Razlicit prikljucak za hard

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Imam problem. Imam stariju masinu sa neispravnim hardom. Kupila sam novi hard, western digital od 80 GB medjutim, prikljucak za magistralu se razlikuje, nije vise sa pinovima vec drugaciji (cini mi se da su na novijim racunarima promenjeni kablovi i prikljucci). zanima me kako da resim svoj problem, da li mogu da se nabave ti novi kablovi, za ovaj hard, i da li oni imaju isti prikljucak kao stari za maticnu plocu, ili ovaj hard ne moze na staru masinu (relativno staru)
Molim iskusnije hardverase za savet, sta da radim. Inace hard sam kupila pre mesec dana, nije koriscen, pod garancijom je, ali ne znam da li bi mi ga zamenili u radnji ako mora da se menja.
Unapred hvala
 
Treba ti PCI contorller koji kosta oko 10E....

Mislim da ti ne bi vratili u prodavnici hard.....

ps: ako mozes otvori komp i napisi nam koja je ploca jer postoje nekoliko vrsta controllera pa da znam odmah da ti kazem koji da trazis!

Pozdrav!
 
Svaka cast i tebi i njima u radnji koji su ti prodali nesto, a da ne pitaju sta ti treba.
Da kupis kontroler i ostale gluposti (u 50% vrednosti novog HDDa) da bi dobila isto sto bi dobila i sa PATA HDDom kojih imas na izvoz kod nas, ne isplati se.
Nego uzmi taj hard i vrati i trazi PATA HDD. Ako nece da ti zamene, ti ga prodaj, pa onda kupi u drugoj radnji.
 
Imam problem. Imam stariju masinu sa neispravnim hardom. Kupila sam novi hard, western digital od 80 GB medjutim, prikljucak za magistralu se razlikuje, nije vise sa pinovima vec drugaciji (cini mi se da su na novijim racunarima promenjeni kablovi i prikljucci). zanima me kako da resim svoj problem, da li mogu da se nabave ti novi kablovi, za ovaj hard, i da li oni imaju isti prikljucak kao stari za maticnu plocu, ili ovaj hard ne moze na staru masinu (relativno staru)
Molim iskusnije hardverase za savet, sta da radim. Inace hard sam kupila pre mesec dana, nije koriscen, pod garancijom je, ali ne znam da li bi mi ga zamenili u radnji ako mora da se menja.
Unapred hvala

Posto vidim da je hard disk pod garancijom, imas sva prava da odes do njih, i da zatrazis Hard Disk koji podrzava tvoju plochu. Objasni im u chemu je problem, i sigurno ce ti izaci u susret. Duzni su to da urade.
 
Sta ocekujete od prodavaca? 95% su tu samo da prodaju nije bitno sta i da li ti treba, 4% se bar potrude da izvuku od musterije dodatne informaije (mada i ne moraju), a samo 1% te prvo pita za sta ti konkretno treba i da ti savet da li da kupis ili ne kupis. Mene moje drustvo uvek zove u pomoc kad kupuje tehnicku opremu da ih ne izlevate.
 

Back
Top