Ko nema u glavi, ima u molitvi

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Sveštenik novinarki preti molitvom

"Tužiću vas, poznajem sve ljude u zakonodavstvu, ćeraću vas do sudnjeg dana. Da li znate da molitvom Bogu mogu da postignem da padnete i slomite nogu", zapretio Aleksandar Mihailović, koga je policija označila kao jednog od aktera tuče, dopisnici Glasa javnosti"

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/H06081401.shtml

Pitam se sto se ne pomoli i da Srbiji krene malo bolje :)
 
Nasha politika zadnjih godina jeste crna.Benedikt je napisao: "Na Balkanu se vodi rat koji se verovatno nikad nece ni zavrshiti" na primer, zashto Srbi sa Kosova idu u crkve a ne idu negde gde ce lepshe da zive? O tome govori ova tema, zar ne? Zar nije lakshe da se presele i adaptiraju za 5 godina, na primer, nego dozivotno da gledaju Albance?
 
Па тако се све може релативизовати, али модератори су у неким другим случајевима били прилично стриктни у вези тога шта се сматра политичком темом. Видећемо да ли ће остати при томе.
 
Obersturmfuehrer:
Sveštenik novinarki preti molitvom

"Tužiću vas, poznajem sve ljude u zakonodavstvu, ćeraću vas do sudnjeg dana. Da li znate da molitvom Bogu mogu da postignem da padnete i slomite nogu", zapretio Aleksandar Mihailović, koga je policija označila kao jednog od aktera tuče, dopisnici Glasa javnosti"

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/H06081401.shtml

Pitam se sto se ne pomoli i da Srbiji krene malo bolje :)

На адреси коју си дао појављује се ово:


404 Not Found




The server has not found anything matching the Request-URL.
Please check the requested URL.

Server nije pronašao ništa što se poklapa sa zahtevanim URL-om.
Proverite zahtevani URL.


хмммммм.... идем на Глас јавности - па ћу када прочитам одговорити. :evil:
 
jomini:
Besan neki popa. A šta mu je radila novinarka kad se iznervirao? Kako vidim, neka tuča beše, a on se našao prozvan?

Ооооооо 'бар дан гос'н админе Јомини... како си, шта радиш? Јеси ли постао забораван па ја треба да те потсећам да си ЗАБРАНИО БИЛО КАКВЕ ТЕМЕ У ВЕЗИ РЕЛИГИЈЕ И ЦРКВЕ ??? Какве везе ова пљувачина по свештенику има са подфорумом ПОЛИТИКА ? Или је можда пљувачина по свештеницима СПЦ неки ПРОГРАМ или ПОЛИТИКА неке политичке опције или странке? Заиста ми није јасно о чему се ради?

Додуше, мени и оваква тема не смета... али овакво "филозофирање" захтева да се неуким некрштењацима почне објашњавати нешто о ЗНАЧАЈУ И МОЋИ МОЛИТВЕ... - а ако ја почнем то објашњавати онда ћеш се ти наћи да одмах треснеш катанац на тему, је л'??? :evil: :evil: :evil:
 
svestenik koji se bije, pa se jos moli da neko slomi nogu je obicna baraba iz naselja a ne svestenik...
inace, kad vec pominjes znacaj molitve, bas bih voleo da vidim kakav je ona uticaj imala na sve sto nam se desavalo ovih godina. nemoj samo da kazes, da nije bilo nje, bilo bi nam jos gore...
a voleo bih i da jomini bas zakratko ostavi temu....
 
Obersturmfuehrer:
svestenik koji se bije, pa se jos moli da neko slomi nogu je obicna baraba iz naselja a ne svestenik...
inace, kad vec pominjes znacaj molitve, bas bih voleo da vidim kakav je ona uticaj imala na sve sto nam se desavalo ovih godina. nemoj samo da kazes, da nije bilo nje, bilo bi nam jos gore...
a voleo bih i da jomini bas zakratko ostavi temu....

Нажалост, никако не могу да отворим архиву Гласа јавности, тако да не знам о чему се заправо ради. Ако је заиста тај свештеник рекао наведено, он се избламирао - јер се такве ствари не говоре, и сигурно ће добити шта заслужује од надлежних их Цркве.

Али, када је молитва у питању веома су РЕТКИ људи и међу свештенством а и међу верницима КОЈИ СУ СПОСОБНИ ДА УПУТЕ ПРАВУ, ИСКРЕНУ МОЛИТВУ. А када се то деси она по правилу има чудесну и нашим малим мозговима необјашњиву моћ. Наравно, да сам у опасности да будем изложен ругању незналица због оваквог свог става - али и у личном животу имао сам прилике да се у то уверим - а и написано је на хиљаде страница и догађаја у вези са МОЛИТВОМ.

Мрзи ме сада да тражим оригиналан текст Житија Св.Саве - али препричаћу једну причу О Стрезу - наиме био је неки владар веома суров коме је највећа радост и забава била "смрт човечија" - мучио је и убијао своје поданике ... Св.Сава га је данима молио и убеђивао да прекине са таквим понашањем... али то се није десило, тај лудак је само наставио са још горим иживљавањима ... онда се Св.Сава повукао и ПОЧЕО МОЛИТИ... и молити.....и молити..... после неколико дана Стрез је умро у сну - толико о правој молитви. У Хиландару постоји фреска о тој причи (надам се да није изгорела) на којој Стрез спава а на грудима му стоји Архангел Михаил и пробада му срце мачем, стражар десно спава, а лево у свом шатору Св.Сава се моли.

п.с. А када питаш "какав је молитва имала утицај на све што нам се дешавало ових година" - морам да те потсетим да смо ми постали невероватно обезбожен народ за време СКЈ, да све што смо доживели то је плаћање ужасних грехова из прошлости (а греси се плаћају до деветог колена), људи погрешно верују да могу некажњено чинити зло, некажњено убијати - то није истина постоји небеска правда коју не можеш преварити, подмитити нити умилостивити . И ми доживљавамо оно што смо заслужили... тј. морам да кажем да колико је овај народ огреховљен - ДОБРО СМО И ПРОШЛИ... вероватно захваљујући неким ИСКРЕНИМ И ПРАВИМ МОЛИТВАМА ЗА ОПРОШТЕЊЕ ГРЕХОВА. 8-)
 
da, izgleda je Glas to stavio u fioku...
elem, smatram da molitva najbolje 'radi' kod onoga ko veruje. On ce na nesvesnom planu raditi stvari za koje se molio, ili ce jednostavno verovati u npr. ozdravljenje, a poznato je da je optimistican stav vrlo bitan kod oporavka pacijenta (svih pa i onih najtezih).

e sad, kad su u pitanju mala cuda, kao sto je ovo tvoje spomenuto, nazalost u to ne mogu da poverujem....
 
Obersturmfuehrer:
da, izgleda je Glas to stavio u fioku...
elem, smatram da molitva najbolje 'radi' kod onoga ko veruje. On ce na nesvesnom planu raditi stvari za koje se molio, ili ce jednostavno verovati u npr. ozdravljenje, a poznato je da je optimistican stav vrlo bitan kod oporavka pacijenta (svih pa i onih najtezih).

e sad, kad su u pitanju mala cuda, kao sto je ovo tvoje spomenuto, nazalost u to ne mogu da poverujem....

Знам да не можеш да поверујеш, у ствари и многи верници не верују У МОЋ МОЛИТВЕ, чак и не знају да се моле - у питању је искуство које доноси нека непојмљиво тешка животна ситација из које се спасаваш молитвом - али моје речи могу да разумеју само они људи који верују и који су доживели нешто слично. Зато те потпуно разумем и не замерам.
Ја имам релативно доста предзнања и из психологије и из психијатрије и о свесном и о подсвесном - али, ипак, постоји некаква необјашњива МОЋ(ја верујем да је Божија), нешто што се речима не да објаснити јер су речи исувише сиромашне. 8-)
 
Ne znam koliko molitva "...da umres" ili "sve ti po kuci poludelo" uopste, molitva u kojoj se molim da nekog zadesi nesreca, moze biti uslishena. Ne poznajem takvog boga (malo B) koji bi cuo takve molitve. Moj Bog, Gospod Isus Hristos, ne slusha molitve prljavog i zlog srca. A ako doticna novinarka uskoro, ili za zivota, slomi nogu - lud je onaj koji misli da je to od "molitve".
 

Back
Top