Duran Duran

  • Začetnik teme Lady Xanax
  • Datum pokretanja
Da, priznajem da sam bila preozbiljna i sad me zbog toga grize savest. Poslednje sto sam htela jeste da oteram coveka.Izvinjavam se na losem pristupu:oops:.
Dakle, bez obzira kojim smerom krenes, od DD ka Vorholu ili obrnuto, na kraju se svede na isto - uzivanje u samoj muzici. Prve albume koje sam ja zavolela bili su Duran Duran i Rio, pa bih ta dva mogla da preporucim i tebi, Full Moon.
Goldmine, intervju? to me podseti, da li vam se svidja film ?
 
Bleak WinterFullMoon:
Ma nemate pojma :lol:
Jel slusate jos nesto osim pop-a?
Da ja vama nesto preporucim... :D

Mislis? Kad ti kazes... :)
Sve sto mi padne pod uvo osim metala, naradnjaka, kantri...

Evo npr. Pol Sajmon, ili Sajmon i Garfankl, ili... EKV, Bregovic, The Verve, Moby, Bjork... od svaceg' pomalo... Hajde momce, navali :!:
 
Majke mi ne volim metal. Kao sto ti ne volis tehno, ako sam dobro razumela. Ali bend Metalica je vrlo dobar da se razumem! To ne osporavam. Ostatak "head banging" muzike je, za moje usi, ne prihvatljiva.
 
Maya:
Zasto neces da se registrujes :?: A neces ni da odgovoris na e-mail... :? Big Thing... Imas album predpostavljam?
Mrzi me da se registrujem, ne funkcionise mi normalan mejl i moram da se patim sa yahoo/om, a veze looose...Big Thing, mnogima se ne svidja, pa me interesuje sta ti mislis o ovom albumu? Videla sam Unplugged DVD, kosta 28 evra, a izgleda da cemo novi album morati da narucujemo iz inostranstva jer ni jedna od nasih izdavackih kuca nema ugovor sa njihovom. Da li ti znas nesto o eventualnim izdanjima kod nas? Jesi li cula What Happens Tommorow,novu pesmu, ako jesi, da li ti se svidja? Pozdrav. :wink:
 
Kada bi se barem registrovala mogla bih konkretno da ti pomognem. :idea: Big Thing mi nije omiljeni album (iako mi je prvi) ali nije los. Dopada mi se pesma Palonimo i Drug ali u drugoj varijanti koja se moze naci samo na B-side komplilacijama. Svidjaju mi se i Interlude-ovi, steta sto su isuvise kratki... Mada, koliko se secam drugaciji su na albumu. Eventualnim izdanjima... nista. Trazila sam po internetu ali nista... Nisam cula najnoviju pesmu... sigurno ima da se skine negde sa net-a ali nisam se trudila... Imam predosecaj da mi novi album nece biti po volji... ali videcemo...
Pozdrav :!:
 
Maya:
Majke mi ne volim metal. Kao sto ti ne volis tehno, ako sam dobro razumela. Ali bend Metalica je vrlo dobar da se razumem! To ne osporavam. Ostatak "head banging" muzike je, za moje usi, ne prihvatljiva.

Ti ocigledno imas predrasude prema metalu.
Postoje razni pravci metala.Ti si ocigledno slusala one koji ti se ne svidjaju.Ja garantujem da u metal muzici ima dovoljno razlicitih pravaca da se svakom bar po nesto svidi.Mnogi pravci naginju ka klasicnoj muzici...Samo treba da poslusas nekoliko razlicitih pravaca,siguran sam da ce ti se bar 1 svideti...
Metal ne mora da bude dernjava i lupanje u kante,pevanje o Sotoni...tako razmisljaju samo selje koje nemaju pojma o metalu...
 
Bleak WinterFullMoon:
Maya:
Majke mi ne volim metal. Kao sto ti ne volis tehno, ako sam dobro razumela. Ali bend Metalica je vrlo dobar da se razumem! To ne osporavam. Ostatak "head banging" muzike je, za moje usi, ne prihvatljiva.

Ti ocigledno imas predrasude prema metalu.
Postoje razni pravci metala.Ti si ocigledno slusala one koji ti se ne svidjaju.Ja garantujem da u metal muzici ima dovoljno razlicitih pravaca da se svakom bar po nesto svidi.Mnogi pravci naginju ka klasicnoj muzici...Samo treba da poslusas nekoliko razlicitih pravaca,siguran sam da ce ti se bar 1 svideti...
Metal ne mora da bude dernjava i lupanje u kante,pevanje o Sotoni...tako razmisljaju samo selje koje nemaju pojma o metalu...
Jedina metal pesma koju ja iskreno volim je Territory od Sepulture, imala sam cak i ceo album Chaos A.D. Ne verujem da Maya ima predrasude prema muzici, to se vidi iz njenog izbora bendova i izvodjaca :)
 
Maya:
Kada bi se barem registrovala mogla bih konkretno da ti pomognem. :idea: Big Thing mi nije omiljeni album (iako mi je prvi) ali nije los. Dopada mi se pesma Palonimo i Drug ali u drugoj varijanti koja se moze naci samo na B-side komplilacijama. Svidjaju mi se i Interlude-ovi, steta sto su isuvise kratki... Mada, koliko se secam drugaciji su na albumu. Eventualnim izdanjima... nista. Trazila sam po internetu ali nista... Nisam cula najnoviju pesmu... sigurno ima da se skine negde sa net-a ali nisam se trudila... Imam predosecaj da mi novi album nece biti po volji... ali videcemo...
Pozdrav :!:
Mayo, dovoljno mi je da s vremena na vreme procaskam sa tobom preko foruma...Fanova je malo i prija mi ova prepiska sa tobom, samo trenutno nemam uslove,a ni vremena, da to cinim cesce *ispiti me cekaju.
Meni je Palomino omiljena, a sto se tice nove pesme i ja mislim da ti se ne bi svidela jer dosta podseca na Pop Trash i Medazzaland, a to ti nisu omiljeni albumi. Moram da priznam da je What happens tommorow cak i za moj ukus previse ispeglana. Volim kada je dobra produkcija, ali emocije su mi, ipak, vaznije. Mozda bude i neka pesama slicna onim od ranije *To the Shore, videcemo...
 
Nemam mnogo predrasuda. Najmanje prema muzici. Postujem tudj ukus sto ne mora da znaci da I JA volim to sto drugi vole. U svakoj muzici mogu naci ponesto sto mi se svidja, naravno, u nekoj vise u drugoj manje. Kao sto sam ti rekla Sumorni, volim da cujem Metaliku i veoma cenim njihovu muziku jer oni sem trestanja umeju zaista da iskomponuju izuzetne pesme.
 
Moram priznati da i meni prija caskanje sa nekim "nasim" o ovom bendu sto mislim da mi se zaista, zvanicno, nije desilo. Bujica secanja i emocija naviru prilikom ispunjavanja redova ove teme... nesto sto nisam davno radila, opet naravno iz emotivnih razloga... bila su druga, srecnija vremena po mene, izvesnija buducnost (ili iluzija...)...

Svakako, kad budes imala mogucnost, posalji mi e-mail! :)

Znaci cula si novu pesmu? Gde? Da, pa predpostavila sam da to nije zvuk novih romantika. Nikad nece vise ni biti. Jednostavno nije to vreme i nije taj trend, prerasli su jedno doba i teraju dalje. Jedino smo mi ostali na istom nivou :D ...Zvuci degradirajuce ali ja ne mogu pomoci cinjenici da me tadasnja muzika u potpunosti prozima za razliku od vecine danasnje od koje sam potpuno ravnodusna.

Unppluged DVD za 28 dolara? Pljacka! A Greatest DVD? Ima da nas oderu...


... ... ...Wash away the rusty disease
of your brown town days in our silver sea... ... ...
 
He, da smo se rodile koju godinicu ranije mozda bismo imale sa kim da razmenjujemo emocije i utiske. Interesuje me kakva ih je ekipa slusala, ovde, tokom 80tih... Pretpostavljam da je vecina tih ljudi otisla iz zemlje (onda kada sam ja tek pocela da se interesujem za umetnost), jer ja licno ne poznajem nikog iz te poznate generacije. Nadam se da su uradili nesto kreativno tamo napolju. Prica se da je Beograd tada bio superiorniji i od Njujorka *cisto sumnjam, ali nije da nije moguce ...
Kad je rec o iluzijama, evo ti jednog stiha ili recenice: “Sa malim se zadovoljavam, iako mnogo zelim” (to je moj prevod koji zvuci mnooogo gore od originala). Svaki put kada se ubedacis seti se da svi mogu da se prepoznaju u pomenutoj recenici, ne samo ti (da li sam dobro shatila – tebe muci raspon izmedju zelja i realnih mogucnosti ¿).
Da,vremena se menjaju, pa i stilovi. Ja mogu da svarim nove albume, doduse, drugacije na mene deluju nego stara izdanja. Reci mi koji bend sa pocetka 80tih moze da se pohvali tako dobrim albumima kao sto su DDovi? Ni jedan. Ti drugi su mozda bili zanimljivi u trenutku kada su bili objavljeni, ali se vrednost ogleda u trajanju. Ja, npr. obozavam Depeche Mode, ali ipak ne mogu da uzivam u njihovim prvim albumima, samo u pojedinim pesmama, jer su mi tada zvucali vise kao nekakav eksperiment, dok su DD bili skroz definisani…
Ravnodusna si prema danasnjoj muzici mozda zato sto je vek zavrsen, sve je izlizano, mozda smo da pragu nekog novog doba ciji ce se obrisi tek ocrtati...
Daj prepruci mi neku muziku, poslacu ti link za What Happens…, samo da proverim da li je pesma jos uvek “nakacena”.
Da, TO THE SHORE, evo ti mojih omiljenih stihova, pa ces ti meni …
Feel the breeze deep on the inside, look you down into the well
If you can, you'll see the world in all his fire
Take a chance (like all dreamers can't find another way)
You don't have to dream it all, just live a day :wink:
 

Back
Top