Koliko sati dati?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
U vezi sa temom kada dati i uopšte u vezi sa vezama je i tema koliko sati dati?

Proistekla iz sledećih rečenica koje su na ovom svetu i ovog dana izgovorene nekome sigurno:

-ne isplati mi se da gubim dva sata za prevoz da bi se videli samo pola sata
-samo dva sata , moram da radim.
-kratko da se vidim sa njom / njim pa ćemo onda da odemo kod pere , mike, laze i malo u grad na zezanje
-da se vidim sa dečkom /devojkom nekih sat , dva pa dolazim kod tebe da idemo kod nene, mirka, žarka, jelene....
-već smo se videli tri dana uzastopce, mora nešto i da se radi....
-optimalno je utorak, četvrtak, subota
-idem kod jelene, ne može utorkom , četvrtkom i subotom , ima neki ples uveče, pa moram danas ili u sredu.
-nedeljom ne radim , nedelja je samo za mene....
-moram da učim/radim, ne možemo da se vidimo***rekao bih joj da hoću da idem kod mike i jelene i zorane, ali onda će krenuti , ko je jelena, ko zorana, ti mene nećeš da vodiš .....
-moram da učim/radim, moraš da ideš****pero hajde svrati, kad možeš kod jelene , svrati malo i kod mene,da ti upoznam druga...

Nešto od ovih rečenica(dve zadnje) je samo posledica ledenog seks brega , a ne veze.
Ali ostale se javljaju i kod dugih, stabilnih , potvrdjenih veza.....

A baš ove kratke rečenice otkrivaju nekada zašto smo i sami....
 
Koliko sati, a ne da li uopšte?
I nemoj molim te tu priču da je i 1000 sati bez pauze i odmora, jer onda odgovor pripada nekome ili ko ne želi svoj razvoj (ne ambiciju), ili ko ima toliko vremena da ne mora ni raditi ni učiti , a istovremeno mu nije nidočega nego do uživanja..Tako da otprilike tinejdžeri nisu obuhvaćeni ovom temom.
 
svako ima svoju listu prioriteta...i svoje obaveze...zapravo je retko da dvoje ljudi imaju i istu kolicinu obaveya i da isto znace jedno drugom...i onda ide to-a zasto smo se videli samo dvaput kad smo mogli triput i kad cemo provesti ceo vikend zajedno...

ako ljudi hoce da postignu neki dogovor, postignu ga..ako ih zabole bas, onda nije ni bitno..
kod mene su deca uvek na prvom mestu, i posao na drugom..prijatelje ponekad isutiram zbog ljubavnika..:roll: ali retko...
kad covek ima malo slobodnog vremena, onda je muka rasporediti ga...:-?
 
ko hoce nadje nacin ko nece nadje izgovor.
pogotovo kada ti je stalo, a valjda bi to trebalo da je normalno...
onaj ko je bas toliko zauzet da ne moze da 2-3 puta nedeljno izdvoji malo kvalitetnog vremena za partnera i nije za vezu.
 
Везе се разликују, људи се разликују...ако питање није за тинејџере онда је заиста бесмислено....
Зрели људи имају и личних и пословних и других обавеза и прерасли су потребу да сваки дан сатима и сатима заљубљено гледају једно у друго и трепћу окицама од милине!

Проблем настаје само ако партнери имају веома различите потребе везане за време које проводе заједно.
 
Hellen:
Везе се разликују, људи се разликују...ако питање није за тинејџере онда је заиста бесмислено....
Зрели људи имају и личних и пословних и других обавеза и прерасли су потребу да сваки дан сатима и сатима заљубљено гледају једно у друго и трепћу окицама од милине!

Проблем настаје само ако партнери имају веома различите потребе везане за време које проводе заједно.

PAMETNA OVA KOKA....SAMO NE TREPCE...
 
Hellen:
Везе се разликују, људи се разликују...ако питање није за тинејџере онда је заиста бесмислено....
Зрели људи имају и личних и пословних и других обавеза и прерасли су потребу да сваки дан сатима и сатима заљубљено гледају једно у друго и трепћу окицама од милине!

Проблем настаје само ако партнери имају веома различите потребе везане за време које проводе заједно.

Problem je i to što ti je promaklo da ljudi koji nisu tinejdžeri ne moraju da budu "zreli".
 
Tuzni_patak:
Koliko sati, a ne da li uopšte?
I nemoj molim te tu priču da je i 1000 sati bez pauze i odmora, jer onda odgovor pripada nekome ili ko ne želi svoj razvoj (ne ambiciju), ili ko ima toliko vremena da ne mora ni raditi ni učiti , a istovremeno mu nije nidočega nego do uživanja..Tako da otprilike tinejdžeri nisu obuhvaćeni ovom temom.


A i ti oces recept. Svi hoce recepte u zadnje vreme. Pa ovako 300 g brasna, 4 zumanceta.. ebo te, covek treba da tezi tome da radi stvari u kojima ce se osecati lepo, onoliko koliko mu to drustveni okviri dozvoljavaju. Za sada ako mi se tipa pije kafa 6 sati sa nekim picu je 6 sati, odlozicu sve obaveze za sutra i sutra cu spasti sa nogu od obaveza. I bicu standardno kvalitetno nenaspavana :) Elem s obzirom da ne radim i nemam decu jos uvek tako nesto mogu. Ne znam kako bi to funkcionisalo u tim okolnostima.
 
Prethodni post je primer za "shvatanje" ovde na forumu.

Na pitanje se odgovara tako što se pitanje trasformuliše u " šta je ovom korisniku", "šta ga je snašlo","šta hoće" , "šta razume".

I dalje tvrdim da je to posledica nemoći da se koristi logika uzroka i posledice, pa se koristi logika "ko će da izvuče ćar iz toga".
A to mi samo govori da će Srbija opravdati ono poslednje mesto po inteligenciji u Evropi....

Kad sam kod toga.
Srbi su već nekoliko vekova pokazali da umeju da budu inteligentni, ali da nikako ne znaju da biraju.
Znači kod biranja se ispoljava nesigrunost, premišljanje , paraliza.
Zato u većini biraju one koji su sigurniji u sebe, koji im odaju takav utisak.
To su obično vrlo loše odluke , jer su to tvrdoglavi i netolerantni , usko usmereni ljudi, obično i netalentovani.

Posledica je to teških vremena , ali i pre turaka se isti slučaj ispoljavao. Turci su samo ukinuli Srpki nacionalni identitet i ostavili srču , komadiće koji egzistiraju i uvek će egzistirati. Ali jezgro , koje čini ipak nešto što spasava narod priklanjanju i asimilacije nemamo.Inače smo opasno "ponosni" na te parčiće, ali nam uvek drugi treba da ponudi globalnu i jedinstvenu sliku....Otud i zaključak , ne valja kad je puno srba na jednom mestu.Čine jedan drugome zlo.

Zašto su Srbi toliko neodlučni....kad su hrabri kad prelome.

Ja neću recept......Svi ga daju u poslednje ili zadnje vreme, to mu sad već dodje na isto...
 
Tuzni_patak:
Prethodni post je primer za "shvatanje" ovde na forumu.

Na pitanje se odgovara tako što se pitanje trasformuliše u " šta je ovom korisniku", "šta ga je snašlo","šta hoće" , "šta razume".

I dalje tvrdim da je to posledica nemoći da se koristi logika uzroka i posledice, pa se koristi logika "ko će da izvuče ćar iz toga".
A to mi samo govori da će Srbija opravdati ono poslednje mesto po inteligenciji u Evropi....

Kad sam kod toga.
Srbi su već nekoliko vekova pokazali da umeju da budu inteligentni, ali da nikako ne znaju da biraju.
Znači kod biranja se ispoljava nesigrunost, premišljanje , paraliza.
Zato u većini biraju one koji su sigurniji u sebe, koji im odaju takav utisak.
To su obično vrlo loše odluke , jer su to tvrdoglavi i netolerantni , usko usmereni ljudi, obično i netalentovani.

Posledica je to teških vremena , ali i pre turaka se isti slučaj ispoljavao. Turci su samo ukinuli Srpki nacionalni identitet i ostavili srču , komadiće koji egzistiraju i uvek će egzistirati. Ali jezgro , koje čini ipak nešto što spasava narod priklanjanju i asimilacije nemamo.Inače smo opasno "ponosni" na te parčiće, ali nam uvek drugi treba da ponudi globalnu i jedinstvenu sliku....Otud i zaključak , ne valja kad je puno srba na jednom mestu.Čine jedan drugome zlo.


Zašto su Srbi toliko neodlučni....kad su hrabri kad prelome.

Ja neću recept......Svi ga daju u poslednje ili zadnje vreme, to mu sad već dodje na isto...


Mnogo se*es, mnogo razmisljas, malo zivis.
Deder, ako ti nije previse tesko da odvojis par trenutaka tvoje velicanstvene inteligencije, i odgovoris mi sta je najvaznije u zivotu?
 
Ja sam ove prve recenice koje sam procitala shvatila kao sledece: Ono kao ako vidjanje sa nekim smatras nekom obavezom, ili kao...daj da otkacim i to za danas, pa da furam dalje, onda to i nije neka veza. E sad s druge strane, pa svako treba da ima svoje prijatelje, posao, obaveze i kad je sa nekim u vezi. Ostale stvari nikad ne treba zapostaviti. E sad da li cu jednog dana biti s deckom 5 sati, a drugog 1h ne znaci da se ne volim.. nego zivot je takav, brz, nepredvidiv... svako mora da gradi i pravi uspehe i na drugim poljima, da bi sutra obezbedili zajednicku buducnost.
 
Da li u vezi postoji obzir, ili samo hoću (želje)?

Koliko je jak kriterijum vremena i posvećivanja vremena za opstanak veze?
Koliko često se dešava da osoba u jednom trenutku vapi za susretima , čak je spremna da zloupotrebi logiku i prikaže nedovoljnost susretanja kao "ne ljubav" "kuliražu", a situacija se promeni u danu, i odjednom zbog svoje nove raspodele prioriteta , sada , nekom drugom , bude spremna da ponudi isto onoliko vremena koliko je dobijala kada je zbog toga bila nezadovoljna i raskidala?

Ili ste svi zlatni , kao po običaju.
 

Back
Top