rekreacija za decu predskolskog uzrasta

majce:
Molim sve koji znaju nesto o ovim sadrzajima koje nudi Bgd da napisu.

U sportskom centru "Olimp" (iznad Cvetkove pijace), ima mali klub koji vode izvesna Duda i njen muz. On je ajkidista i prima decu od npr 4 godine, pa nadalje, a ona vodi razne programe i planirala je da uvede program za decu. Ja sam planirala da upisem svoje klince, ali nisam jos uvek, tako da ne znam da li je to pocelo sa radom. Trebalo bi da neka zena koja je zavrsila DIF drzi vezbe korektivne gimnastike. Evo ti Dudin br: 0638807823, ili gledaj jutarnji program subotom na studiju B. Takodje "Olimp" nudi tenis (ima dobre trenere).
Zatim, SC Vracar ima plivanje za klince. Dalje ne znam. Mara
 
poznanic:
Besmisleno je upisivati decu da trenira nešto pre 5god. svatiće to kao igru i brzo će se zasititi, bolje prosetajte sa svojim detetom 2-3 puta nedeljno po 1/2 sata po keju, kad odraste vise će se sećati. :oops:
P. ti si u pravu, medjutim ima dece kojoj to jednostavno nije dovoljno, a za roditelje dodju najtezi momenti kada je napolju hladno ili vlazno.
No, slazem se sa tim da je rano upisivati ih na neki ozbiljan sport tako rano.
 
:)
majce:
poznanic:
Besmisleno je upisivati decu da trenira nešto pre 5god. svatiće to kao igru i brzo će se zasititi, bolje prosetajte sa svojim detetom 2-3 puta nedeljno po 1/2 sata po keju, kad odraste vise će se sećati. :oops:
P. ti si u pravu, medjutim ima dece kojoj to jednostavno nije dovoljno, a za roditelje dodju najtezi momenti kada je napolju hladno ili vlazno.
No, slazem se sa tim da je rano upisivati ih na neki ozbiljan sport tako rano.
 
Ono na Olimpu je pocelo da radi, mislim pod nazivom "Maleni se rekreiraju". Nismo jos uvek bili, jer smo se odlucili za neke druge stvari (trenutno). Devojcice mogu na ritmicku gimnastiku (za male kroz igru) na starom Dif-u, a takodje postoji i skola plivanja za bebe (vec od 8 meseci), kao i za 'starije'- 5-6 godina.
Takodje mislim da i sd Partizan ima ritmiku.
 
Na Banovom brdu ima igraonica - vrtić "Dvorištance". Nalazi se kod sportskog centtra košutnjak i trim staze i obilato ih koriste.
Deca izlaze u šetnje pre i popodne, rade gimnastiku, trkaju se, igraju loptom.
Ja imam dvoje klinaca tamo, kad dođu kući, mirni su ko bube. Istrče se i izmore, lepo spavaju i imaju dobar apetit.
 
Za dete predskolskog i ranog skolskog uzrasta jako je vazna fizicka aktivnost. Ovo u poslednej vreme moze mnogima zvucati kao fraza, ali svi oni koji su imalo upoznati sa razvojnom psihologijom znaju da su psihicki i fizicki razvoj deteta neraskidivo povezani, odnosno da je fizicki razvoj temelj za formiranje zdravih navika i detetove svesti uopste.

Deca u ovom uzrastu su jako osetljiva na kritike, imaju svoje zelje i ambicije da se oprobaju u raznim aktivnostima i da u svemu budu najbolji. Upisivanje dece na neki konkretan sport u ovom periodu moze kod dece izazvati konflikt u slucaju da nisu favoriti, jer takvi sportovi akcenat stavljaju na talentovanu decu i njih forsiraju.

U gradu postoji mesto na kome deca dva puta nedeljno ( sto je sasvim dovoljno za ovaj uzrast ) mogu, sa grupom svojih vrsnjaka, po specijalnom programu da rayvijaju svoje sposobnosti i nauce osnovne korake svih timskim sportova, tako da ce imati bazicnu obuku ukoliko u kasnijem zivotnom dobu budu pokazivali interesovanje za bavljenej nekim konkretnim sportom.

Ovi ljudi su se zaista potrudili pa su smislili i program za rekreaciju mama, koje od sada mogu vezbajuci da cekaj usvoju decu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Molim sve koji znaju nesto o ovim sadrzajima koje nudi Bgd da napisu.

Deca predskolskog uzrasta nisu za neko ozbiljnije bavljenje sportom,za takmicenja i jurnjavu za rezultatima,koja ce usreciti roditelje i dati im nadu da ce njihovo mezimce ubuduce dobro zaradjivati u sportu! Deca predskolskog i ranog skolskog uzrasta treba da uzivaju u telesnim aktivnostima,da se raduju, da rade vezbe za pravilan rast i razvoj u kombinaciji sa igrom koja je za njih tako vazna! A s obzirom da su mali i jos vezani za roditelje i bezgranicno zeljni njihove bliskosti i paznje-najbolje bi bilo da to rade SA roditeljima. Sto se toga tice-znam za vezbe u SC Vracar,gde roditelj i dete zajedno vezbaju i igraju se u sali prekrivenoj strunjacama, a imaju i vezbe i igre u malom,toplom bazenu takodje s roditeljem! I nije skupo,a deca su odusevljena(znam, jer mi najblize komsije idu na to) Probajte,program se zove MALI I VELIKI ZAJEDNO,ili tako nesto.Tel Vracara:245 23 42 :heart::super:
 

Back
Top