš sigurna.
pozdrav, sve najbolje!
 
Pozz,...Mene zanima da li pozitivan rezultat na ureaplasmu urealyticum vece i jednako 10 na 4 moze da dovede do IIIa grupe papa testa.Radila sam vaginalni i papa bris i oba su IIIa grupa,vaginalni brojne bakterije.Zatim sam dobila upute na bris hlamidije,ureaplasme i bakterioloski bris.Svi su negativni sem ureaplasme.Sad koristim antibiotike doksiciklin i hemomicin,posle toga na kontrolni bris na ureaplasmu.E mene ne brine toliko ta bakterija koliko III grupa papa testa.Da li je ona dovela do trece grupe ili je u pitanju nesto drugo??Inace na papa nalazu pise:Celije skoro svih slojeva,retke celije sa znacima anizonukleoze,anizocitize i bi-nukleacije.Grupa: IIIa ASC-US.Molim odgovor.Unapred hvala
 
pa uglavnom bi terapija trebalo da ti sredi to, tako da nemaš zašto da se sekiraš.
dovešće ti hormone u normalu.
jedino što sam negde pročitala je da stvaraju neko stanje depresije kod nekih žena,
bes i sl.(kao produženi pms) kao nuspojave pa da se ne iznenadiš ako ti nije rečeno.

ali obzirom da ćeš ti da to piješ nedelju dana, nemaš zašta da brineš,
a sve se posle toga vraća u normalu :)

a za moguću trudnoću razmišljala sam nešto i ne verujem da i da je došlo da će da opstane
jer ti treba da dobiješ menstruaciju par dana posle uzimanja terapije
najbolje da pitaš dr bar telefonom da budeš sigurna.
pozdrav, sve najbolje!

Mogu ti reći da sam bila poprilično depresivna, neraspoložena, besna na sebe i sve oko sebe :) Nisam uspela ni ispit pripremiti..
A sada imam već treći dan i stomak me ubija, nikad me nije ovako čudno boleo - kao da mi se kida nešto unutra i na momente se zgrči tako da se ne mogu uspraviti,,ne znam je li to normalno, ali danas već manje boli..
A nadam se da nije ni došlo do trudnoće, jer bi mi bilo strašno da se ispostavi da sam na ovaj način izazvala pobačaj..:(
Hvala puno još jednom na odgovorima:)
 
Nemam redovne menstruacije, ali posle poslednje spavala sam sa deckom i svrsio je u mene bas kada su mi bili plodni dani. Kasni mi dve nedelje, a gledano od plodnih dana mesec dana. Pijem neki caj za izazivanje ciklusa(hajducka trava, macina trava,virak), neki preporuceni miks. Sve u svemu, nista se ne desava, a ne bih jos uvek da kupujem test. Da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju i da li taj caj moze da mi skodi ako jesam?
 
Ne mozes da znas tacno kada su ti plodni dani kada ti menstruacija nije redovna.

Za macinu travu sam cula da moze da skodi.Prestani ti sa cajevima dok ne utvrdis da li si trudna ili nisi.

Kako znas da ti kasni ako su neredovne,mislim kako znas kad ces da dobijes?
 
Ne mozes da znas tacno kada su ti plodni dani kada ti menstruacija nije redovna.

Za macinu travu sam cula da moze da skodi.Prestani ti sa cajevima dok ne utvrdis da li si trudna ili nisi.

Kako znas da ti kasni ako su neredovne,mislim kako znas kad ces da dobijes?

Kada sam racunala po poslednjem ciklusu, ne znam, od 28-35 mozda i vise dana ispadalo je da su mi ti dani bili plodni.
Stvar je u tome sto i neznam kada cu da dobijem. Po poslednjem ciklusu se orijentisem kada bih trebala da dobijem sledeceg meseca i kada prodje nekih dve nedelje od toga a nista se ne desava vise ni sama ne znam. Kod mene ti je kada dobijem dobila sam.
Malo me kopka sto se tice ovog caja, jer moja sestra je pila i dobila, a ja pijem i nista se ne desava.
 
Molim Vas da mi kazete da li je beta hcg test iz krvi 100% pouzdan u potvrdjivanju trudnoce. Nisam imala izostanak ciklusa, ali mi je poslednji bio malo oskudniji i kraci nego inace (13.7), a i dalje imam neku naduvenost u stomaku. Poslednji odnos sam imala pre tri meseca, i od tada sam dobila svakog meseca, ali poslednjih desetak dana imam neki cudan osecaj u stomaku pa sam uradila betu i rez je <1, po tome ispada da nema ni traga trudnoci, zar ne? Znam da je pitanje dugo i glupo, ali molim Vas da mi odgovorite. Inace trenutno koristim canesten kremu zbog kandidijaze pa se brinem da li ona mozda utice na rezultat, ali mislim da nije hormonska.
Hvala Vam
 

Back
Top