Manifest zrtvovanih generacija

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Da li se osecate zrtvovani za ratove, finansijske piramide i rat? Da li samo ja tripujem da nemamo buducnost? Da cu chamiti jos 20 godina van sveta, u izolovanoj zemlji bez mogucnosti? ILi je samo to moj losh trip? Da li su godine mrznje i ratova prosle? Kuda dalje? Imamo li shanse, ili su nam je oduzeli, kao i detinjstvo? Nekad me obuhvata potpuno beznadje, duhovi proslosti? Snovi su mi nocne more Malo po malo, sve vishe poznika i prijatelj su mi ubijeni ili se ubijaju(sto je cesce), a sve mladi ljudi. Osecam nadolazk radikala, cujem bat njihovih chizama. Bacaju su bombe na opozicione politicare.(U ovom slucaju Kasu)VRACAJU LI NAM SE DEVEDESETE?
 
Orvel:
Da li se osecate zrtvovani za ratove, finansijske piramide i rat? Da li samo ja tripujem da nemamo buducnost? Da cu chamiti jos 20 godina van sveta, u izolovanoj zemlji bez mogucnosti? ILi je samo to moj losh trip? Da li su godine mrznje i ratova prosle? Kuda dalje? Imamo li shanse, ili su nam je oduzeli, kao i detinjstvo? Nekad me obuhvata potpuno beznadje, duhovi proslosti? Snovi su mi nocne more Malo po malo, sve vishe poznika i prijatelj su mi ubijeni ili se ubijaju(sto je cesce), a sve mladi ljudi. Osecam nadolazk radikala, cujem bat njihovih chizama. Bacaju su bombe na opozicione politicare.(U ovom slucaju Kasu)VRACAJU LI NAM SE DEVEDESETE?

Само ти је лош трип. Војвођани су познати по меланхолији - шта ћеш равница утиче на психу - можда мало да промениш место боравка - да одеш на неку планину, или на море. Свакако да имаш будућности, али и сам мораш мало да се мрднеш, ништа не пада са неба.... какве везе радикали имају са "чизмама" - хајде не буди детињаст... РАТА ОВДЕ ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ - јер немамо "су чим" - могу само неке комшије да нас прегазе и раселе, то да. А ако се, не дај Боже, тако нешто деси, горко ћеш зажалити што нема неких мангупа и наших разбојника да нас бране...

Данас слушам на 2.програму радија Бгд. емисију о једној књизи, нека Надежда Радуловић или Радоњић (нисам запамтио) написала књигу са подацима који су ме шокирали - а односи се на Војводину "Последњи транспорт Швапчића"... не могу још увек да дођем к' себи... нисам знао и до сада нигде није објављивано да су Броз и његова камарила после 2.св.рата ПРОТЕРАЛИ 550 000 Немаца из Војводине, да су огроман број побили, да су имали ЛОГОРЕ У КОЈИМА СУ ПОБИЛИ 24 000 ДЕЦЕ - Немаца.......па то је скандал, *еботе.... тек сада ми је јасно ЗАШТО НАМ ШВАБЕ РАДЕ О ГЛАВИ И ЗАШТО СУ ОВИХ ПОСЛЕДЊИХ ГОДИНА ПОТПУНО УКИНУЛИ СВА ПРАВА ЛУЖИЧКИМ СРБИМА У НЕМАЧКОЈ... дошло је значи њихових 5 минута да нам се освете за оно што су скотови комуњарски радили њиховим цивилима после 2.св.рата ...а ми, тј. народ.....тј. ја........немамо појма о томе... и олош комуњарски ћути о томе.......страшно ....... 8-) 8-) 8-)
 
eremita:
Данас слушам на 2.програму радија Бгд. емисију о једној књизи, нека Надежда Радуловић или Радоњић (нисам запамтио) написала књигу са подацима који су ме шокирали - а односи се на Војводину "Последњи транспорт Швапчића"... не могу још увек да дођем к' себи... нисам знао и до сада нигде није објављивано да су Броз и његова камарила после 2.св.рата ПРОТЕРАЛИ 550 000 Немаца из Војводине, да су огроман број побили, да су имали ЛОГОРЕ У КОЈИМА СУ ПОБИЛИ 24 000 ДЕЦЕ - Немаца.......па то је скандал, *еботе.... тек сада ми је јасно ЗАШТО НАМ ШВАБЕ РАДЕ О ГЛАВИ И ЗАШТО СУ ОВИХ ПОСЛЕДЊИХ ГОДИНА ПОТПУНО УКИНУЛИ СВА ПРАВА ЛУЖИЧКИМ СРБИМА У НЕМАЧКОЈ... дошло је значи њихових 5 минута да нам се освете за оно што су скотови комуњарски радили њиховим цивилима после 2.св.рата ...а ми, тј. народ.....тј. ја........немамо појма о томе... и олош комуњарски ћути о томе.......страшно ....... 8-) 8-) 8-)

Ja sam to znao. Vrlo! (u tome su im jenarvno svesrdno pomogla Crvena armija)
Ali evo da se prekrstim + + + da i od tebe preocitam nesto normalno.
Necu dalje da duzim,jer ovo sve nije tema.

Bolje i da ne pisem sta sve osecam u vezi sa devedesetima.
To bih mogao da "objasnim" porodici Milosevic (i njihovoj bulumenti i pomagachima),kad bi mi slucajno pali shaka.
Ne vidim smisao da bilo sta vise napisem.
 
eremita:
Само ти је лош трип. Војвођани су познати по меланхолији - шта ћеш равница утиче на психу - можда мало да промениш место боравка - да одеш на неку планину, или на море. Свакако да имаш будућности, али и сам мораш мало да се мрднеш, ништа не пада са неба.... какве везе радикали имају са "чизмама" - хајде не буди детињаст... РАТА ОВДЕ ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ - јер немамо "су чим" - могу само неке комшије да нас прегазе и раселе, то да. А ако се, не дај Боже, тако нешто деси, горко ћеш зажалити што нема неких мангупа и наших разбојника да нас бране...

Данас слушам на 2.програму радија Бгд. емисију о једној књизи, нека Надежда Радуловић или Радоњић (нисам запамтио) написала књигу са подацима који су ме шокирали - а односи се на Војводину "Последњи транспорт Швапчића"... не могу још увек да дођем к' себи... нисам знао и до сада нигде није објављивано да су Броз и његова камарила после 2.св.рата ПРОТЕРАЛИ 550 000 Немаца из Војводине, да су огроман број побили, да су имали ЛОГОРЕ У КОЈИМА СУ ПОБИЛИ 24 000 ДЕЦЕ - Немаца.......па то је скандал, *еботе.... тек сада ми је јасно ЗАШТО НАМ ШВАБЕ РАДЕ О ГЛАВИ И ЗАШТО СУ ОВИХ ПОСЛЕДЊИХ ГОДИНА ПОТПУНО УКИНУЛИ СВА ПРАВА ЛУЖИЧКИМ СРБИМА У НЕМАЧКОЈ... дошло је значи њихових 5 минута да нам се освете за оно што су скотови комуњарски радили њиховим цивилима после 2.св.рата ...а ми, тј. народ.....тј. ја........немамо појма о томе... и олош комуњарски ћути о томе.......страшно ....... 8-) 8-) 8-)
"bat njihovih chizama " je bila stilska figura,mislio sam na pobedu na izborima. Shto je, slucaj u NS-u. Na rat, uopste nisam mislio. Dosta putujem, hvala bogu. A, sa nocnim morama ne znam sta da radim.
 
eremita:
.... тек сада ми је јасно ЗАШТО НАМ ШВАБЕ РАДЕ О ГЛАВИ И ЗАШТО СУ ОВИХ ПОСЛЕДЊИХ ГОДИНА ПОТПУНО УКИНУЛИ СВА ПРАВА ЛУЖИЧКИМ СРБИМА У НЕМАЧКОЈ... дошло је значи њихових 5 минута да нам се освете за оно што су скотови комуњарски радили њиховим цивилима после 2.св.рата ...а ми, тј. народ.....

onda ti je, takodje, jasno da je proterivanje tih 600 000 nemaca odmazda zbog onoga sto su nemci tokom rata radili ovde...
 
Orvel:
Osecam nadolazk radikala, cujem bat njihovih chizama. Bacaju su bombe na opozicione politicare.(U ovom slucaju Kasu)VRACAJU LI NAM SE DEVEDESETE?
И пали Парламент у 21. веку, и убија председник Владе и харају криминалци који су довели ДОС на власт....! Да, вратиће се ДЕВЕДЕСЕТЕ, али мало улепшане! После ових није тешко бити бољи владар!
 
Obersturmfuehrer:
onda ti je, takodje, jasno da je proterivanje tih 600 000 nemaca odmazda zbog onoga sto su nemci tokom rata radili ovde...
Шта ли на све то кажу Јевреји? Они су били тако добро гориво у немачким крематоријима! А војвођански Немци су само морали да одласком са својих огњишта плате цену колаборацију и лешеве по Дунаву!
 
torrente_bg:
Sa kim se ti druzis prijatelju?
Pa u zadnje vreme uglavnom se ubijaju neki narko dilercici?
Nazalost, to su deca koja su mladja dve-tri godine od mene, ciju stariju bracu i sestre poznajem. To su mi bivse komsije itd... Nemoj tako o deci. Pravili su greske, a ti ih osudjujes. Shta si ti - otudjeni-bezgreshni i savrseni lik???
 
paola:
Шта ли на све то кажу Јевреји? Они су били тако добро гориво у немачким крематоријима! А војвођански Немци су само морали да одласком са својих огњишта плате цену колаборацију и лешеве по Дунаву!
Gadi mi se ono shto pricash... Ostavi pokojnike na miru.
 
paola:
И пали Парламент у 21. веку, и убија председник Владе и харају криминалци који су довели ДОС на власт....! Да, вратиће се ДЕВЕДЕСЕТЕ, али мало улепшане! После ових није тешко бити бољи владар!
Kriminalaca je bilo i 1991, a i ranije. I ubistava(seti se Badze, Stambolica, klinaca koji su poubijani na kontramitinzima i mitinzima, Curuvije) i ratova.Nemoj sve gledati crno-belo.
 
Orvel:
Kriminalaca je bilo i 1991, a i ranije. I ubistava(seti se Badze, Stambolica, klinaca koji su poubijani na kontramitinzima i mitinzima, Curuvije) i ratova.Nemoj sve gledati crno-belo.
Naravno da je bilo,ima ih i sada ,upali tv i videces ih koliko hoces,a i bice ih i u buducnosti.Samo sto su ovi sada malo prefinjeniji i manje se ubijaju vec uglavnom gledaju kako jedan drugome da nameste zatvor ili nesto slicno
 
Obersturmfuehrer:
onda ti je, takodje, jasno da je proterivanje tih 600 000 nemaca odmazda zbog onoga sto su nemci tokom rata radili ovde...

Не, уопште ми није јасно... било би у реду да су похватали све фолксдојчере и да су их са суђењем или без њега пострељали - ОК, али да протерају 550 000 домаћих Немаца, од којих већина сигурно није имала никакве везе са хитлеровцима , ДА НАПРАВЕ ПОСЛЕ РАТА КОМУНИСТИ ЛОГОРЕ И ДА У ТИМ ЛОГОРИМА ПОБИЈУ 24 000 ДЕЦЕ НЕМАЦА - ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈ Д Е Ц Е !!!!!!!!!!! Монструозно! Какве везе имају деца? Шта су деца крива? 8-)
 
Orvel:
A, sa nocnim morama ne znam sta da radim.

Ако узимаш неке лекове - одмах прекини или тражи замену, ако лочеш алкохол, одмах прекини и пређи на сокове. Ако у близини немаш теретану, нити бицикл,
осмисли у току сваког дана 2-3 сата НЕКИ ТЕЖАК ФИЗИЧКИ ПОСАО који ће да
те исцрпе да се презнојиш... и има да спаваш као беба.... 8-)
 
eremita:
Не, уопште ми није јасно... било би у реду да су похватали све фолксдојчере и да су их са суђењем или без њега пострељали - ОК, али да протерају 550 000 домаћих Немаца, од којих већина сигурно није имала никакве везе са хитлеровцима , ДА НАПРАВЕ ПОСЛЕ РАТА КОМУНИСТИ ЛОГОРЕ И ДА У ТИМ ЛОГОРИМА ПОБИЈУ 24 000 ДЕЦЕ НЕМАЦА - ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈ Д Е Ц Е !!!!!!!!!!! Монструозно! Какве везе имају деца? Шта су деца крива? 8-)
Nemoj da tovarish. Dobro znash da nije bilo tako. Cifre su ti pre-pre-naduvane.
 
eremita:
Не, уопште ми није јасно... било би у реду да су похватали све фолксдојчере и да су их са суђењем или без њега пострељали - ОК, али да протерају 550 000 домаћих Немаца, од којих већина сигурно није имала никакве везе са хитлеровцима , ДА НАПРАВЕ ПОСЛЕ РАТА КОМУНИСТИ ЛОГОРЕ И ДА У ТИМ ЛОГОРИМА ПОБИЈУ 24 000 ДЕЦЕ НЕМАЦА - ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈ Д Е Ц Е !!!!!!!!!!! Монструозно! Какве везе имају деца? Шта су деца крива? 8-)

opet ne shvatas poentu...
ne govorimo o legitimnosti takve akcije.

sam kazes da tiuopste nije cudno sto luzicki srbi imaju manja prava (ako je to tacno), navodno zbog osvete zbog ovog dogadjaja.

e pa, isto tako su se posle rata SVI svetili nemcima kako su stigli i umeli...

raspitaj se kako su ziveli nemci u engleskoj ili americi, raspitaj se kako su ziveli japanci u usa...
 
Orvel:
Nemoj da tovarish. Dobro znash da nije bilo tako. Cifre su ti pre-pre-naduvane.

Нису то моје цифре, наравно, него је то објављено у књизи која је сачињена на основу живих разговора са преживелим Немцима који су као деца (којих је побијено 24 000) у комунистичким логорима у Војводини били и преживели. Та жена која је написала књигу је Српкиња и тврди да је САНУ врло добро упозната као и она са бројем страдалих али да до дан-данас то КРИЈУ. 8-)
 
PLESsitnihDEMONA:
Gde ode ova tema,brate mili...
Eremita,sto neotvori posebnu temu za ovo 'leba ti?
A mogu i modovi da je prebace.

Не видим да није у склопу теме - али заиста је моја кривица, јер сам шокиран овим сазнањима. Нисам имао довљно материјала да отворим нову тему.... 8-)
 

Back
Top