OCU DA NAUCIM DA SVIRAM BUBNJEVE!!!

Ocu i jaaaaa!
bawling.gif
 
znam ja...u stavri ne znam,al mogu da se raspitam :D
ma sta ce ti to da placas nekom kretenu da te uci... oformis lepo bend i vedzbas u studiu...ja sam napr. sam naucio da sviram gitaru.Niko mi nije pomogao...to je samo stvar motiva.A sto se bubnjeva tice i njih znam osrednje da sviram.Veruj mi da je za pocetak dovoljno samo da gledas kako neko drzi ritam i vec si naucila mnogo.A ako imas iole sluha mozes da pohvatas i prelaze.Kod kuce vezbaj 'na prazno' tj. zamisli postavku bubnjeva ispred sebe,uzmi palice,pusti neku pesmu i udri.
E sad...ne znam sto sam vam ovo ispricao ali ne moze da skodi... :lol:
 
Bleak WinterFullMoon:
Slazem se za to oko tehnike...Al bubanj je brate instrument u koji se lupa.Ovladace sama tehnikom pre ili kasnije i to lakse nego na bilo kom drugom instrumentu.
grdno se varas, ako mislis da je kvalitetno lupanje u bubanj jednostavno, znas samo se probudis jednoj jutra i ti si savrseni tehnicar... zasto onda postoje akademije na jazz odsecima gde se pece zanat, BRATE?
 
koliko se ja secam imas foru da iznajmish studio na sat-dva, zaboravih na koliko se iznajmljuje prostor, tamo imas bubnjeve i sve sto je potrebno za probu nekog benda... ne znam koliko se placa, super su prostori bili u moje vreme... onda ekipa uglavnom skupi kintu i iznajme prostor. mozda je bilo oko 200-300 dinara ranije - sad ne znam kako se krecu cene...


druga opcija je da sharmirash nekog bubnjara koji poseduje svoje licne bubnjeve...

samo PAZI!!!jedan od njih pripada meni... :D jasno?! ;)
 
malecka:
koliko se ja secam imas foru da iznajmish studio na sat-dva, zaboravih na koliko se iznajmljuje prostor, tamo imas bubnjeve i sve sto je potrebno za probu nekog benda... ne znam koliko se placa, super su prostori bili u moje vreme... onda ekipa uglavnom skupi kintu i iznajme prostor. mozda je bilo oko 200-300 dinara ranije - sad ne znam kako se krecu cene...


druga opcija je da sharmirash nekog bubnjara koji poseduje svoje licne bubnjeve...

samo PAZI!!!jedan od njih pripada meni... :D jasno?! ;)

he pa mozhda i znam jednog :)
ja samo bubnjare i skupljam necu valjda gitariste
 
Anonymous:
malecka:
koliko se ja secam imas foru da iznajmish studio na sat-dva, zaboravih na koliko se iznajmljuje prostor, tamo imas bubnjeve i sve sto je potrebno za probu nekog benda... ne znam koliko se placa, super su prostori bili u moje vreme... onda ekipa uglavnom skupi kintu i iznajme prostor. mozda je bilo oko 200-300 dinara ranije - sad ne znam kako se krecu cene...


druga opcija je da sharmirash nekog bubnjara koji poseduje svoje licne bubnjeve...

samo PAZI!!!jedan od njih pripada meni... :D jasno?! ;)

he pa mozhda i znam jednog :)
ja samo bubnjare i skupljam necu valjda gitariste

REGISTRUJ SE I JAVLJAJ SE NA PRIVATE!!! ok...? :oops:
 
UH! :shock: I ja sam nekada davno silno to zelela :oops:
...skolica je bila skupa ... a i par nekih privatnih ''profesora'' sto se moglo naci po oglasima ... bili sve sami lu*aci ...
Ali sam zato redovno odlazila sa ujakom u jedan studio u Zemunu ... mislim da se zvao ''Petica'' ili tako nesto ... i lupala sam do mile volje :lol: Nikada se nisam bolje osecala, do posle tih sat vremena provedenih tamo :p
. . . e da . . .
 
Skupi nekih 300e i kupi neki polovan set bubnjeva. Takodje je jako bitno da imas mesto za vezbanje (pogotovo je problem ako si u zgradi ili slicno).
Ako imas dobar net, poskidaj sa jutjuba tutorijale i slicne snimke, i gledaj i vezbaj. Nisu ti casovi toliko potrebni... Takodje obrati paznju na vezbe za ritam, odvajanje ruku i nogu, i slicno.
Te price "ne trebaju ti bubnjevi, zamisli ti samo to i lupaj palicama" je sranje savet, realno. Neces da steknes osecaj za jacinu, jedna ruka ce da ti bude jaca od druge, i slicne nuspojave. A to ako se ne iskoreni u pocetku, tesko se menja kasnije...

Btw, ne sviram bubnjeve, basista sam :D
 
casovi su potrebni definitivno. pravi profesor koji te nadgleda i daje instrukcije. taj fazon naucim neke ritmove i odvojim ruku od noge i bubnjar sam, to je cist sh-it. treba neko strucan da vidi kakva ti je tehnika, da ne pukne bruka kad te svet vidi na prvoj svirci. a tehnika se usadjuje odmah, pre svega. to je osnova. kad to legne, sve posle je maciji kasalj. sto se kaze, ne mozes citati ako ne znas azbuku
 
Ja volim da sviram bubnjeve. Svakog jutra, pocnem da sviram po njima. I bubnjam i bubnjam. Komsije se bune zovu 92. Mama mi je rekla: "Liiizo, nemoj da bubnjas mnogo jako". Ja ipak, bubnjam i bubnjam neumorno. Sada sam ubacila malo africke hot ritmove i svi iz komsiluka su poceli da igraju i da me prate udarajuci u svoje serpe. Tako i ti pocni da udaras u serpe i bice nesto od tebe, ovew moje komsije su super razvile sluh. 8)
 
Pa nece da pukne bruka na prvoj svirci, jer se na svirku ide tek kad si izvezban. I zasto bi bacao pare na profesora kada mozes da nadjes nekog ortaka koji vec svira u nekom bendu malo duze da ti objasni neke stvari. I vec pomenute lekcije sa neta.

Mada o5, normalno, ko ima para, taj ce da plati profu. Samo kazem da nije neophodan.
 

Back
Top