PRAG

Isla sam u Prag pred 1.maj. Viza se cekala 7 dana. Mora se zakazati telefonom termin za predaju dokumenata.

Prag je mnogo lep, a i van njega ima dosta zamaka. Cene su OK - za oko 10EUR po osobi moze da se ruca u restoranu (mi smo se "navukli" na supu od luka). :)

Pivo - ne treba posebno ni napominjati :)

Ima raznih tura za obilaske. Bolje otidjite kod astronomskog sata nesto pre 14h ili pre 11-12h i naci cete "free-lancer"-e koji ce vas po nizoj ceni setati po gradu (nas je bio sjajan, dosta zna i hoce da isprica).

Ne menjajte novac u strogom centru - najpovoljniji kurs je 30 kruna/1 EUR, ali se on moze dobiti po menjacnicama koje nisu na udarnim mestima.

Metro karte im nisu skupe, a mi smo nasli i weekend-special rent-a-car ponudu pa smo za 75 EUR dobili da koristimo auto puna 3 dana.

Ako prosvrljas preko google-a, naci ces razne clanke, da se pripremis (gde da se ide i sl.).

Napomena: odlazak u Prag Castle natempirajte tako da tamo budete u 12h - na svaki pun sat je smena straze, ali u podne svira i orkestar.

Lep provod!
 
e hvala ti puno....zvala je kewa danas ambasadu :) moglo se ici i organizirano al imam utisak da su polja indiwidualna putowanja :) wideh otprilike kaj swe treba wideti ima stwarno puuuuuno toga :) a pivo mmmmm jedwa cekam :D reci mi jos sto se kupowine tice....ne znam dal znas al kako stoji stwar sa punk/hc/metal shopowima?i uopste zastupljenost takwih dogadjanja i ljudi(moram nekog punkera sawatati :twisted: ) volela bih kupiti rokericu tamo :)
 
Mi smo isli solo - rezervisali smestaj preko neta - 20 EUR po osobi (trebalo je oko 7 min do metroa i jos 15 do centra, znaci skroz OK).

Sto se tice shoppinga, na zalost ti tu ne mogu pomoci jer sam uzela samo neke suvenircice. Ali, u Vaclavskim namestima sa leve strane prema muzeju (znaci gledas ka muzeju) ima nekoliko prodavnica suvenira. U jednoj od njih rade momci iz ex-YU, pa ce verovatno znati da te upute dalje.

Pozdrav od deep down punk-rokerke :) :)

Javi kako je bilo kad se vratis.
 
Zanima me de li je dovoljno 5 dana(2-verovatno-u busu) za obilazak znamenitosti Praga i koliko novca da ponesem za fakultatitve izlete,hoce li (oko) 130e biti dovoljno? Hvala!
 
Prag je super,bar meni,isla sam prosle godine na ekskurziju. Imas sta videti,lepo se provesti,a verovali vi ili ne ja sam potrosila najmanje novaca od svih-20 eura! Dakle,ti gore sto pitas za pare-ako nisi previse rastrosan,130 eura ti je sasvim dovoljno,osim ako ne budes ko moj prijatelj koji je poneo 250 eura,a potrosio skoro duplo vise zahvaljujuci tome sto je napravio stetu po hotelu :)
 
Ресторани на Старом тргу и Вацлавским намјестима јесу скупи, скупа је Зара, Адидас и још понешто. . .
али, један од најлепших градова.
Карлов мост
Храдчани
Катедрала Светог Вита
Ех.....
 
Evo, posto moj sin zivi u Pragu, pa idem godisnje po deset dana, mogu vam malo ispricati.Prag nije skup grad, naprotiv puno stvari je jeftinije nego kod nas, posebno hrana,i ostala roba siroke potrosnje.
Pice je skupo na Staromaku, pivo od 2-2, 5 E, a odmah ulica iza, bude jeftinije, tako da se moze popiti i za 1E. Markirana roba je kao i svuda, skupa, ali ko ide zbog turizma, mislim da mu to nije bitno.
Ulaznica je najskuplja u Jevrejskom kvartu, i to je 500ck-oko 18E.Ali to je ceo kompleks, nekoliko sinagoga, Jevrejsko groblje ...,
Ulaz u Loretu je 90ck, to je 3E, i da ne navodim dalje, krecu se od 100-200kruna. 1E = 30ceskih kruna.
Sve u svemu ima mnogo toga da se vidi u smom Pragu, a i van, po pristupacnoj ceni, tako da se bolje osecam tu nego u bilo kojoj zapadnoevropskoj zemlji.
Ko ide, srecan put i super provod.
 
mary43:
I nisam mislila na te koji nista ne obilaze..valjda je bilo jasno :-)
Jedino sam platila za Zlatnu ulicku,a svugde drugde nije se nista placalo... E sad,kakav je plan vodica,gde ce voditi(ako ides na ekskurziju),to je pitanje.Nas nisu vodili na neke svetlece fontane,a to se recimo placa,ali kazem ti,gde god smo isli grupno svi nije se placalo.
 
Idem preko agencije.Prosle godine sam preko iste isla u Bec i Veneciju..Jao,ali nisam nikad ja isla kod njih u prostorije,vec suprug.Juce odem,da odnesem trecu ratu za putovane..Uzas kako sam se rastuzila,pa prostorije su im u nekoj uzasnoj memcini,tj.podrumcini..A unutra je tako prljavo,i radnice pogubljene,na stolu im haos od papira..
Zasto to mora tako?
Znam,
u stvari nadam se da taj njihov profesionalni haos nece uticati na organizaciju aranzmana..
 
elmed:
Idem preko agencije.Prosle godine sam preko iste isla u Bec i Veneciju..Jao,ali nisam nikad ja isla kod njih u prostorije,vec suprug.Juce odem,da odnesem trecu ratu za putovane..Uzas kako sam se rastuzila,pa prostorije su im u nekoj uzasnoj memcini,tj.podrumcini..A unutra je tako prljavo,i radnice pogubljene,na stolu im haos od papira..
Zasto to mora tako?
Znam,
u stvari nadam se da taj njihov profesionalni haos nece uticati na organizaciju aranzmana..
I ja se nadam :)
 
Otisao bih sa devojkom do Praga na 5-6 dana da li je neko skoro bio i zna li koje su varijante najpovoljnije (odnos cena/kvalitet usluge). Zeleo bih da izbegnem aranzmane sa avionskim prevozom obzirom da deru na aerodromskim taksama (50-70 E) tako da ispadne skuplja taksa nego karta. Dakle ako ste bili iznesite neka svoja iskusta dobra i losa i preporucite mi agenciju ako znate koja se pokazala kao dovoljno dobra i profensionalna. Malo sam iscitavao tudja iskustva sa nekim aranzmanima i vidim da se dosta ljudi zali na prevoz i nemanje adekvatnog vodica pri pispecu na zeljenu lokaciju.

Ako bi se odlucili na putovanje u sopstvenoj reziji da li bi imali problema oko dobijanja viza?
 
Proslog proleca je karta sa svim taksama jat/cza kostala 180E (kupila preko agencije Conte),hostel sam rezervisala preko neta oko 20e nocenje,sam grad nije preterano skup pa mislim da nema razloga stedeti na prevozu,daleko je,bolje sacuvaj snagu za tamo. Nema problema za vizu ali traze sve papire regularno,inace viza je besplatna.Lepo se provedi,fenomenalan grad.
 
Ja idem u Prag..imam sve informacije al posto sam sad trenutno nesto lose-mrzi me da kucam sve i svasta jer imam razne opcije..pa ako te zaista zanima posalji mi privatnu por pa ti mogu ostaviti fon i da ti sve lepo ispricam..
 

Back
Top