Potreban program da komp. bude telefon

Čovek je lepo tražio da mu navedete neki program za telefoniranje preko PC ali nije dobro obrazložio svoju želju (a izgleda i da mu nedostaje nešto znanja).

Pošto imam sličan problem, da probam bolje da obrazložim svoju molbu:

Treba mi program za razgovore u okviru lokalne mreže (ne preko Interneta). Program treba vizuelno da nalikuje telefonu koliko je to moguće. Biranje (pozivanje) treba da se jednom definiše tako da se kasnije bira po imenu a ne IP adresi, i da se podešavanja snime i automatski učitavaju (sve ovo je namijenjeno ljudima koji nemaju pojma o IP i sličnim marifetlucima).

Nakon dosta traženja pronašao sam samo jedan program koji korektno radi u lokalnoj mreži ali on, na žalost, ne pamti podešavanja imena. Zna li neko gdje mogu skinuti nešto dobro (a da nema noge).

Živite dugo i uspješno
 
Ako dobro razumem šta vam je potrebno,mislim da to već imate na svom kompu.Pregledaj:Start/Svi programi/Pribor/Adresar...jeste da traži vremena da se napuni imenik brojevima (novi kontakti) koji se (vremenom) stalno dopunjava,ali je kasnije telefoniranje svedeno na dva klika (izbor radnje i izbor broja ili nick-a).Koristi spikerfon i tel. ti ne treba (naravno ako le tel.linija dovedena do modema)...
 
Ne znam:
Ako dobro razumem šta vam je potrebno,mislim da to već imate na svom kompu.Pregledaj:Start/Svi programi/Pribor/Adresar...jeste da traži vremena da se napuni imenik brojevima (novi kontakti) koji se (vremenom) stalno dopunjava,ali je kasnije telefoniranje svedeno na dva klika (izbor radnje i izbor broja ili nick-a).Koristi spikerfon i tel. ti ne treba (naravno ako le tel.linija dovedena do modema)...

Probao sam ali ne radi. Možda nešto ne podesim kako treba ali, koliko ja razumijem, treba unijeti nick i IP, ostalo u lokalnoj mreži nije bitno. Ima li ko kakav savjet.
 
U sto ste ga vi razvukli 2 strane a nigde resenja.Treba da imas kvalitetan modem i po mogucstvu da ima izlaz za sluske i ulaz za mic.Ti su ti najbolji a ako nema onda je malo teze ja sam pokusao ali ton kasni i nije dobar kvalitet zvuka sa microphona.Gore navedeni program mi je stigao sa modemom i s njim nije dobro pricati.Najbolje kupi modem koji je hardwerski sposoban za to a ako ti se ne bacaju pare samo zato sto te mrzi da ides do telefona onda se mani corava posla.Pozz
 

Back
Top