Najbolja predstava je....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dekiwizard

Obećava
Poruka
77
Koja je po vama najbolja predstava koju ste gledali. Mene,predstava koja je odusevila je Budjenje proleca, izvedena u JDP-u sa Vladicom Milosavljevic,Lecicem,Bojanom Maljevic,Jasminom Rankovic itd itd .I Klaustofobicna komedija D.Kovacevica prikazivala se u Zvezdara teatru sa Danilom Batom Stojkovicem.
 
ciganinp9.jpg


Цигани лете у небо - Позориште на Теразијама
 
Ima dosta dobrih predstava *bar je bilo u prosloj sezoni). "Heroji" - na Terazijama su novija pedstava, puna smeha. Dobar je i "Let iznad kukavicjeg gnezda"-Crveni Krst, "Mletacki Trgovac"-JDP, "Cigani lete u nebo"
Od opera "Don Karlos" -Narodno pozoriste -me je odusevio. Odlicna postava.
 
Predstava "Cigani lete u nebo" je odličana!
Preporučujem svim ljubiteljima mjuzikla i ruske-romske muzike!
Predstavu ćete još bolje razumeti ukoliko ste pročitali
zbirku pripovedaka Maksima Gorkog "Makar Čudra" ili
gledali rusku ekranizaciju "Tabor uhodit v nebo".
 
Strela:
ciganinp9.jpg


Цигани лете у небо - Позориште на Теразијама
Gledala sam sinoc i Bosiljcic me vrlo, vrlo prijatno iznenadio 8):rolleyes:
Izvanredan je i kao glumac i kao pevac i po izgledu ;)
Svaka cast!
Sto se tice glumice u ulozi Rade, malo sam se razocarala - Rada ipak mora da bude fatalna zena, a ova devojka, iako simpaticna, ni priblizno ne ostavlja takav utisak i pritpm jedina lose peva od svih u ansamblu.

Bravo! :D
 
MarcoDiangelo:
Inace, i ja sam je gledao preksinoc. I dalje sam pod utiskom... Ne znam samo kako da nadjem soundtrack iz istoimenog filma "Табор уходит в небо" , trazim ruske ciganske pesme po netu vec dva dana :p


Ja sam skinula još pre godinu dana ceo soundtrack! Veruj mi, ako sam našla ja, naćićeš
i ti...samo budi uporan. Nekad danima ne može da se nađe jer u tom trenutku nije na vezi niko ko ima te pesme. Kad se najmanje nadaš...naletećeš!
 
MarcoDiangelo:
Inace, i ja sam je gledao preksinoc. I dalje sam pod utiskom... Ne znam samo kako da nadjem soundtrack iz istoimenog filma "Табор уходит в небо" , trazim ruske ciganske pesme po netu vec dva dana :p

Својевремено сам на филму писала и о Циганима, па ево и овде да пренесем тај свој текст, пошто су многи заинтересовани. Евгениј Дога је композитор, па покушај преко његовог имена да нађеш музику.
________________________________________________________________________
CIGANI LETE U NEBO - Lotijanu Emil, glavne uloge: Rada - Svetlana Toma, Zobar - Grigorie Grigoriu, Siladi - Jon Sandri Škuria, Talimon - Pavel Andrejčenko. Nezaboravnu
muziku, koja je praktično zaštitni znak ovog filma komponovao je Evgenij Doga.
Film je
rađen po pričama Maksima Gorkog, "Makar Čudra" i "Starica Izergilj".
Strast! Sloboda! Sudbina! Klasična ljubavna priča između dvoje mladih Cigana, divlje i prelepe Rade i zgodnog kradljivca konja Zobara. No uprkos prikazu živopisnog nomadskog života na području Besarabije, sadašnje Moldavije, ispunjenog pesmom i plesom, ova se ljubav završava kao i sve takve - fatalno, smrću oboje ljubavnika za vreme sopstvene svadbe!
Ovaj film dobitnik je glavne nagrade na San Sebastijan Filmskom Festivalu 1976. - Zlatne školjke
 
Maritze, nemam ja te programe za skidanje pesama, a i imam ogranicen pristup internetu... Zato te molim, molim, molim :) da mi posaljes pesmice na mail, ako imas mogucnosti. Puno bi mi znacilo. Inace, u nedelju planiram opet da odem na predstavu.

Strela, sve sto si napisala vec znam, nasao sam sve na netu i o filmu, i o glumcima... By the way, film sam gledao pre par godina, takodje je prekrasan
 
San letnje noci" i "Bura", ali izvedene u Budvi naravno, ja sam bila na premijerama, doduse davno, ali nikada necu zaboraviti te fantasticne scenografije od kojih se gubi dah, posebno mislim na "Buru" koja se odigravala na Kraljicinoj plazi, ma to se ne moze prepricati...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top