Sta da radim turci mi hacknuli sajt 2x ???

borisjer

Zainteresovan član
Poruka
199
Prosle nedelje kada sam otisaona sajt da proverim nesto uopste nije bilo sajt vec je stajala stranica sa slikom turkske zastave i nekim likom na njoj.Pisalo je :
HACKED BY SILAHSIZ KUVVETLER

TURKISH HACKER

**** YOU AMERICA! **** YOU ISRAEL!

COLLECT YOUR GUN'S,ALL YOUR WAR MACHINES

AND GO HOME IMPERIALIST DOGS!

"PEACE AT HOME! PEACE IN THE WORLD!"

Mustafa K.ATATURK - Immortal Leader of the Republic of the Turkey

Www.StarHack.Org

The Turkish Security&Sabotage TEAM

Special Thanks To

REALWOLKER THE TURKISH HACKER

To sam sredio i vratio moj sajt kad ono danas oper stoje dve slike i pise PEACE .
Ali sifre su bile razlicite po 10 karaktera i bilo je jedno slovo pa jedan broj i tako.
Sta da radim kako da se zastitim ?
 
Да ли су ушли само на твој сајт или су упали на сервер, тј. да ли су упуцали админа?
Да ли постоји могућност на твом сајту да корисници учитавају нека своја документа (upload)? Ако постоји које екстензије су дозвољене, који формат докумената?
 
Пази, нисмо се разумели. Да ли је извршен упад само на твој сајт, или је пао администратор на серверу, па су заменили све или више индекс страна оних сајтова који су хостовани на том серверу.
Ако је пао администратор, ти ту не можеш ништа, то је њихов проблем, али ако је пао само твој сајт онда је то твој проблем.
Колико сам разумео из твоје поруке изгледа да је пао администратор.
Реци ми само тај сајт који су ти оборили, да ли је постојао форум?
 
Pa evo sta sam dobio od servera :
Dear User

Yesterday Trust29’s security was breached as a hacker managed to get into our account and place a code in our CGI-Bin that changed all your index pages to his index page. We have now deleted this page and the code, but you must now go into your www. folder and either delete that index page or re-upload your old index page.

Trust29 Apologises for this inconvenience, steps are now being made to further improve the security of your server. Thank you for your understanding

Yours sincerely

Izgleda da su sve promenili
i sad dans sam dobio mail

Sorry but our account has been deleted so your accounts have all been deleted. We are very sorry for this inconvenience. However if you are still looking for a hosting company we suggest biggest-hosting.com as they offer similar rates to ours, and are very dependable. They offer 24-7 support. We fully recommend them.

Once again we are sorry for everything that has happened, unfortunately the matter was out of our hands. Thank you for your additional time.

Best Regards,

Keir Cornelius

P.S. Please don’t forget unsubscribe or we will continue to receive payments form you.

i

Dear user,
Trust29 is shutting down, please unsubscribe if you are paying for you package. You will have 30 days to find a new host, as that is when we plan to shut down. Thank you for your time.
Best Regards
Keir Cornelius
(Account administrator)

sad imam fore 30 dana da nadjem novi hosting
steta posto sam imao 30gb prostora i 150 gbbandwicha kao imnogo drugih stvari ....
 
Постоји доста начина да се обори сајт, или сервер. Све што један дизаајнер може да уради да би заштитио свој сајт је да изабере добру лозинку (велика и мала слова, помешана са специјалним знацима и бројевима), и да не дозволи корисницима да учитавају документа на сајт ако је документ типа скрипте или нешто што може да постане скрипта. На пример дозволиш да учитају .јpg, .bmp, .jpeg, .avi и сл. , али не дозволиш да учитавају .txt, јер ту може да се сакрије скрипта, на пример у нотпаду који прави документа текстуалног формата може да се сакрије php скрипта коју можеш да позовеш и која ти омогућава листинг комплетног администратовог директоријума на серверу, и ово је начин на који се најчешће упада на сајтове.
За обарање форума и чатова користе се неке друге методе.
У последње време на интернету су учестали упади турских и немачких хакера. Ово ће се,по свему судећи, и даље наставити.
Упад који је навео @MDule извела је група турских хакера byosecurity team.
Ја бих о овоме могао да кажем још по нешто, јер мислим да је ово једна изузетно интересантна тема, могао бих и да дам неколико квалитетних линкова до добрих хакерских форума и сајтова, па мислим да би можда било добро да започнемо нову тему о хакингу. Да ли се слажете?
 
M.DuLe:
i ja se slazem. mamu im de bash sad sajt da mi hackuju... tachnije forum...
hehe nista mi negovori jedva sam iskukao hosting koji kosta 5 $ mesecno dzabe i eto nije proslo ni 2 meseca i odeee.Sta sad da radim :D :D Opet moram da trazim hosting :(
A i ti turci sto su bas morali na moj server da se kace.
Link stvarno neradi neznam zasto mada sam prekljuce bio tamo
Mozda je i njih neko hackno :D
 
bveljkovic:
Постоји доста начина да се обори сајт, или сервер. Све што један дизаајнер може да уради да би заштитио свој сајт је да изабере добру лозинку (велика и мала слова, помешана са специјалним знацима и бројевима), и да не дозволи корисницима да учитавају документа на сајт ако је документ типа скрипте или нешто што може да постане скрипта. На пример дозволиш да учитају .јpg, .bmp, .jpeg, .avi и сл. , али не дозволиш да учитавају .txt, јер ту може да се сакрије скрипта, на пример у нотпаду који прави документа текстуалног формата може да се сакрије php скрипта коју можеш да позовеш и која ти омогућава листинг комплетног администратовог директоријума на серверу, и ово је начин на који се најчешће упада на сајтове.
За обарање форума и чатова користе се неке друге методе.
У последње време на интернету су учестали упади турских и немачких хакера. Ово ће се,по свему судећи, и даље наставити.
Упад који је навео @MDule извела је група турских хакера byosecurity team.
Ја бих о овоме могао да кажем још по нешто, јер мислим да је ово једна изузетно интересантна тема, могао бих и да дам неколико квалитетних линкова до добрих хакерских форума и сајтова, па мислим да би можда било добро да започнемо нову тему о хакингу. Да ли се слажете?

I ja se slazem red je da i mi naucimo nesto i da im vratimo. hehe
 

Back
Top