Le Pen u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ogic

Zainteresovan član
Poruka
111
Ultradesničar Žan Mari Le Pen stiže u Srbiju, gde će 20. avgusta otvoriti Balkansko prvenstvo u motociklizmu u Vršcu.
Interesuje me vase misljenje o ovoj poseti. Pozdrav svima!
 
Poziv Le Penu je uputio organizator tog takmičenja, motociklista Dragoslav Perišić iz Aranđelovca. On je Le Pena pozvao u privatnu posetu, jer su oni, prema Perišićevim rečima, dobri prijatelji još iz vremena dok je Perišić živeo u Francuskoj. Perišić kaže da nema nikakve veze sa Srpskom radikalnom strankom, ali da će ta stranka ipak primiti Le Pena 21. avgusta.

Doduše, to će biti bez zamenika predsednika te stranke, Tomislava Nikolića. "Sramota je ne samo za Tomu Nikolića, nego i za Koštunicu i za Velju Ilića i za sve ove što neće da ga prime. Ja ga primam ovde kao mog velikog prijatelja, koji je meni mnogo pomogao u životu, ali on je jedan veliki političar i veliki prijatelj srpskog naroda, siguran sam u to sto posto. Rekao sam mu da u pet minuta može da kaže šta želi i šta hoće, a on je kazao da će ovo biti početak njegove predizborne kampanje za predsednika u Francuskoj sledeće godine".
 
Nikakvu korist mi necemo imati od njegove posete,a ona na zapadu moze biti shvacena samo u negativnom kontekstu.
Nadam se samo da nas nece puno hvaliti,jer nam tek to nece ici u prilog.
Dokle ce nas posecivati oni,koji tom posetom zele da inate svojim maticnim vladama i politickim protivnicima?!
 
Па партија Ле Пена има у европском парламенту посланика колико би имала цела Србија да сутра уђе у ЕУ, а ови наши ментоли га игноришу или чак и нападају...
 
Le Pen, ne­iz­dr­ša­vlji "sport­sku at­mos­fe­ru", na­gla­sio da je još pre 40 go­di­na upo­zo­ra­vao da će pro­blem Ko­so­va ubr­zo po­sta­ti i pro­blem Evro­pe, da je oštro kri­ti­ko­vao NA­TO agre­si­ju na Sr­bi­ju 1999. go­di­ne, da je ulo­ga Ha­škog tri­bu­na­la sram­na i da nje­ga ne bi tre­ba­lo ni­ko da po­štu­je, ali i da je ula­zak Tur­ske u EU ve­li­ka opa­nost za Evro­pu - jer ta­mo ne pri­pa­da ni ge­o­graf­ski, ni kul­tur­no, ni­ti re­li­gij­ski...
Žan Ma­ri Le Pen je po­seb­no na­gla­sio da je "pe­si­mi­sta u po­gle­du re­ša­va­nja pro­ble­ma Ko­so­va", do­da­ju­ći da su gre­ške či­nje­ne na obe stra­ne po­sled­njih 50 go­di­na, "po­seb­no u Sr­bi­ji".
- Evro­pa, upr­kos sve­mu, fa­vo­ri­zu­je Al­ban­ce, a to je po­gub­no jer će se pro­ces pro­ši­ri­ti na okol­ne ze­mlje - Ma­ke­do­ni­ju, Bu­gar­sku, Cr­nu Go­ru - re­kao je Le Pen.
 
Најзад да у Србију дође неко ко гаји пријатељска осећања према Србији и Србима и ко нам је пружао подршку 1999. године за време НАТО агресије. Увек памтим и ценим пружену руку пријатељства у најтежим моментима.
Досадили су ми безлични чиновничићи из ЕУ и намргођене бабе из Хага, које у Србију долазе искључиво са претњама и уценама.
 
ogic:
Le Pen, ne­iz­dr­ša­vlji "sport­sku at­mos­fe­ru", na­gla­sio da je još pre 40 go­di­na upo­zo­ra­vao da će pro­blem Ko­so­va ubr­zo po­sta­ti i pro­blem Evro­pe, da je oštro kri­ti­ko­vao NA­TO agre­si­ju na Sr­bi­ju 1999. go­di­ne, da je ulo­ga Ha­škog tri­bu­na­la sram­na i da nje­ga ne bi tre­ba­lo ni­ko da po­štu­je, ali i da je ula­zak Tur­ske u EU ve­li­ka opa­nost za Evro­pu - jer ta­mo ne pri­pa­da ni ge­o­graf­ski, ni kul­tur­no, ni­ti re­li­gij­ski...
Žan Ma­ri Le Pen je po­seb­no na­gla­sio da je "pe­si­mi­sta u po­gle­du re­ša­va­nja pro­ble­ma Ko­so­va", do­da­ju­ći da su gre­ške či­nje­ne na obe stra­ne po­sled­njih 50 go­di­na, "po­seb­no u Sr­bi­ji".
- Evro­pa, upr­kos sve­mu, fa­vo­ri­zu­je Al­ban­ce, a to je po­gub­no jer će se pro­ces pro­ši­ri­ti na okol­ne ze­mlje - Ma­ke­do­ni­ju, Bu­gar­sku, Cr­nu Go­ru - re­kao je Le Pen.

Sve je to istna,ali Francuze za to zabole patka.
Da smo po Veropi vrsili propagandu kao sto su Siptari i Hrvati ne bi spali na ove grane.
Ali je SM i njegpova ekipa predvodjena sa Seseljem (glavnim egzekutorom) imala "preca posla".
Da otima,ubija i pljacka sopstveni narod. (dobro...Seselj je ustasa,pa me i ne cudi)
 
"Le Pen je 1998. jevrejskog ministra vlade Mišela Dirafura nazvao "Durafor-Crematoire" (Dirafur - krematorijum), a za drugu ministarku, Simon Vejl koja je preživela logore smrti, rekao je: "Kad govorim o genocidu, ja uvek kažem kako su promašili staru damu Vejl." U radio intervjuu 1987. on je dokazivao: "Ne kažem da gasne komore nisu postojale, ali ja lično nisam video nijednu i nisam posebno proučavao to pitanje."



http://forum.krstarica.com/threads/91268&highlight=počasni+gradjani
 
Le Pen ponosan na sliku s Mesićem

ZAGREB (Tanjug) - Lider Nacionalnog fronta Francuske Žan-Mari Le Pen boravio je u maju 1991. u Hrvatskoj gde ga je primio sadašnji hrvatski predsednik, a tadašnji član Predsedništva SFRJ iz Hrvatske Stjepan Mesić, piše "Jutarnji list
List dodaje da je Le Pen, koji se ovih dana našao u centru svetske pažnje ulaskom u drugi krug francuskih predsedničkih izbora, već tada bio "naširoko poznat" po svojim ekstremnim desničarskim i rasističkim stavovima. List objavljuje i fotografiju na kojoj su Mesić i Le Pen, za koju kaže da je verovatno snimljena u Banskim dvorima ili Saboru i da je objavljena u stranačkoj monografiji povodom 20. godišnjice Le Penove stranke. List dodaje da je on posetio i sedište HDZ-a, gde su mu domaćini bili Drago Krpina, Neven Jurica i drugi. "Jutarnji list" navodi da je Mesić potvrdio da se 1991. sreo s Le Penom, ali da se ne seća o čemu su razgovarali. Izjavio je i da mu se čini da je Le Pen "bio u sastavu neke francuske delegacije" i da se ne seća da li je on uspeo da se sastane s Tuđmanom.
 
Sad ga se stide
"Paraga kaže da je čudno to što se sada svi odriču Le Pena i ne žele da priznaju da su se s njim sastali ili ga primili, dodajući da je to tragično, jer su on i njegov Nacionalni front tih godina lobirali za Hrvatsku i slali joj veliku pomoć, a da se nekoliko članove te stranke borilo u redovima hrvatskih oružanih snaga i poginulo za Hrvatsku."

Dobrodošao gospodine Le pen8-)
 
Strela:
Најзад да у Србију дође неко ко гаји пријатељска осећања према Србији и Србима и ко нам је пружао подршку 1999. године за време НАТО агресије. Увек памтим и ценим пружену руку пријатељства у најтежим моментима.
Досадили су ми безлични чиновничићи из ЕУ и намргођене бабе из Хага, које у Србију долазе искључиво са претњама и уценама.

"Paraga kaže da je čudno to što se sada svi odriču Le Pena i ne žele da priznaju da su se s njim sastali ili ga primili, dodajući da je to tragično, jer su on i njegov Nacionalni front tih godina lobirali za Hrvatsku i slali joj veliku pomoć, a da se nekoliko članove te stranke borilo u redovima hrvatskih oružanih snaga i poginulo za Hrvatsku."
 
Ле Пен је подржавао отцепљење Хрватске 90-тих, а његови добровољци су убијени од стране Војске РСК. Зна се да је посетио Месића и дао подршку Хрватима.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top