Sarti, Sitonija, Grcka?

Jel moze neko da mi pomogne nemogu da se odlucim za letovanje da li da idem u Sarti,Kalamitsi ili Toroni.Deca su mi uzrast 4 i 12 god.Da li u ovim seocima ima kao u Haniotiju zabavni park za decu,onaj sto je ogradjen,placa se pri ulasku i dete bude koliko hoce.To pitam jer ne bih volela da ima takav iz razloga sto smo,dok smo bili u Haniotiju,svako vece MORALI tu da idemo jer dete moje-malo razmazeno-nece nigde osim tu i tako bi smo provodili u igraonici po 2-3 sata sa njim.Volela bih da ima obicno decije igraliste ljulje klackalice tobogani itd.Molim one koji su bili da mi odgovore.Interesuje me koje vam je najlepse mesto od ova tri gde je najlepsa gradska plaza,jesta da nije grad al dobro.Da li je u Sartiju kao i u Haniotiju uvece velika guzva prepuno ljudi.Unapred hvala!!
 
Katty,
U nekim periodima u Sartiju u samom centru ume da bude guzva, ne bas kao u Haniotuju, ali sve je manje pa ni ne treba toliko ljudi da bi izgledala guzva. Dobro je sto u neposrednoj blizini imas ulice, setaliste uz more ,... gde nije guzva. U Sartiju je postojala jedna igraonica, mnogo manja i nalazi se u dvoristu jednog objekta, nije vidljiva sa ulice, pa ako ne znas za nju lako ces je promasiti. Plaza je predivna ( u stvari dostupne su peske nekoliko uvalica), bas za malu decu i sve su kuce u sustini blizu plaze (osim onih za koje izricito kazu da se nalaze "iznad crkve"). Snabdevenost - odlicna, ima lekara itd.

Onom detetu od 12 godina ce biti najzanimljivije u Sartiju, a malom ce biti biti dobro na sva tri mesta.

Toroni- prostorno kao Sarti, mozda i veci, plaza predivna za decu, malo vise izlozena vetru, mi bili jednom davno u septembru, pa smo imali malo vise talasa, ali i to je imalo svoje cari. Sve kuce jos blize plazi nego u Sartiju. Snabdevenost - zadovoljava. Lekar - samo jedan privatan (tako je bilo), apoteka - ne secam se...Ne znam kako je u sezoni ali cini se kao da nikad nije guzva.

Kalamizii - kad sam ja bila tamo to je bila samo plaza sa dve tri kuce/vikendice...kazu da se sad razvilo, ali jos uvek nije pravo mesto. Mozda najatraktivnija pescana plaza na Sitoniji, duboki zaliv, neko ostrvce ispred, divna voda, kao da si na nekom ostrvu....
 
Objavio Magic...ja razočarana skroz :|

ja nisam videla da je Magic dao cene za Sarti na sajtu nema jos nista osim hotelskog smestaja.A Ferior agencija je danas izbacila cene za par kuca u Sartiju ali su iste kuce i cene kao i preko Astre-znaci jake.Nisu zavrsili jos ponudu naplacuju po osobi a ne po apartmanu.Proslogodisnje cene Magica za 14.jun su extra povoljne nadam se da ce takve ostati.http://forum.krstarica.com/images/smilies/icon_smile.gif
 
Ajvan hvala ti puno za informacije a kazi mi da li su talasi u Sartiju po ceo dan,i kakve su cene kad se hranis u restoranu.Da li je bolje zbog lepse plaze za decu(mislim na duzi plicak) i vecernje buke odsesti u novijem ili starom delu Sartija.
 
nema talasa, mozda 1 dan, bar je tako bilo prosle godine. cene nisu nista vise nego kod nas, mi smo bili u studiju pa smo imali i kuhinju i snabdevali smo se iz jednog velikog supermarketa gde su cene i vise nego dobre a on se nalazi bas u Sartiju nije varijanta da ti treba auto ili da je van mesta...Sve jedno je gde ces biti, mi smo bili u centru i do 23h jos se ponesto i cuje a posle je tajac, za buku nemoj da brines, pa nije to Budva, nigde nema glasne muzike, fini restorani i kafici, sve u svemu NEMA BUKE!
Evo ja sam uplatila preko Astre i posto je to ponuda first minute imas popust 10%, besplatnu vizu. Mi smo u kuci Gavra na 20m od plaze, lepi dvokrevetni studiji(bili smo tu i prosle godine) za termin od 9.7. i za nas dve je sve sa putem 468e.
 
nema talasa, mozda 1 dan, bar je tako bilo prosle godine. cene nisu nista vise nego kod nas, mi smo bili u studiju pa smo imali i kuhinju i snabdevali smo se iz jednog velikog supermarketa gde su cene i vise nego dobre a on se nalazi bas u Sartiju nije varijanta da ti treba auto ili da je van mesta...Sve jedno je gde ces biti, mi smo bili u centru i do 23h jos se ponesto i cuje a posle je tajac, za buku nemoj da brines, pa nije to Budva, nigde nema glasne muzike, fini restorani i kafici, sve u svemu NEMA BUKE!
Evo ja sam uplatila preko Astre i posto je to ponuda first minute imas popust 10%, besplatnu vizu. Mi smo u kuci Gavra na 20m od plaze, lepi dvokrevetni studiji(bili smo tu i prosle godine) za termin od 9.7. i za nas dve je sve sa putem 468e.

ja cekam ponedeljak da agencije Ferior i Magic izbace cene ali po apartmanu a ne po osobi.Prosle god je 14.jun bio oko 200-250ev u 1/4 apatmanu i to mi je super cena pa cekam da vidim da li ce takve ostati a preko Astre mi je skupo jer moja deca su uzrast 4 i 12 god i kada bi htela 1/4 apartman muz i ja platili bi dve pune cene a deca 2x70% od cene tako da to uopste nije jeftino i sa popustom od 10%.
 
jel neko uplacivao u restoranu Argiris polupansion 10ev pise na sajtu Astre da se moze uplatiti biras dorucak i rucak ilil dorucak i vecera.Da li je neko jeo tu kakva je hrana jel u ponudi jedno jelo za rucak ili vise.
 
Mi smo jeli jedne godine, dobro je za novac koji se plati. Moze da se bira izmedju 10-ak jela koje su u ponudi za polupansion, a opet za jela koja nisu tu moze da se doplati.Opet mi smo uvek vise voleli da se setkamo po restoranima jer ih je u Sartiju koliko god zelis ( grcki, italijanski) , a cene su pristupacne,npr. glavno jelo je oko 5.5 eura, salate 2 eura, pica 1.5 do 2 tako da sigurno da izadje jeftinije 4-5 eura ali nama je uvek bilo lepse da svako vece menjamo restoran.
 
Katty, ja sam iz Sartija ponela utiske o mirnom moru, talas je bilo tek ponekad, posle podne. Cena u restoranima se nesecam konkretno, ali secam se da su bile pristupacne i nasih komentara da su nesto malo nize nego na Tasosu. A plaze cete istraziti, birajte kucu koja vam se svidja, za plaze cete lako - sve je to blizu. Ni jedna plaza nema onako beskrajno dugacak plicak kako to ume da bude u oblasti Paralie, Katerini itd., ali sve su to prijatni, bezbedni, blagi ulazi. Jedino su nesto izdvojeni oni hoteli Sarti Beach koje je Magic imao ranije u ponude (valjda ce ih imati ove godine?).
 
Ajvan kad kazes da za Sarti Beach hotel malo izdvojen na cega mislis.Ja takodje cekam da Magic izbaci cene,isla bih oko 14.juna ali neznam da li ce more biti toplo posto imam dvoje dece,uvek smo isli oko 20. i bilo je ok.Svideo mi se i onaj hotel Four Season ali mislim da sam procitala da je on u starom delu Sartija, a meni vise odgovara novi deo zbog dece jer je tu plaza kako saznajem sa duzim plicakom.Takodje volimo da budemo u kuci koja je blizu plaze na koju idemo jer jedno dete nam je malo pa nemozemo bas stalno kolima obilaziti okolne plaze.
 
Ko je od vas koji ste bili u Sartiju video kuću Vangelis? Na sajtu Astre se kaže da je u starom delu, na plaži (mada bih po slici pre rekla da je na pola puta, ali ispravite me ako grešim). Napomena: idem s malim detetom.

I molim za informaciju koju sam i ranije tražila ali sam dobila različite odgovore: ima li ležaljki i suncobrana za iznajmljivanje?
 
Katty, ako si licem okrenuta prema moru, Sarti je u jednoj sirokoj, prostranoj uvali sa dugackom i sirokom pescanom plazom, a samo mesto je vise locirano sa leve strane uvale i to je taj "stari" deo Sartija. Otprilike sredina pripada "novom" delu i polako se pruza na desno, a vec pred sam kraj uvale sa desne strane je lociran Sarti beach, pogledaj Magic-ov site oni kazu da je to 1 km od starog Sartija. Takodje postoji site www. sithontravel.gr na kojem mozes pronaci spisak smestaja sa mapom rasporeda smestaja pa ce ti biti jasnije o cemu pricam jer su oni prikazali i lokaciju za Sarti beach.
Nasa Astratravel takodje daje mapu rasporeda kuca, pa izaberi neku iz prvog reda, iz njih bukvalno mozes da se otkotrljas na plazu. Nasi prijatelji su jedne godine sa detetom od 6 godina isli u kucu Renia, za koju kazu 120m od plaze, stari deo sartija, pa su ipak bili jako zadovoljni. Mozda bi vama najvise odgovarale neka od kuca Aristotelis, Vangelis, Tsantilas, Dimitris, Kozmas...
Vangelis jeste na rubu starog grada, ali istovremeno i u prvom redu do plaze.
 
Nemam iskustva sa netom. Rezervisem preko agencije. Trebas sto pre rezervisati za Grcku jer je potraznja za smestavem enormno velika ove godine. Ja sam prvo odabrao Sarti ali nema mesta. Rezervisao sam apartman u Kalamitsiju (vila Dimitris). Mesto je malo ali ne znam pojedinosti.

Vlado,

Jesi li na kraju otišao u Kalamitsi i Dimitris? Merkala i ja prošle godine al prvo ulete Tasos. Koliko je od obale? Kakve su cene? Ako si još tu...:cry:
 
idemo u Sarti. u julu.
imamo muku koji app da izaberemoneki aleksandros ili sl, koji u 4krevetnom app ima 2 izdvojene sobe..što je super, samo što sam jednu nazvala šokarom, jer nema prozor...nema prozor...
i tako.
sad nam je u izbor ušla Ranija. Bio neko? iskustva?
 
Da li mozete da mi kazete da li je Sarti mesto u koje mogu da idu penzioneri koji vole da se kupaju preko dana, ali da uvece imaju malo da prosetaju, razgledaju radnje i sl.( sta cu kad imam zivahne roditelje, jos samo da krenu u disko) ili je to jos mirnija varijanta?
 
Uvece mogu da se setaju, ima radnjica da gledaju do mile volje, ja nisam penzos ali sam za tu varijantu i bas zato idem u Sarti, ceo dan se brckam a uvece malo procunjam i super, preporucujem im od srca! Bila sam prosle godine i evo idem opet u julu!
 
Aleksandros je najdalji, ima los prilaz, strminu i nema puta vec zemlja i kamenje, a nalazi se u poslednjoj ulici u Sartiju. Mi smo bili proslog leta ali smo insistirali pa su nam promenili za Gavru jer je ono bilo stvarno lose, bili smo u dvokrevetnom studiju koji je premali a kazu da su apartmani super,nisam ih videla. Iz agencije kazu da su Alex. za ovo leto renovirali ali ja sigurno necu tamo vec opet u Gavru - extra je!
 
Nasi prijatelji su bili u Alexandrosu i posto ih je vise uplatili su jedan dvokrevetni i jedan petokrevetni. Bili smo i kod jednih i kod drugih i slazem se sa bebazr da su dvokrevetni losiji. Mada su terase stvarno i u apartmanima i u studijima fenomenalne , prostrane i sa pogledom na more i na mesto tako da cemo mi ove godine verovatno u Alexadros. Jeste dalji od plaze, ali je tisina i lepo je sto je iznad mesta tako da je u julu kad smo bili u alexandrosu bilo bar za par stepeni manje vrucina.

Za one koji pitaju za penzionere - bez brige - nasi roditelji idu iz godine u godine , nekad i po dva puta. Ima i da se brcka i da se cunja... zato i moji idu.
 
Pozdrav svima, ovaj forum mi je mnogo informacija omogucio prilikom odluke o proslogodisnjem letovanju, sa kojim sam bila izuzetno zadovoljna. Ove godne u planu imam, za prvi maj ici u Grcku, na 7 dana. Mnogo sam lepih stvari procitala o sartiju, pa Vas molim da mi date informacije, kakove su temparature u tom periodu, dali je krenula sezona kupanja, koliko turista ima, dali rade restorani i prodavnice?
hvala mnogo
 

Back
Top