Sarti, Sitonija, Grcka?

Mozda se u blizini uliva neka reka...

Не улива се...:)

paradise-map-ok.jpg
 
ako si kolima neces ni biti u mestu jer je oko njega mali raj od plaza gde god da krenes,mi nigde ne idemo bez kosarkaske lopte pa pitam ako je nekom zapalo za oko kos cisto da detetu dam info.Mesto jeste malo i nema neka desavanja,ali nama to i treba .Klinci ce naci drustvo sigurno,a vi cete biti opusteni.
 
evo i ja gledam neki apartman u toroniju...samo razmisljam o tome da li nije mnogo dosadno za klince??
Toroni je mesto sa izuzetnom plazom ali dosta drugacije od Sartija ili N.Marmarasa. Nema mnogo stranih turista, mahom su tu Grci, a pogotovo u dane vikenda. Juzni deo (blizi tvrdjavi) je deo sa uglavnom uredjenim plazama i ponudom lezaljki i suncobrana na samoj plazi. U tom delu prosle godine je popstavljena nova staza za pesake ali je ona uska i uz niz parkiranih automobila. Severni deo Toronija (od krivine kod kuce Olga) je sa sirom plazom pa je tu i komotnije setaliste. ovde su i mnogi restorani i nekoliko beach barova (Zino, Baracuda). Inace malo je prodavnica, svega par mini marketa, samo dva Ote telefona, pa ovo treba imati u vidu kada planirate apartmanski smestaj. A sadrzaji za decu, gotovo simbolicni. Ali ono sto cete u Toroniju sigurno naci je pravi osecaj letovanja u Grckoj, predivnu i cistu plazu, kao i mnoge sjajne plaze u neposrednoj okolini (Destenika, Tristinika, Aretes, Azapiko, Poseidon, Likithos ka Marmarasu odnosno Porto Koufo, Thalatta, Kalamitsi, Kriaritsi, Klimataria, Sykia ka Sartiju). Svakako ne propustite i Porto Koufo (na 1km) i odlicne restorane (Kod Kapetana, Kap.Hapsas, Pejkos, Nea Klimataria). Osim toga u Toroniju ima i nekoliko kompleksa sa bazenom (Hotel Blue Sea tel.+30 23750 51052, House Georgiadis tel.+30 23750 51080, Haus Risos tel.+30 23750 51393) tek da se zna. A u neposrednoj blizini Hotel Despotiko tel.+30 23750 51150 na plazi Tristinika. Dakle kada se sve sabere ocena ODLICNO (pende)! Sve najbolje i KALO TAXIDI!
 
voleo bih da mi neko ko je prosao sledeca mesta , kao sto su vorvuru, nikita, neos marmaras, sarti, toroni, kalamitsi, i to pre svega u velicini, snabdevenosti, mogucem shopingu, parkovima , broju ulica koje su pesacka zona, vidikovcima, luna parkovima, izletima, i itd. ...istovrmeno i kakve su im plaze na tim mestima.. ja i moja porodica smo bili u polihronu , i nama se svideo , sem sto je po mom misljenju uska plaza, ali je voda fenomenalna,i po boji i po toplini...a u leptokariji je fenomenalno sredjen , pogotovu srednji deo i gornji deo naselja , sa onim parkom i ulicom za setnju koja nije i riva istovremeno.. a stavros manje vise...srdacan pozdrav
 
voleo bih da mi neko ko je prosao sledeca mesta, upordi ih, , kao sto su vorvuru, nikita, neos marmaras, sarti, toroni, kalamitsi, i to pre svega u velicini, snabdevenosti, mogucem shopingu, parkovima , broju ulica koje su pesacka zona, vidikovcima, luna parkovima, izletima, i itd. ...istovrmeno i kakve su im plaze na tim mestima.. ja i moja porodica smo bili u polihronu , i nama se svideo , sem sto je po mom misljenju uska plaza, ali je voda fenomenalna,i po boji i po toplini...a u leptokariji je fenomenalno sredjen , pogotovu srednji deo i gornji deo naselja , sa onim parkom i ulicom za setnju koja nije i riva istovremeno.. a stavros manje vise...srdacan pozdrav
 
Ime li neko iskustva sa pronalaženjem smeštaja na Sitoniji u nekom od manjih mesta - Kalamitci, Toroni i sl. Volela bih da krenem kolima sa porodicom i ostanem gde mi se dopadne, pa možda čak i da promenim nekoliko mesta. Da li su cene niže u odnosu na one koje nude agencije? A da, da li je istina da Grci letuju uglavnom u Avgustu, tako da se do nekog 20. jula smeštaj može naći lako i povoljno na licu mesta?

Vidim da ovde ima poznavaoca svih čari Sitonije.... :)
 
Ja se ubih od trazenja smestaja na Sitoniji...Dosta toga sto valja, blizu plaze za juli je vec rezervisano. Ne bih se usudila u sezoni ici na slepo. Prema svim komentarima koje sam citala, samo van sezone se isplati tako ici. Kreni da googlas i dopisujes se sa Grcima:)
Inace, uopste nije jeftino na Sitoniji, skuplje je nego preko agencija koje nude mesta na Kasandri uglavnom. Na plazi ispod 60E dvokrevetni studio u julu nema.
 

Back
Top