Poshtovanje

B

Bliss

Gost
Kakav pristup ocekujete od ljudi sa kojima se druzite, ili od ljudi sa kojima ste u vezi?

Kako se postavljate ako se neka zajebancija odrazi izuzetno negativno na vas zivot?

Kada mislite da su granice prekrsene, i kako reagujete na to?
 
Ovo prvo pitanje si tako postavila da bi svi automatski trebali da kazemo postovanje. A to je nesto sto treba zasluziti.
Ako mislis na licnu zaebanciju, zar postoji potpuno ispravan covek a da nije proglasen za sveca? Stvari ne mozes da ispravis, mozes samo da ne ponavljas iste greske.
Onda kada pogledas duboko u sebe i slozis se sa tim da granice zaista jesu prekrsene i da se zbog toga ne osecas dobro. Pojedes svoja g.... i gledas da vise sebi ne pravis medvedju uslugu.

Jer nisam skrenula sa teme?
 
Pa i ja sam u jednom periodu svog zivota krenula da paalim mostove...pa sam spala na par ljudi koji su vredni...
Nego jer mislite da ljudi sve manje i manje imaju postovanja prema drugima?
Nesto u stilu moze im se...
 
Bliss:
Kakav pristup ocekujete od ljudi sa kojima se druzite, ili od ljudi sa kojima ste u vezi?

Kako se postavljate ako se neka zajebancija odrazi izuzetno negativno na vas zivot?

Kada mislite da su granice prekrsene, i kako reagujete na to?


oni meni moraju biti moji nesebicni drugari....nema druge, ako ne verujemo jedni drugima i ako ne tolerismo ono sto se treba nema tu svrhe nikakvo druzenje

kako mislis za*ebancija..........ako smo drugovi nema onda te vrste za*ebancije....kapiras

granice su prevrsene onda kada se ja ne osecam lepo sa tim istim drustvom........odmah posle je kraj
 
Jel mi verujes da sam zaboravila sta to znaci nesebican covek...jako retko upoznam ljude koji to stvarno i jesu...svaka cast onima koje znam da su stvarno ispali fer... ;)

Nekako imam utisak da sto smo stariji ljudi ulaze u nas zivot, ali je sve zasnovano na nekom interesu...a taj put nas direktno vodi do sebicnosti....

Kapiram za zajebanciju...ali stvaran zivot mi nosi talas nekih drugih okolnosti i situacija...nazalost...koje nemaju veze sa onim kako bi trebalo da bude nazalost...
 
Hvala Latice... :)
Doduse tema nije otvorena sa ciljem da mi se da savet...zanima me misljenje...
Zanima me di koje granice dozvoljavate da ljudi idu, a koja je to granica koja vec krsi postovanje?
 
To je tako individualna stvar. Postoje neki ljudi koje "znas u dusu" i zaista volis kao ljude po mozes da im progutas i neku zescu glupost. A opet nekoj bezobraznoj i glupoj budali ne mozes da oprostis ni to sto postoji.
 
Kakav pristup ocekujete od ljudi sa kojima se druzite, ili od ljudi sa kojima ste u vezi?
Pamet, duh i svest. Ako ne moze sve, bar duh... 8-)

Kako se postavljate ako se neka zajebancija odrazi izuzetno negativno na vas zivot?
Pa to onda nije zajebancija.

Kada mislite da su granice prekrsene, i kako reagujete na to?
Kad osetim da me neko gnjeci ili da je stoka kazem adios.
 
Ochekujem fer,otvoren pristup-kakav si prema meni,takv sam prema tebi.Ako si pristojan/na bitju fin ako si bezobrazan/na zgromicu te! :twisted:
Ako neko zeyebava a zna da te to pogadja onda je zloban,znachi ochekuje da te dodakne i onda iz inata a i da bi napakostio nameri zlobnog,ne treba pokazati da te zeyebancija dotiche....nek se jede shto nije uspelo.Prekinuti svaki kontakt se podrazumeva.
Granice su po meni kada postane iz aviona ochigledno da neko manipulishe,zavlachi te.....ili kad krene na tebi bliske osobe-i tu je kraj-prezrem je/ga i gotovo.
 
Bliss:
Zanima me di koje granice dozvoljavate da ljudi idu, a koja je to granica koja vec krsi postovanje?

Ako te neko postoje,onda tu ne postoje granice. Ono ili postoji ili ne ! A osoba koja te postuje ni u sali te ne bi dovela u te " neprijatne situacije ". Sad, sta je za koga prijatno ili neprijatno je individualno.

Vremenom i sa godinama spadne s na 5 prijatelja i 3 druga, a samo jednom od njih bi dao sve. Ali, sto se pre pomirimo sa cinjenicom da se ljudi krecu razlicitim zivotnim stazama,ma koliko smo NEKADA bili bliski, to vise necemo imati potrebe za ovakvim pitanjima.

To nije tragicno,to je bolje,jel te automatski izbavlja od nepotrebnih i bezvrednih ljudi u kratkom zivotu.
 
Ponekad pomislim da sam suvishe stroga prema ljudima koji su me izneverili... da im treba pruzhiti drugu priliku i to..ali se setim kako su neki od njih i drugu,trecu..petu zloupotrebili.... pa me prodje..
 
Peta W.:
Ponekad pomislim da sam suvishe stroga prema ljudima koji su me izneverili... da im treba pruzhiti drugu priliku i to..ali se setim kako su neki od njih i drugu,trecu..petu zloupotrebili.... pa me prodje..
E, da.
Okrenem ledja kada je necije ponasanje sistemsko, a ne slucajna greska.
 
granice su prevrsene onda kada se ja ne osecam lepo

То!
Граница је онда када осетиш да ти више није лепо, да су ружне или лоше ствари надјачале или потиснуле лепе. Не значи да и даље нема лепих тренутака, али извагаш шта преовлађује, и како се осећаш генерално у вези са тим.
 
Bliss:
Kakav pristup ocekujete od ljudi sa kojima se druzite, ili od ljudi sa kojima ste u vezi?

Kako se postavljate ako se neka zajebancija odrazi izuzetno negativno na vas zivot?

Kada mislite da su granice prekrsene, i kako reagujete na to?

1.Drustvo te ili uzdize ili urusava- ocekujem prvo.

2.Ako je namerna->Koljem!!!- salim se, ali to ne trpim, to nebi proslo bez bitke ili osvete na neki nacin- naravno prekidaju se odnosi i svaki kontakt.

3.Onog momenta kada primetitm da mi neko ne zeli dobro,zeli moj nekakav poraz,
jednostavno ne mogu da se bakcem nekakvim intrigama i to shvatam kao manjak postovanja ili kada pomislim da su debili- prekid odnosa.
Zajebancija i ljubomora- ako je negativna zahladnim odnose.
Zloba se nikad ne prasta, ljubomora mozda ako ne preraste u zlobu.

A u vezi ocekujem da nam je lepo i zanimljivo tj. da se lozim, kad nema vise hemije kraj.
Jos sam mlad za neke ozbiljne veze.
 

Back
Top