Jaja na oko

damir24:
Odem ja slucajno u BIOS i vidim temperaturu precesora 72.5 C
Mogao sam ispeci jaje da sam hteo. Sta da radim da manjam kulere
Kupi jaja a moze i malo slaninice :lol:

Salu na stranu.
Da jaci kuler pod obavezno (ili isti ako ovaj riknjava a do sada je dobro radio)
Za prvu pomoc skini stranu na kucistu. Sigurno ces smanjiti temperaturu za 2 do 3 stepena. I ne pici zahtevne igrice :lol:
 
Ko ti je stavljao taj cooler,da li imas nanet sloj termalne paste?
Da nije slucajno u pitanju box cooler koji dolazi u paketu sa procesorom?
Sta je sa procesorom,da li si ga overclockovao?
 
Ćale:
Ko ti je stavljao taj cooler,da li imas nanet sloj termalne paste?
Da nije slucajno u pitanju box cooler koji dolazi u paketu sa procesorom?
Sta je sa procesorom,da li si ga overclockovao?
Nije overclocovan mada ja mislim da taj kuler radi nego da je nesto drugo u pitanju. Ja imam samo jedan kuler na napajanju koji izvlaci vazduh ali nemam ni jedan koji ubacuje
 
damir24:
Nije overclocovan mada ja mislim da taj kuler radi nego da je nesto drugo u pitanju.
Da ti ne radi procesorski cooler,ne bi ti radio ni procesor...bar ne zadugo...:D

damir24:
Ja imam samo jedan kuler na napajanju koji izvlaci vazduh ali nemam ni jedan koji ubacuje

Taj ventilator na napajanju izvlaci vruc vazduh samo iz napajanja...nema ama bas nikakvog uticaja na vruc vazduh unutar kucista...bar ne direktno...

Mada,moguce i da te bios laze.
Ako se ne plasis,pipni rukom hladnjak na procesoru...ili bar priblizi prst...72-73 stepena moraju da se osete...ako je hladnjak mlak ili topao onda je do ploce i biosa,ako je vreo,definitivno bi trebao ili da ocistis ventilator i zamenis pastu na ovom cooleru ili da pazaris jaci cooler.
 
damir24:
Koja je realna buka kulera
Moj amd box trenutno radi na 63 dB, mada je star jedno godinu dana.

damir24:
Moracesh izgleda da nabavish novi kuler, poshto po procesoru pretpostavljam da ti je i kuler star minimum 3-4 godine, mislim da je jedino pravo reshenje kupovina novog. Taj stari mozesh da iskoristish za izvlachenje vazduha iz kucishta.

P.S. Za taj procesor ti stvarno nije neophodan kuler od 50 evra, shta god ti radio sa njim ....
 
Nasao sam program Motherboard monitor 5 koji kaze da je temp. kucista 48 a procesora 58 danas sam kupio kuler za 500 dinara i stavio ga ispod napajanja a sada je temperatura 40, 51 sa zatvorenom stranicom

Jos jedno pitanje, kako se skida kuler sa procesora.
 
Pazi nesto razmisljam... leto je... nemas klimu verovatno... ako ti je 48c u kucistu ne moze procesor da bude ispod 58c tesko...
Kupovinom kulera za kuciste i za procesor nista neces postici kad je napolju 30 i vise c...
Bitno je da on radi i da nemas problema u toku rada... a kad zahladi kao danas, bice temp. bolja...

Meni je temp sad 42c 53c... a imam azdaju od kulera... a kad upece i do 35c napolju podigne mi se temp procesora i do 60c u radu... i naravno nemam klimu ni ja :(
 
Slusaj, neznam koliko ti dugo radi komp, zavisi od okruzenja potrebno je povremeno odstraniti prasinu i prljavstinu koja se nakupi na hladnjaku ispod kulera i na samom kuleru. Dakle, bibo stapicem ocistiti kuler, skinuti kuler (obicno je u pitanju 4 zavrtnja ) pa usisati rebra hladnjaka (pazljivo da ne usisas i neki dzamper za ploce). Onda ce ti T pasti prilicno. Dakle, ako je prljav dize mu se T. Imala sam ovakvu situaciju vise puta i svaki put je uspelo.
 
meni do 30 stepeni mashina dobro radi i temperatura procesora je do 60 ali preko 30 ide i do 80...u pitanju je laptop...chak i toshiba cosmio g20 ide preko 70 ladno...
 

Back
Top