Holandija

Markoni_kv

Primećen član
Poruka
582
Pozdrav,da li je neko skoro vadio vizu za Holandiju,kakvi su po pitanju pustanja.
Isao bi kao student,naravno imao bih rezervaciju hotela u Holandiji i kupljenu povratnu kartu.

Hvala
 
nisam htela da postujem pre ...znala sam da će te odbiti.
oni su neviđeno rigorozni.
gori od švajcaraca.
žao mi je.
ali zaista ne ispunjavaš uslove ni za jednu vizu...
tek jednoga dana kada se zaposliš...pa dobro zaradiš...
mammuka jedna..
neko mi reče da razmatraju da nam skinu vize:p
i ja se radujem da svane taj dan:p
 
U Amsterdamu sam bio pre sest godina. I moram ti reci da nije grad kojim sam ja fasciniran.Jeste lep,vredi ga videti ali svako ima neki svoj utisak o zemlji koju posecuje pa tako i ja.Amsterdam je zaista raj na zemlji za izlaske,ljudi iz celog sveta mogu se videti na ulicama Amsterdama.Svi su veoma otvoreni,raspolozeni za razgovor.Kafici,klubovi su extra,provod je zagarantovan ako to trazis.Budi otvorena ,nasmejana. I veruj mi upoznaces brdo ljudi sa kojima mozes izlaziti.Amsteram je najtolerantnije mesto na planeti.Samo budi sigurna da ces najmanje upoznati Holadjana u Amsterdamu…..
Ja sam bio kod prijatelja u Eindhovenu nekoliko nedelja i obisao sam veci deo Holandije.
U Amsterdamu centar grada ti je Dam i sve ti se vrti oko Dama.Tu zista sve i svasta mozes videti.Oko Dama su i najbolji klubovi.Obavezno poseti Kraljevsku palatu i i zgradu Berze.Meni je veoma interesantan bio i Vondel park u kome sam pored obale vestackog jezera mogao da vidim devojke koje se suncaju u toplesu i piju kanabis pivo.
Obavezno poseti 3 muzeja Rijkmuseum,Stedelijk museum i muzej Vincent van Goga.Takodje veoma je zanimljiva i Rembrandtova kuca i kuca Ane Frank.Jedna od neobicnosti koju svakako treba videti je i najuza kuca kao i Juzni Amsterdam.Ako si ljubitelj heineken piva mozes posetiti cuvenu pivaru gde ces videti proces proizvodnje piva a moci ces da pijes piva koliko hoces.
Red light`s district je prica za sebe……
Sve u svemu glavna zabava ti je na Dam skveru i Leidseplanu.Samo te delove obilazi ako si zainteresovana za neku kupovinu.Dam Skver,Kalverstraat i Rokin su skuplje ulice.Identicne stvari a jeftinije mozes naci na Damraku i Nieuwendejk,kao i u Liedsestraat,Utrechtstraat,Vijzelstraat i Muntipien….
Obavezno setaj malim uskim ulicama,i provedi bar dola vozeci se po Amsterdamskim knalima i reci Amstel.
Ono sto ti jos savetujem je da obavezno probas Indonezansku kuhinju.Nije skupo a moci ces da uzivas u mesu prelivenim sosom od kokosa,pirincu prelivenim najrazlicitijim sosovima.Od holandske kuhinje probaj sendvice broodjes i krokete i obavezno sireve.

Ako imas vremena obavezno poseti i mesta Alkmaar i Zandvort.Prvo je cuveno po proizodnji raznih sireva i drugo je omiljno izletiste sa plazom dugom desetak km.

A prevoz.Pa ja sam ipak davno leteo tamo a karta na Jatovom letu bila je malo vise od 500 tada maraka.Ako ides na jesen mozes da vidis na sajtu Germanwingsa koliko je sada karta do Kelna pa odatle vozom do Amsterdama /malo manje od 300 km/…..A imas i Lastine buseve do Amsterdama,koji nisu nesto skupi…..
 
Bila sam prosle i pretprosle godine. Avionska karta je od EUR250 do 350...u proseku. Swiss Air cesto ima karte po promotivnim cenama i lete za A. preko Ciriha.

Sto se tice " treba videti", mislim da je u prethodnom post-u dovoljno receno:)...Ostalo ces vec "otkriti" sama...Meni uvek bude zanimljivije ono sto se ne ubraja u turisticke atrakcije.

Amsterdam je tako..."ususkan" :) U gradu je sve super organizovano, pa se svuda moze brzo stici. Savrsen je i za miran porodicni zivot (uglavnom ga vode Holandjani :)) i za sve vrste provoda. Cak i da ides sama, nece ti biti dosadno. Tamo ljudi ne izlaze da bi "pozirali". Skroz su otvoreni, i, ako pridjes nekom, nece biti u fazonu " Sta hoce od mene?!".

Ova tema je bila postavljena davno, ali ako udjes u moj "profil", u "sve poruke", mozes pronaci jos neku info. :)
 
Pratila sam forum, ali nigde nisam videla temu o Amsterdamu! Da li je moguće da niko nije bio? Ili, ako ste bili, nemate ništa zanimljivo da prenesete nama koji još nismo posetili Amsterdam?:confused:
Podelte sa nama zašto vredi posetiti Amsterdam, a zašto ne - ispričajte nam šta ste sve zanimljivo videli ili čuli o ovom nesvakidašnjem gradu! :lol:

Pozdrav!:wink:
 
Izvini IvanaS...Ne znam kako mi je promaklo - a bas sam gledala, jer treba krajem godine da odem u Amsterdam i interesovala su me tudja misljenja i iskustva... :)
Veliki pozdrav!
 
Baš sam došao iz Amsterdama pre par dana.Avion Treviso -Schiopol =bio 140 eur(Transavia) a hotel 2*** koštao je 120 eur na dan.Skupo za popizdit npr.pivo 4-5 eur, krafna 3 eur, espresso 2-3 eur,mcdonalds (big mack cola, pomes frites 1m0 eur po osobi),muzej sexa 3 eur, ***** u red districtu 50eur, joint u coffe shopu 3-4 eur,sjemenke marihuane 10 kom.u pakovanju 20-80 eur, kesa sa 10 tulipana za posadit 12 eur , Schiopoll- Central station vlak 4,20 eur a najbolje je uzeti hotel blizu Dam quarta ili Blizu Central station.Onda se spustiš do svih glavnih stvari:kuča Ane Frank,sex muzej,red district,china town,muzej hašiša i marihuane, van goog, rembrand, pomorski muzej ,aquarij,pa svake toliko ideš u coffe shop zapališ joint i ideš dalje skreneš do sex shopa i kupiš darove i tako dalje.
Bio sam samo 3 dana tako da se moram još vratit.
 
Nikakvu slicnost nemamo sa Holandjanima
Amsterdam nema nikakvu slicnost sa bilo kojim evropskim gradom
Odlican grad za provod, nije skup
Pored posete fenjer ulici i muzejima, obavezno se provozati i brodicima po amsterdamskim kanalima.
Grad je otvoren za sve manjine(posebno sexualne) pa ako ti to ne smeta(mada mora po nekada i da zasmeta, znad a bude i neukusno) verujem da ce se svako <30 godina lepo provesti.
 
Pozdrav svima.Zanima me ima li u Holandiji slikara iz Srbije?Kakve su mogucnosti slikara iz Srbije da predstavi svoje radove u Holandiji?Ima li ikakvih sansi za saradnjom?Trenutno nisam u mogucnosti da putujem i izlazem svoje radove,ali zato svi ljubitelji ove vrste umetnosti mogu pogledati moju galeriju slika na sajtu interneta riznice serbske pod nazivom 'Galerija umetnickih slika",komentarisati o mom radu mozemo i na ovom forumu.Za sve informacije na ovde navedena pitanja unapred vam zahvaljujem.Puno pozdrava od slikarke Mirivan:aha:
 
Pozdrav svima.Zanima me ima li u Holandiji slikara iz Srbije?Kakve su mogucnosti slikara iz Srbije da predstavi svoje radove u Holandiji?Ima li ikakvih sansi za saradnjom?Trenutno nisam u mogucnosti da putujem i izlazem svoje radove,ali zato svi ljubitelji ove vrste umetnosti mogu pogledati moju galeriju slika na sajtu interneta riznice serbske pod nazivom 'Galerija umetnickih slika",komentarisati o mom radu mozemo i na ovom forumu.Za sve informacije na ovde navedena pitanja unapred vam zahvaljujem.Puno pozdrava od slikarke Mirivan:aha:

Мириван, послала сам ти пп и објаснила да на овом ПДФ пишу људи који су одавде, а путују као туристи негде.
Молим те да не пишеш овакве постове на ПДФ Путовња.
Овде се прича о путовањима, а не о боравку у инстранству и сликарству.
Поздрав, и све најлепше теби са сликама, али на неком другом ПДФ. :)
 

Back
Top