Ja sam ono sto jesam

Plav

Početnik
Poruka
35
Postoji paradoksalna teorija promene koja u jednom svom konceptu kaze da onda kad prihvatite sebe onakvim kakvi ste, dolazi do promene. Sta to znaci prihvati sebe onakvim kakvi ste? Da li vi to znate da uradite? Kako se to radi? Ustvari, znate li uopste ko ste vi? I da li mozete sebe da prihvatite da ste takvi i takvi? I kad prihvatimo sebe onakvim kakvim smo mozemo da se menjamo. Da li to znaci da ovo prihvatanje sebe je neka baza(osnova), koja je nuzna za dalji rad na sebi? A sta vi kazete...?
 
Хммм...то је била моја пубертетска дилема која ме је пратила до пре пар година.....а онда сам мало сазрела, прихватила себе.....и тек тад сам заиста почела (мало) да се мењам.
Док год сам на силу покушавала....увек је изгледало као да се трудим да будем нешто што нисам.
Нисам била јасна.
Нема везе.
 
Jasna mi je ta izreka: dok god stvarno ne prihvatis da si to sto si, to jest, takav kakav si, pretvras se (cesto ni sam ne znas) da si neko ko bi zeleo da budes.

Kada se oprostis od nekih "tripova" o tome kakav/kakva bi zelela ili trebao da budes i prihvatis sebe - mozes da das sve od sebe :) to jest, da postanes bolja verzija sebe ( a ne losija verzija nekog drugog).
Jasno?
:)
 
Hellen:
Хммм...то је била моја пубертетска дилема која ме је пратила до пре пар година.....а онда сам мало сазрела, прихватила себе.....и тек тад сам заиста почела (мало) да се мењам.
Док год сам на силу покушавала....увек је изгледало као да се трудим да будем нешто што нисам.
Нисам била јасна.
Нема везе.

Kristalno jasna.:!:
 
Betty:
njnjnjnj :rolleyes:
Tjugti, pusti, "stižu nas godine" :lol: U stvari, ja jesam nežna. Valjda je to ta menjaža - odrastanje, da budeš to što jesi, ni manje ni više?

Mislim da je to prihvatanje - odrastanje.
A da li sam nezna... pa jesam, kad sebi mogu da dopustim taj luksuz, tj. kada zivim sa muskarcem. Vrlo se dobro secam da kada sam zivela sama nisam bila tako nezna - u ponasanju a i opcenito - jer nekako ceo teret moras da nosis sama, niko nije na tvojoj strani :) pa tu nekako bas i nema prostora da budes nezna i osetljiva - cim se opustis, neko te povredi...
 
Menjam se svakim misaonim i logičkim procesom, svakim doživljajem....

A menjam se i svakim satom, jer mi se fizička snaga i zdravlje razlikuju...
Način osećanja, osećaja, i razmišljanja zavisi od svih ovih navedenih stavki....
A način osećanja, osećaja i razmišljanja i čine ono što se zove "ja" . Ličnost valjda.
 
Tuzni_patak:
Menjam se svakim misaonim i logičkim procesom, svakim doživljajem....

A menjam se i svakim satom, jer mi se fizička snaga i zdravlje razlikuju...
Način osećanja, osećaja, i razmišljanja zavisi od svih ovih navedenih stavki....
A način osećanja, osećaja i razmišljanja i čine ono što se zove "ja" . Ličnost valjda.

Oh ti mala zuta patkice sto po kadi plovis trazeci sapunicu...
Koje si boje u 17:09h? Jos vaznije, hoces li mi skuvati caja, boli me grlo...
 
Menjam se svakim misaonim i logičkim procesom, svakim doživljajem....

A menjam se i svakim satom, jer mi se fizička snaga i zdravlje razlikuju...
Način osećanja, osećaja, i razmišljanja zavisi od svih ovih navedenih stavki....
da, i ovo vazi za sve nas.
A način osećanja, osećaja i razmišljanja i čine ono što se zove "ja" . Ličnost valjda.
ne. jer "ja" se ne menja, za razliku od "načina osećanja", a ako se licnost menja, onda "ja" nije licnost.
a sta je "ja"? evo, lepo priznajem da nemam pojma :)
 
http://www.straightblastgym.com/fallacy.htm

Are you your thoughts, or are you thought?


mind/body organism, alive on this spinning rock, which identifies itself based on it's own selected set of memories, again HIGHLY edited, and again ALL based on measurement.

ask yourself this, how many memories do you remember from Oct 1995? Can you remember what you where doing at 4:21pm on Oct 4th 1995? If not, what do you remember from that day? What do you remember from that Month? How about that Year?

To see for firsthand just how small, selective, and restrictive the little string of memories is that we put together in an order and call "I" can be mind blowing.

Many people wont even allow themselves to go there, for fear that this "me" story they have been clinging to with such attachment may not actually be real upon closer examination.

Are you the thoughts you remember, your "me" story, or are you the awareness itself that has focused its direction?
Quite obviously, the "me" story cannot focus it's awareness, it's consciousness. The "me" story IS just a thought. If it was not, then whose me story would it be?!
 
Plav:
Postoji paradoksalna teorija promene koja u jednom svom konceptu kaze da onda kad prihvatite sebe onakvim kakvi ste, dolazi do promene. Sta to znaci prihvati sebe onakvim kakvi ste? Da li vi to znate da uradite? Kako se to radi? Ustvari, znate li uopste ko ste vi? I da li mozete sebe da prihvatite da ste takvi i takvi? I kad prihvatimo sebe onakvim kakvim smo mozemo da se menjamo. Da li to znaci da ovo prihvatanje sebe je neka baza(osnova), koja je nuzna za dalji rad na sebi? A sta vi kazete...?


uvijek se mijenjaš, bio svjestan toga ili ne. poenta je biti svjestan. :!: znači nema paradoxa, prihvati da si PROMJENLJIV, to i jeste baza, ta promjenljivost :idea:
u jednom trenutku svog života shvatiš ko si, ne stidiš se sebe niti se plašiš drugog. desi se samo po sebi, ako nisi mentalno retardiran naravno, i ako si kako tako socijalno opštio, ili pak malo mislio svojom glavom.
takav kakav si reflektuješ i apsorbuješ svijet na sebi jedino poznat i moguć način - KROZ SEBE a to znači ipak subjektivno. kad shvatiš da drugačije nije moguće a i ne treba, postaješ svoj tj, spoznaješ sebe u svijetu i svijet u sebi.TAD si spoznao i prihvatio sebe.
TAD ćeš biti svjestan promjena koje te tek čekaju, prijatnih i neprijatnih ali svakako podjednako bitnih za razvoj i rad na ličnosti.
inače, samo se vrtiš u krug!
 
Betty:
možda je asocira na MED? :lol:

Ма да, има код нас нека пчеларска фирма, тако се зове, са све слатком женском пчелицом нацртаном..:lol: .. немају појма људи.....а ја се увек сетим онога како је Медеја убијала своју децу....:-?
 
medeja:
uvijek se mijenjaš, bio svjestan toga ili ne. poenta je biti svjestan. :!: znači nema paradoxa, prihvati da si PROMJENLJIV, to i jeste baza, ta promjenljivost :idea:
u jednom trenutku svog života shvatiš ko si, ne stidiš se sebe niti se plašiš drugog. desi se samo po sebi, ako nisi mentalno retardiran naravno, i ako si kako tako socijalno opštio, ili pak malo mislio svojom glavom.
takav kakav si reflektuješ i apsorbuješ svijet na sebi jedino poznat i moguć način - KROZ SEBE a to znači ipak subjektivno. kad shvatiš da drugačije nije moguće a i ne treba, postaješ svoj tj, spoznaješ sebe u svijetu i svijet u sebi.TAD si spoznao i prihvatio sebe.
TAD ćeš biti svjestan promjena koje te tek čekaju, prijatnih i neprijatnih ali svakako podjednako bitnih za razvoj i rad na ličnosti.
inače, samo se vrtiš u krug!
Ok, zar tebi ne zvuci ovo malo idealizovano. Primetio sam da u tvojim recima ima ostrine i lakoce. Ok, mozda je ostrini tu mesto ali ne i lakoci. Zar je tebi lako da prihvatis sebe? Ako jeste, kazi nam kako se to radi? Daj mi neki primer iz tvog zivota?
 

Back
Top