Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Danas sam bila kod privatnog ginekologa jer mi moja dr.uvek kaze sve je ok a mene pecka tokom odnosa i bolucka i napisala mi je-
Predlog terapije,(ako hocu da uradim jer je pregled bio ok):
"Nakon mensesa Molom CB na anerobe,te CB na CT,MH,UU,5-7 dana pred menses."

Zanima sta znace te skracenice?Znam da se to radi u laboratoriji,koliko sam citala na internetu mislim da je bris za bakterije...?!!!
Da li se te analize rade samo u privatnim laboratorijama.?
papa mi je 2 grupa.
 
Odmah da se izvinim za spamovanje teme, ali ovo je "najsvezija" koju sam nasla, a da ima veze sa ginekologijom :)
Pitanje:
Kada imam ciklus, obicno imam par dana normalno krvarenje (odliv), onda jedan dan nista, kao da je prestalo, pa opet par dana, i sve to ukupno traje nekih 5, 6, eventualno 7 dana. Tako mi je skoro uvek. Zanima me da l' to mozda ukazuje na neki problem, ili je normalno. Sto se tice bola, nekad me prvog dana boli stomak, i tad obicno popijem Kafetin Menstrual (onaj u roze kutiji), a nekad ni tad. Ostalih dana se osecam sasvim normalno, nisam ni otecena, ni naduvena niti bilo sta (te simptome sam imala samo prve dve, tri godine, verovatno dok mi se malo nije ustalio ciklus).
Ostale informacije: prvi put sam dobila sa 12, imam 19 godina, jos uvek sam nevina, nikad nisam isla kod ginekologa jer mi je drugarica (koja je zavrsila medicinsku skolu - smer babica) rekla da nema razloga da idem dok sam devica, valjda zbog himena ili cega vec :confused:

Hvala svima na pomoci :)
 
Poslednja izmena:
Zaista puno radim i teško nalazim vreme da odem kod ginekologa, zato sam uradila bris vaginalnog sekreta u privatnoj labaratoriji.
U nalazu piše da je u pitanju II grupa ,a u direktnom mikroskopskom preparatu: epitelne ćelije, bacili, veoma retki polimorfonukleari.
Molim Vas da mi napišete da li je nalaz uredan ili bi trebalo da ipak odem kod ginekologa zbog bacila.

Hvala!
 
Molim brz odgovor, jer mi istice vreme za uzimanje pilule Jutro posle, ili kako se vec zove. Poslednju menstruaciju sam imala 10. juna, a odnos 29./30. juni. Koristili smo kondom, ali je pukao. Partner kaze da nije ejakulirao u mene, ali je prilicno nesiguran.Ja sam preplasena, i ne znam da li je kasno za tu pilulu!? Hvala!
 
Danas sam bila kod privatnog ginekologa jer mi moja dr.uvek kaze sve je ok a mene pecka tokom odnosa i bolucka i napisala mi je-
Predlog terapije,(ako hocu da uradim jer je pregled bio ok):
"Nakon mensesa Molom CB na anerobe,te CB na CT,MH,UU,5-7 dana pred menses."

Zanima sta znace te skracenice?Znam da se to radi u laboratoriji,koliko sam citala na internetu mislim da je bris za bakterije...?!!!
Da li se te analize rade samo u privatnim laboratorijama.?
papa mi je 2 grupa.

HVALA.Videcu da uzmem uput.Nadam se ce sve biti u redu.Poz.
 
Zaista puno radim i teško nalazim vreme da odem kod ginekologa, zato sam uradila bris vaginalnog sekreta u privatnoj labaratoriji.
U nalazu piše da je u pitanju II grupa ,a u direktnom mikroskopskom preparatu: epitelne ćelije, bacili, veoma retki polimorfonukleari.
Molim Vas da mi napišete da li je nalaz uredan ili bi trebalo da ipak odem kod ginekologa zbog bacila.

Hvala!
Бацили нормално живе у вагини. ;)

Друга група је ок. ;)
 
Molim brz odgovor, jer mi istice vreme za uzimanje pilule Jutro posle, ili kako se vec zove. Poslednju menstruaciju sam imala 10. juna, a odnos 29./30. juni. Koristili smo kondom, ali je pukao. Partner kaze da nije ejakulirao u mene, ali je prilicno nesiguran.Ja sam preplasena, i ne znam da li je kasno za tu pilulu!? Hvala!

Па ако си преплашена, а он несигуран, узми је.
Али за убудуће знај да их не смеш узимати више од два пута годишње. Мада, и то је превише јер су права хормонска бомба.
 
Па ако си преплашена, а он несигуран, узми је.
Али за убудуће знај да их не смеш узимати више од два пута годишње. Мада, и то је превише јер су права хормонска бомба.

OK, hvala. Nadala sam se da je odnos bio van plodnih dana, pa da mozda i nema razloga da je uzmem, jer se plasim i nekih njenih negativnih posledica. Posto se ciklusi krecu u periodu od 28 do 33 dana, nejasno mi je kad tacno padaju plodni dani.Po mom racunanju, negde na granici imala sam odnos. Hvala jos jednom!
 
JOj molim vas da mi pomognete,bila sam malopre kod lekara da mi protumaci rezultate ali posto se zurila nije mi nista rekla osim da je sve ok,ali nekako bih radije da mi neko od vas to potvrdi,radila sam bris,davala krv i mokracu .Krv je ok,mokraca isto osim sto imam malo peska a rezultati vaginalnog sekreta je III grupa ,a PA teste II,jel je stvarno sve ok samnom?
 
JOj molim vas da mi pomognete,bila sam malopre kod lekara da mi protumaci rezultate ali posto se zurila nije mi nista rekla osim da je sve ok,ali nekako bih radije da mi neko od vas to potvrdi,radila sam bris,davala krv i mokracu .Krv je ok,mokraca isto osim sto imam malo peska a rezultati vaginalnog sekreta je III grupa ,a PA teste II,jel je stvarno sve ok samnom?

Evo dok se ne javi naša Sofija,ja ću ti odgo.iz iskustva;PAPA ti je dobar, a VS III znači da je u pitanju mješovita bakterijska flora,što znači da bi ti ginekolog trebao propisati neke antibiotike oralno ali i vagitorije pa posle opet kontrola!
 
Evo dok se ne javi naša Sofija,ja ću ti odgo.iz iskustva;PAPA ti je dobar, a VS III znači da je u pitanju mješovita bakterijska flora,što znači da bi ti ginekolog trebao propisati neke antibiotike oralno ali i vagitorije pa posle opet kontrola!

A ona me je pustila da odem i rekla sve je ok,vidimo se za 6 mes....Inace da dodam da sam seksualno aktivna i ne bih se vracala kod lekara da li postoji mogucnost( znam da zvuci neodgovorno) da uzmem neke antibiotike na svoju ruku da pitam u apoteci...pa da ih pijem...mng sam zabrinuta..
 
Poslednja izmena:
JOj molim vas da mi pomognete,bila sam malopre kod lekara da mi protumaci rezultate ali posto se zurila nije mi nista rekla osim da je sve ok,ali nekako bih radije da mi neko od vas to potvrdi,radila sam bris,davala krv i mokracu .Krv je ok,mokraca isto osim sto imam malo peska a rezultati vaginalnog sekreta je III grupa ,a PA teste II,jel je stvarno sve ok samnom?

Јесте, све је ок с тобом.:lol:
 
Zasto test za trudnocu moze da se uradi tek 7 dana posle odnosa? Da li je pouzdan ako se uradi u roku od 24 sata nakon odnosa? Da li u tom periodu mogu da zatrudnim? Hvala unapred..

Тест је направљен да реагује на хормон HCG (хорионски гонадотропин) који се ствара само у трудноћи.
Да би почео да се лучи мора се прво оплодити јајна ћелија па да се та оплођена јајна ћелија усади у ендометријум материце па да тек онда почну да се формирају клицини листови, а између осталог и део који лучи тај хормон.
За то је потребно неколико дана. Седам дана је период у ком засигурно тај хормон почиње да се лучи, ако си остала у другом стању.

У ком периоду да ли можеш да затрудниш?
 
Cao :bye:
Moj problem je sledeci: Imam 20 godina. Pre nekoliko meseci sam na unutrasnjoj strani dojke, otprilike u donjem kvadraticu,napipala kuglicu-po mojoj proceni velicine oko 6mm. Kuglica je malo pokretljiva,bezi pod prstom. Jasno je ogranicena. Nemam nikakvih tegoba. Malo sam u panici zbog toga,a strah me da se obratim doktoru zbog toga sta mi moze reci. :confused: U svakom slucaju cu morati da odem , ali pre toga bih volela da cujem vase misljenje. Da li je neko imao slicna iskustva?
Inace,niko u mojoj porodici nije nikada bolovao od raka dojke.
Unapred hvalaaa :)
 
Cao :bye:
Moj problem je sledeci: Imam 20 godina. Pre nekoliko meseci sam na unutrasnjoj strani dojke, otprilike u donjem kvadraticu,napipala kuglicu-po mojoj proceni velicine oko 6mm. Kuglica je malo pokretljiva,bezi pod prstom. Jasno je ogranicena. Nemam nikakvih tegoba. Malo sam u panici zbog toga,a strah me da se obratim doktoru zbog toga sta mi moze reci. :confused: U svakom slucaju cu morati da odem , ali pre toga bih volela da cujem vase misljenje. Da li je neko imao slicna iskustva?
Inace,niko u mojoj porodici nije nikada bolovao od raka dojke.
Unapred hvalaaa :)

Највероватније није ништа. Малигно ткиво је фиксирано, никад покретно.

Али овако се дијагноза не може поставити. ;) Можемо те само умирити док не дођеш код доктора на преглед.
 
MOLIM VAS NEKA MI NEKO ODGOVORI AKO ZNA...Danas sam dobila rezultate od privatnog ginekologa (JER MOJA DOKTORKA U SILEROVOJ MI NIJE NISTA POSEBNO REKLA PA SAM OTISLA U PRIVATNI DOM ZDRAVLJA)
CITOLOSKI NALAZ: PAPANIKOLAU: II GRUPA (znam da je to ok)-U razmaku su prisutne celije pretezno gornjih slojeva skvamoznog epitela bez znakova atipije...! STA TO ZNACI???

VS VI GRUPA (znam da su to neke bakterije) :(( -Epitelne celije,laktobacili,dosta leukocita,spore i pseudomicelska vlakna gljiva.Terapija predlozena.
TO MI JE PISALO NA REZULTATU NALAZA.
Terapiju mi je predlozila na pregledu vaginalete Lomexin jednu i da uradim Molom CB na anerobe,te CB na CT,MH,UU,5-7 dana pred menses.
To jos nisam uradila...!Cudno mi je da mi nije prepisala neki lek i za partnera jer sam citala po netu nesto...ili to tek treba da vidi sta kako kad uradim te briseve.Mnogo sam zbunjena jer sam imala samo jednog partnera...!!!HVALA UNAPRED.
P.S.Imam nekad siptome peckanja i tokom odnosa... :(((
 
MOLIM VAS NEKA MI NEKO ODGOVORI AKO ZNA...Danas sam dobila rezultate od privatnog ginekologa (JER MOJA DOKTORKA U SILEROVOJ MI NIJE NISTA POSEBNO REKLA PA SAM OTISLA U PRIVATNI DOM ZDRAVLJA)
CITOLOSKI NALAZ: PAPANIKOLAU: II GRUPA (znam da je to ok)-U razmaku su prisutne celije pretezno gornjih slojeva skvamoznog epitela bez znakova atipije...! STA TO ZNACI???

VS VI GRUPA (znam da su to neke bakterije) :(( -Epitelne celije,laktobacili,dosta leukocita,spore i pseudomicelska vlakna gljiva.Terapija predlozena.
TO MI JE PISALO NA REZULTATU NALAZA.
Terapiju mi je predlozila na pregledu vaginalete Lomexin jednu i da uradim Molom CB na anerobe,te CB na CT,MH,UU,5-7 dana pred menses.
To jos nisam uradila...!Cudno mi je da mi nije prepisala neki lek i za partnera jer sam citala po netu nesto...ili to tek treba da vidi sta kako kad uradim te briseve.Mnogo sam zbunjena jer sam imala samo jednog partnera...!!!HVALA UNAPRED.
P.S.Imam nekad siptome peckanja i tokom odnosa... :(((

За почетак не паничи. :) Код тебе је све ок, осим те 6. групе секрета.

Папа николау тест ти је нормалан, епител вагине ти је здрав и немаш разлога да бринеш по питању карцинома.

Шеста група секрета је показатељ да ти је набујала гљивица, кандида, која је регуларан становник вагине. Значи, ништа страшно. То се дешава свима нама с времена на време због стреса, услед прехладе, ако пијеш неки антибиотик и тд....
Значи, вагиналете које си добила користи, а за партнера то није потребно јер и њему Кандида нормално живи у мокрачној цеви, а како нема тегобе не треба му ни терапија.

То што су ти написали да треба да провериш су бактерије Хламидија Трахоматис, Уреоплазма Уреолотикум и Микоплазма Хоминис - бактерије које се лече, али треба се преконтролисати на њих бар једном у две године јер могу да изазову хроничну инфекцију па и стерилитет.

Опусти се. ;)
 

Back
Top