crni petar- decija igra

Cilj igre je da se sto pre oslobodis karata i da ti u ruci ne ostane Crni Petar.Karte se podele koliko ih ima i na onoliko karata koliko ima igraca.Zatim svako ko skupi 2 iste karte (isti znak sa istim)pokazuje ih ostalim igracima i odlaze na sto.Potom od onog do sebe izvlaci jednu kartu i nada se da to nece biti c.p. jer je on jedini koji nema svoga para.Pobednik je onaj ko prvi izadje, ali igra se do kraja, ako je vise igraca da bi se videlo ko ce biti Crni Petar...Valjda sam dobro objasnila! ;)
 
U igri mogu po želji uzeti učešće više igraca, ali najmanje dva. Najpre treba karte dobro promešati i jednako ih podeliti igracima. Ako igrač nađe među svojim kartama dve karte s jednakim znakom (crtežom u uglu), te karte odloži. Sada počinje izvlačenje: Onom igraču kojem je ostalo najviše karata u ruci, igrač s njegove leve strane izvlači jednu kartu, zatim ovaj sledećem i td. Ako igrac za izvučenu kartu ima par u svojoj ruci, može obe karte - sa istim znakom u uglu - odložiti. Igra traje tako dugo dok jednom igraču karta "CRNI PETAR" ne ostane kao jedina u ruci i time se on proglašava CRNIM PETROM. Tako je on obavezan na unapred dogovorenu kaznu......(da glumi neku zivotinju ili otpeva neku pesmu ili vec nesto slicno )
 
djavolica_andjeoskog_lica:
Jedino se ne slazem sa ovim da se karte izvlace - osoba do tebe ti sama da kartu koju hoce!
:D

Помешала си са игром магараца.

Код нас се то није звало црни петар него усра, и та карта која се извлачи (ако се игра обичним шпилом онда је то мала двојка)...она се исто звала усра.:lol:
 
pajamaca:
jao divno je divno to:p
jesu li počeli leptirići?
jao G. nekako ti zavidim....
mmm mali miš...u naručju....
Evo me usla u 6. mesec pa ti vidi! Ritka se ovaj mali decak opasno! Videla ga i na 4d, ma mamin sin! :P :D Izvinjavam se zbog cheta, i da dodam - Crni Petar je mnogo slatka igrica i deca treba da je igraju.Ja jos uvek cuvam karte od mog C.P. i bas su mi drage...
 

Back
Top