Bolesti zavisnosti i poremecaji impulsa, alkoholizam, kocka, narkomanija....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ово зависи од особе до особе. Ко шта воли да ради. Ако постоји нешто што он воли да ради ( осим испијања пива ) пробајте то.

Ne, nema ništa što on toliko voli da radi koliko voli da sjedi i da pije. To je čini mi se jedino što baš voli, ostalo mu je sve kao nametnuto.

Ти си заиста дивна особа. Ретко ко има тако пуно разумевања и љубави за људе који уживају у алкохолу. Можда би било вредно оставити алкохол због таквих као што си ти. Уствари сад ми је нешто пало на памет... Можда је и могуће онај осећај блаженства које нуди пиво заменити љубављу. чини ми се да је то сличан осећај.

Ali džaba, njemu to nije dovoljno. Spreman je izgubiti i mene, ako ja ne želim prihvatiti to da je on (njegove riječi) - "pio i prije mene, i piće i dalje", te da ne želi niti može da bude savršen, a ja uopšte ne tražim niti pravim od njega savršenog, ja želim njega, samo normalnog, što on i jeste kada ne pije, ali on to ne može da shvati. Sad mi je jasno i da ne može ali i da neće. Šta da radim, ne znam. Ali on je zadnje dvije noći sigurno mirno spavao.
 
Ne, nema ništa što on toliko voli da radi koliko voli da sjedi i da pije. To je čini mi se jedino što baš voli, ostalo mu je sve kao nametnuto.



Ali džaba, njemu to nije dovoljno. Spreman je izgubiti i mene, ako ja ne želim prihvatiti to da je on (njegove riječi) - "pio i prije mene, i piće i dalje", te da ne želi niti može da bude savršen, a ja uopšte ne tražim niti pravim od njega savršenog, ja želim njega, samo normalnog, što on i jeste kada ne pije, ali on to ne može da shvati. Sad mi je jasno i da ne može ali i da neće. Šta da radim, ne znam. Ali on je zadnje dvije noći sigurno mirno spavao.


A ti???
 
Pazi sad, po mom misljenju, lakse je da odes i to sada. Kazem ti ne mozes da mu pomognes, veruj mi. Prvo on mora DA PRISTANE da mu se pomogne. Ispasces luda i nenormalna. Mozda, cak, ce te neko okriviti i reci da ZBOG TEBE pije (kao razocaran u ljubav)

Gledaj to ovako, moj otac je pio, svi su to opravdavali u stilu, mlad je, sta je to po koje pivo ili konjak SVAKI DAN. Onda se ozenio i naravno nastavio da pije sve vise. Moja majka je pokusala da ga odvrati od toga da bi dobila odgovor od svih u stilu: da je ona dobra zena on ne bi pio, ali mora necim da se tesi, jel te...:roll:

Zatim, dosla su deca (ja i moja sestra), problemi, moja majka je otisla, tata je izbacio , koliko se secam, ja i moja sestra ostale... Uskoro je kremula prica: Da nije moja majka otisla, on ne bi pio?!!?!!?. Ja sam malo odrasla (14 godina), postalo je nepodnosljivo (naravno, vec se bukvalno ubijao s picem), onda sam ja otisla kod majke. Da bi uskoro krenula prica, on je mislio da prestane, ali posto sam ja otisla, sad jos vise pije zbog mene... Na kraju mi je tetka rekla da ja prerano umro zbog mene...


Cuvaj se da ne upadnes u takvu situaciju gde ces pored sve dobre volje da budes glavni krivac za sve.

Gaga, izgleda da ništa drugo ne mogu ni uraditi nego otići. Tako je ispalo da nakon svih pokušaja bilo kakvog razgovora, dobijem od njega ovu gore rečenicu. "pijem i pit ću i pio sam i pit ću" ..
 
A ja sam budala, pokušavala pronaći neki način, nešto što mi do sada nije palo na pamet, nešto univerzalno što još nisam shvatila, razumjela, ili pokušala objasniti, pokazati. Ali takvo nešto ne postoji i znam, jasno mi je, ne vrijedi.

Sama si dosla do zakljucka....

Sada je na tebi da odlucis...da li ces biti nesrecna,nezadovoljna zena koja ce gledati kako se neko opija i kako svesno unistava svoj zivot a i tvoj i pri tome ne zeli da prizna da je u problemu,vec misli da je sve to sto radi apsolutno ok....
ili ces reci sebi ''Meni je dat zivot da ga zivim a ne da patim''.... i da nastavis svojim putem pa makar ostala i sama [sto ne verujem uvek se nadje srodna dusa ;) ] bar ces vremenom povratiti svoj miran san!
 
Sama si dosla do zakljucka....

Sada je na tebi da odlucis...da li ces biti nesrecna,nezadovoljna zena koja ce gledati kako se neko opija i kako svesno unistava svoj zivot a i tvoj i pri tome ne zeli da prizna da je u problemu,vec misli da je sve to sto radi apsolutno ok....
ili ces reci sebi ''Meni je dat zivot da ga zivim a ne da patim''.... i da nastavis svojim putem pa makar ostala i sama [sto ne verujem uvek se nadje srodna dusa ;) ] bar ces vremenom povratiti svoj miran san!

O istim stvarima razmišljam, i želim živjeti, ne preživljavati, niti strepiti i strahovati od nečega što mogu da promjenim, ja to sve znam. I ovaj odlazak boli, zaista boli i težak je jer smo imali nešto lijepo, ali svejedno više nije i znam da to moram uraditi. Ne plašim se biti sama, pa, bolit će jedno vrijeme pa proći, ali znam, bolje i da patim mrvu zbog onoga što smo imali, nego da preživljavam pakao zbog onoga što bi se tek desilo.

Veliko hvala svima!
 
O istim stvarima razmišljam, i želim živjeti, ne preživljavati, niti strepiti i strahovati od nečega što mogu da promjenim, ja to sve znam. I ovaj odlazak boli, zaista boli i težak je jer smo imali nešto lijepo, ali svejedno više nije i znam da to moram uraditi. Ne plašim se biti sama, pa, bolit će jedno vrijeme pa proći, ali znam, bolje i da patim mrvu zbog onoga što smo imali, nego da preživljavam pakao zbog onoga što bi se tek desilo.

Veliko hvala svima!

Samo hrabro... svaka bol je teska...ali vremenom izbledi,ostanu samo neki cudni tragovi..
Jednoga dana kada ti se osmeh ponovo rodi na licu shvatices kako je zaista lepo imati svoj mir i svoju dusu.

Srecno! :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top