zasto i koliko je sex vazan u jednoj vezi ?????

Da, sex je veoma bitan u jednoj vezi. Zasto, jer je to spajanje dvoje ljudi (pricamo o ljubavi) na najlepsi moguci nacin. Vrhunac svake ne-platonske veze. Zato sto je to prirodno i zato sto je jedino coveku dato da uziva u davanju i primanju. Ne znam da li je dat od boga ili ne, ali... Verovatno bi ga bog "ukinuo" do sada... :wink:
On je greh samo u hriscanskoj veri. U muslimanskoj i veri istocnih zemalja nije. Kako da tu nisu mogli da se dogovore? Ako je jedan bog isto vazi za sve. A hriscana je najmanje od svih.

Da razradim temu... Ono sto mene interesuje je vase misljenje o:

Sta mislite kako je bilo u proslosti kod nas na brdovitom Balkanu? Da li je sex bio bitan u braku ili su se vencavali iskljucivo iz interesa i dogovorenim brakovima i da je sex bio bracna obaveza?
Definitivno je prosla era vitezova i njhovih dama koji su se samo merkali (on ispod oklopa ona ispod vela). Retko koja je ljubav kao ona u pesmama "Ne nemoj mi prici". Ipak, Rakic je u "Iskrenoj pesmi" opisao kakav (neki) muskarci imaju stav posle sexa. I to je retkost u nasoj knjizevnosti, iako je sex u pesmi maksimalno skriven.
Ne mozemo da znamo samo iz knjizevnosti kakav su odnos prema sexu i ljubavi imali nasi preci. Da li je on sluzio samo za produzenje vrste ili i kao intimna, dublja veza izmedju dvoje ljudi. Da li su se kajali pred Bogom zbog onog sto "rade", da li su zene samo sirile noge... Ko zna.
Jedna od najbezveznijih scena u nasoj kinematografiji (ne kazem da je film los samo da je scena ponizavajuca) je u "Virdzini" gde se zena spusta na najgore kada je sex u pitanju, scena kad zena zajasi muza i... Ma gledali ste.. Nema uzivanja, nema nicega... Nadam se da nasi preci nisu imali bas takav sirov odnos prema njemu.
Sve mislim da je Zoni i Manetu bilo super! I Juli i Saci, i mnogim drugim srecnim parovima u knjizevnosti (mada ih je malo).
Ko je citao memoare Laze Kostica videce koliko erotsog naboja izbija iz tih redova. Ni jezik nije bas onako lepuskast kao sto je u njegovim pesmama.
Da ne spominjem Crven Ban kao javnu tajnu u narodnoj knjizevnosti. Ne znam zasto se o tome ne uci na faksu. Profesorka narodne ga je vesto izbegla, samo da znate!
Sta vi mislite? Da li je bilo dobrog seksa u proslosti? I koliko je on bio bitan?
I paralela sa danasnjim vremenom... Mislim da smo srecni sto se ovaj deo sveta polako oslobadja stega... Istocnjacki narodi su od sexa davno napravili umetnost, a samo se nasi nesto jos fenkaju.

Nadam se da se Kul ne ljuti sto sirim poglede na temu, ali se nisam mnogo udaljila od iste.
 
A sta je sa onim situacijama kada (to sam samo cuo da devojke kazu, nista licno) "nema seksa pre braka", ili "nema seksa dok...se ne upoznamo, dok ne prodje neko vreme bla, bla" a to obicno bude oko godinu, godinu i po...e, u tim situacijama nema sexa uopste! A takve veze znaju da se odrze! Ako je sex toliko bitan ko sto kazete, kako onda takve veze uspevaju kad sexa nema uopste?
 
Znate sve one isfrustrirane osobe? Kazu da je to zbog nedostatka sexa... A gde ima dima, ima i vatre. Npr. u vezi sam u kojoj sve prilicno stima, volim svog decka i kako je sve tako lepo i fino jednostavno je doslo i do toga da je potreban sex da sve to dopuni i spoji u jednu celinu. Pre ili kasnije, svako pozeli da spava sa onim koga voli. To je sasvim ljudski, pa odmah podrazumeva i to da se stvaraju frustracije ako nema toga.
 

Back
Top