Kasalj i Stres

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Da li kasalj moze da bude povezan sa stresnom situacijom?
Pre pola godine sam bila u izuzetno nazovi "stresnoj situaciji" ,koja sama po sebi nije bila losa ,ali sam bila pod "pritiskom".....tih dana pocela sam da kasljucam ,kasalj je bio suv i dosadan ,onaj najgori,iscrpljujuci. najgore od svega je sto sam tih mesec dana bila na putu i drugoj drzavi ,u situaciji da se stalno krecem zbog obaveza koje sam imala pa mi je to samo dodatno otezavalo.
Elem ,posle nekih dobrih mesec dana i vise ,to je proslo ....no,vidim danas npr. imala sam jezivu sekiraciju.....proplakala ceo dan....bas mi je tesko....i sada kada sam se malo smirila pocinjem ponovo da kasljucam.Odmah sam se setila stresa od pre pola godine i dovela to u vezu.
Ima li sve ovo smisla?
 
Pa stvarno ne znam. Ali molim da se nastavak debate prebaci na temu o stresu - ako je u osnovi stres. Meni ne lici da ima, sem u smilu da ti mozda stres jako obori imunitet a onda te udari neka najobiocnija bakterija ili virus...ako ti je respiratorni trakt slaba tacka - eto kaslja i nevolje.
 
Mislila sam da nije nesto na "psiho-somatskoj " osnovi...jer ne verujem da je virus,mada si to za imunitet potpuno u pravu jer sam sklona tome....i najmanja sekiracija obavezno me nesto stigne ...ako nista drugo onda me zub zaboli....
OK,prebacicu pitanje na "Stres"....Hvala!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top