Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Cao, nova sam na forumu, htela sam samo par pitanja o kontraceptivnim pilulama:-) vec sam jedno postavila a to je da li moye doci do neyeljene trudnoce ako se svrsetak partnera ne dogodi van vagine?:-)Interesuje me i to da li koriscenje Yaz-a utice da smanjenje akni? Hvalaaa...
 
...evo jos jednog mog pitanja:) Da li odlazak u solarijum dodatno i kako utice na nas organizam ako uzimam kontrceptivne pilule?

Pij pilule svaki dan u isto vreme, ne kombinuj sa antibioticima i drugim čudima koja smanjuju dejstvo i ti i momak možete da radite šta oćete.... I nemoj u solarijum, postoji mogućnost da ti izađu fleke po koži... I za sve detalje o pilulama pročitaj uputstvo koje si dobila uz njih, a za baš sitne detalje kucaj na guglu 21dan (to da ne reklamiramo ovde sajt :) )
 
Hvala na odgovoru ;) Srecom, u pitanju su samo koagulumi i dr kaze da nije strasno izacice sa menzisom,vazno je da nisu delovi ploda,sto bi bilo jaaako nelogicno s obzirom na to da je nakon pobacaja uradjena instrumentalna revizija......nadam se da ce ova informacija koristiti nekome!!! ;)
 
imam jedno pitanje i molim swe da mi pomognu :(((( kasni mi oko 30 dana , imam simptome menstraucije koji se pojave pa nestanu i tako u krug , poshto su mi stalno neredowne ,plashim se jer sa i imala odnose bez zashtite. u preiodu kas am trbala da imam menstruaciju pojawilo mi se 2 puta ono kao da cu da dobijem sa sekretom ,ali nishta od menstruacije :(((( uradila sam test na trudnocu koji je bio negatiwan , ali ewo prolaze dani a nishta od menstruacije , shta da raidm da li je neshto opasno :((((???? Hwala wan unaprijed
 
sigurno ste sto puta pisali o ovome,ali meni je stvarno potreban odgovor...
Sinoc mi je bio poslednji dan menstruacije i imala sam odnos sa momkom.
Malo smo bili pijani i nismo videli da nam je kondom pukao sve dok nismo zavrsili sa odnosom tj on svrsio...
Ne bih da pijem onu pilulu za dan posle jer znam koliko su stetne,ako nema zaista potrebe...
Pomoc?
 
kupi baby rapid i proveri, moguće je i da si trudna, ima žena koje imaju kao simptom samo izostanak (što ti ne možeš koliko vidim da proceniš jer su neredovne) i osećaj kao da će svakog momenta da dobiju menstruaciju, tako da ne bih se ja šalila na tvom mestu. obavezno test za kućnu upotrebu ili uradi test na beta HCG u nekoj laboratoriji..
 
sinoc sam imala odnos tokom koga je kondom pukao a mi to nismo videli dok nismo zavrsili sa odnosom. juce mi je bio poslednji dan menstruacije i znam da je verovatnoca za trudnocu izuzetno mala. Ipak molim nekoga ko je dovoljno strucan da me posavetuje da li da popijem pilulu za dan posle ili ne. Ne bih je pila ako nije neophodna,jer znam da nije najbolja za organizam. Potreban mi je brz odgovor...Unapred hvala!
 
imam jedno pitanje i molim swe da mi pomognu :(((( kasni mi oko 30 dana , imam simptome menstraucije koji se pojave pa nestanu i tako u krug , poshto su mi stalno neredowne ,plashim se jer sa i imala odnose bez zashtite. u preiodu kas am trbala da imam menstruaciju pojawilo mi se 2 puta ono kao da cu da dobijem sa sekretom ,ali nishta od menstruacije :(((( uradila sam test na trudnocu koji je bio negatiwan , ali ewo prolaze dani a nishta od menstruacije , shta da raidm da li je neshto opasno :((((???? Hwala wan unaprijed

kad si radila test?
koliko dana je proslo od ne zasticenog odnosa?
 
Poštovani,imam 26 godina. U braku sam već 6god. i suprug i ja pokušavamo već duže vrijeme da dobijemo bebicu,međutim nikako. Radili smo sve nalaze. Hormoni su mi u redu,radila sam i briseve,imala sam trichonomas vaginalis,izliječila ga. Suprugu nalaz spermiograma je dobar,ima 80% živih spermatozoida. Danas mi je 36 dan,i još nisam dobila menstruaciju,obično bude 26-28 dana. Znači kasni mi 11 dana.Nikada mi nije ovoliko kasnila. Stomak mi je u zadnje vrijeme nekako čudan,nije mi muka ali neki pritisak osjećam u želudcu i stomaku,par dana sam često mokrila,grudi me ne bole,urin mi je mnogo svijetal,ne povraćam ali nekako se čudno osjećam. Danas sam radila kod doktora test preko urina,ali pokazalo je negativno,međutim nadam se da je razlog tome što nije bio prvi jutarnji urin. Zanima me nakon koliko vremena ultrazvukom se može vidjeti trudnoća? A isto tako i testom ? Molim vas da mi odgovorite što prije. Unaprijed se zahvaljujem.
 
Idem na ginekoloske preglede jednom godisnje.
Pre nekih deset meseci imala sam sledece rezultate:
PA test.
II grupa
le. Celije skvamoznog epitela su bez atipije.
Kolposkopija:
Oko orificijuma uska ZT (J-)
Periferno - plocasasti slojeviti epitel J+
Ultrazvucni nalaz uredan.
Prethodna dva papa testa isto druga grupa. Pre dve godine imala sam manju ectopiju, al se ona vremenom povukla.
doktor mi je rekao da nemam razloga za brigu, da se vidimo na sledecoj redovnoj kontroli.
Inace, nemam nikakve tegobe.
Malo sam guglala i shvatila da zona transformacije spada u normalne kolposkopske nalaze.
Ja sam po prirodi malo panicar, pa pocnem da razmisljam sta ako je trebalo ranije da odem, mozda je godinu dana ipak mnogo, mozda se nesto iskomplikovalo i tako neke crne misli, posebno kako se sledeca kontrola priblizava.
imam li uopste razloga za preteranu brigu ili da opustena odem na sledecu kontrolu?
 
Nemam pojma šta su zone transformacije, ali ako ti je papa uvek 2. grupa, i ćelije bez atipije, a uz to ti dr i ne zahteva da dođeš pre isteka godinu dana, ja mislim da nemaš razloga za paniku. Uostalom svi ginekolozi kad kažu ''redovno'' misle jednom godišnje.
 
Idem na ginekoloske preglede jednom godisnje.
Pre nekih deset meseci imala sam sledece rezultate:
PA test.
II grupa
le. Celije skvamoznog epitela su bez atipije.
Kolposkopija:
Oko orificijuma uska ZT (J-)
Periferno - plocasasti slojeviti epitel J+
Ultrazvucni nalaz uredan.
Prethodna dva papa testa isto druga grupa. Pre dve godine imala sam manju ectopiju, al se ona vremenom povukla.
doktor mi je rekao da nemam razloga za brigu, da se vidimo na sledecoj redovnoj kontroli.
Inace, nemam nikakve tegobe.
Malo sam guglala i shvatila da zona transformacije spada u normalne kolposkopske nalaze.
Ja sam po prirodi malo panicar, pa pocnem da razmisljam sta ako je trebalo ranije da odem, mozda je godinu dana ipak mnogo, mozda se nesto iskomplikovalo i tako neke crne misli, posebno kako se sledeca kontrola priblizava.
imam li uopste razloga za preteranu brigu ili da opustena odem na sledecu kontrolu?

Ovo je najnormalniji kolposkopski nalaz.Nikakve razloge za brige nemas!
 
Može li mi neko pomoći i dati savjet. Imam miom na materici veličine 12 mm, koji je u stalnom porastu. Da li postoji neki način da se na prirodan način otkloni ili je neophodna operacija?
Hvala.

Miom se hrani krvlju i na taj nacin raste,dokle god imate ciklus on ce rasti,sto znaci morate ici redovno kod ginekologa i pratiti ga,prirodan nacin za eliminaciju mioma ne postoji samo operacija.
 
Molim vas, zelela bih da mi odgori ili ginekolog ili bilo ko ko je imao iskustva, prvi put mi se ovo desava.. 7 dana nakon zavrsetka menstruacije opet sam pocela da krvarim :sad2: Otisla sam do toaleta i izbezumila sam se sva.. Inace prosli dan mi je bio jako tezak i stresan, i inace sam pod cestim pritiskom i stresom ali ovo mi se nikad nije desilo.. Treba da napomenem i da sam imala sexualni odnos sinoc, vrlo vrlo, kratko i nije cak ni prekinut snosaj bio jer kako da kazem, nisam htela vise. previse nervozna sam bila.. Molim za pomoc
 
Iz mog iskustva, ciklus može da se poremeti zbog raznih faktora, stresa, drastične promene sredine, fizičkog iscrpljivanja....mada mi nikad jedan stresni dan nije bio dovoljan za to.

U svakom slučaju, ako nije obilno krvarenje u pitanju, nego kao standardna menstruacija, i ako nemaš nekih drugih simptoma, nema razloga da se izbezumljuješ. Smiri se i zakaži kod ginekologa, ipak treba proveriti da li postoji još neki razlog za poremećaj ciklusa.
 
Postovani,

u velikoj sam dilemi. Naime, uzimam Logest pilule vec 6 mjeseci (manje-vise u isto vrijeme svaki dan..+- 1.5 sat).
Ovaj mjesec, po zavrsetku table od 21 pilule, praveci 7 dana pauze, imala sam nezasticen odnos. U predvidjenm roku sam dobila 'krvarenje'..tipa 2 dana..mada, to su bile vise kapi nego krvarenje..

Sad sam u dilemi postoji li sansa da sam ostala trudna buduci da sam prije 15 dana koristila antibiotike (jaka prehlada, mislim amoksicilin) a citam da oni mogu uticati na efektnost zastite?

Mozda moj strah djeluje neracionalno..ali se meni cini racionalan:)

pozdrav svima!
 
Morala si koristiti dodatnu zastitu od prvog dana koriscenja antibiotika, ceo period koriscenja antibiotika i sedam dana po zavrsetku terapije.Na svakoj kutiji piše da prilikom korištenja antibiotika nisi u potpunosti zaštićena od neželjene trudnožće.To što ti je krvarenje manjeg obima ne mora da te brine jer se nakon više meseci korištenja mogu javiti i silent menstruacije tj da ti poptuno izostane ciklus.Ipak bi bilo pametno da uradiš kućni test
,radi sebe...
 
Morala si koristiti dodatnu zastitu od prvog dana koriscenja antibiotika, ceo period koriscenja antibiotika i sedam dana po zavrsetku terapije.Na svakoj kutiji piše da prilikom korištenja antibiotika nisi u potpunosti zaštićena od neželjene trudnožće.To što ti je krvarenje manjeg obima ne mora da te brine jer se nakon više meseci korištenja mogu javiti i silent menstruacije tj da ti poptuno izostane ciklus.Ipak bi bilo pametno da uradiš kućni test
,radi sebe...

hvala za komentar..uradicu sjutra test

mada, zbunjuje me to krvarenje i moguca trudnoca..da li krvarenje znaci da nije doslo da oplodnje..mada, sad su u pitanju neke 'fake' menstruacije zbog pilule..
 
..ne umanjuju svi antibiotici delovanje pilula..

"Sto se tice uzimanja antibiotika zajedno sa kontraceptivima,
efekat kontraceptiva ovisi od vrste lijekova koji uticu na metabolizam jetre pa time i na metabolizam kontraceptiva.
Dosadasnja istrazivanja nisu dokazala da antibiotici kao sto su ampicilini, amoksicilini, tetraciklini i cefalosporini uticu na metabolizam jetre,
pa time i na efikasnost pilula, ali zato antibiotici tipa rifampicina i drugih antituberkulotika smanjuju absorpciju hormona i time smanjuju efikasnost pilule.
Jos neki lijekovi kao antiepileptici dovode do istih efekata ( fenitoin, karbamazepin, fenobarbital),
zatim lijekovi kao sto su triciklicni antidepresivi, diazepam, librijum... "

http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/antibiotici-pilule-t11806.html
 

Back
Top