Paolo Koeljo - lik i delo

Prvo sto mi prolazi kroz glavu dok citam kometare je : NE MOGU DA VERUJEM.
Toliko ljudi koji misli negativno o coveku cije knjige su na prvom mestu bazirane na pozitivnom odnosu prema svemu oko sebe.Pa se onda pitam: jel to nisam razumela Koelja ja ili ti drugi????
 
Nisam procitala sve njegove knjige...Dakle, procitala sam tri, i nisam u njima pronasla nikakvu filozofiju koja bi meni promenila pogled na svet... Ono sto sam procitala su tri romana, od kojih mi se u Alhemicaru dopalo to sto nije klasican ( a neko pomenu da je falsifikat neke arapske price...hm... ), kod Vestice iz Portobela nacin na koji je opisao psiholosko stanje glavne junakinje, uopste lik, a u 11 minuta mi se nista nije svidelo, a da ne govorim o onako bezveznom kraju...
 
E da, pomenuli ste Gordera. Pa, mozda ce vama glupo zvucati, ali neki delovi Sofijinog sveta stvarno su me doveli do toga da se zapitam nad nekim stvarima.... I mozda je to po vama pisac za decu, ali ja i jesam dete i, iz ove perspektive, knjiga mi je bas bas lepa...
 
Da konacno i ja dam svoj doprinos temi.
Paulo Koeljo je po mom mishljenju jedan od najboljih pisaca danashnjice, uz mozda Umberta Eka.
Njegov dela na neki poseban nachin zaokupljuju mashtu citatelja.
Izdvojio bih Alhemicara,za kojeg mislim da je njegovo remek-delo.
Preporucio bih svima da je procitaju,zato sto je inspirativna i menja poglede na svet.
Cheers
 
Da konacno i ja dam svoj doprinos temi.
Paulo Koeljo je po mom mishljenju jedan od najboljih pisaca danashnjice, uz mozda Umberta Eka.
Njegov dela na neki poseban nachin zaokupljuju mashtu citatelja.
Izdvojio bih Alhemicara,za kojeg mislim da je njegovo remek-delo.
Preporucio bih svima da je procitaju,zato sto je inspirativna i menja poglede na svet.
Cheers

Porediti Umberta Eka i Koelja je 'no comment' ;) ...
 
Koeljo je opet jedan pisac, koji je sad vrlo popularan, naročito među ljudima, koji inače vrlo malo čitaju, pa su "otkrili" Koelja i sad misle, da je to nešto posebno...U Sloveniji, gde živim, inače svaka missica kaže, da joj je omiljena knjiga Alhemičar.
 
Poslednja izmena:
Volim da citam Koelja, a najdraza njegova knjiga mi je "Djavo i gospodjica Prim", ostavila je najjaci utisak na mene..."11 minuta" mi se nije nesto svidela, OK su mi "Alhemicar", "Veronika je odlucila da umre" i "Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala"...a "Petu goru" i "Prirucnik za ratnike svetlosti" nisam imala zelju da procitam...
 
Koeljo je opet jedan pisac, koji je sad vrlo popularan, naročito među ljudima, koji inače vrlo malo čitaju, pa su "otkrili" Koelja i sad misle, da je to nešto posebno...U Sloveniji, gde živim, inače svaka missica kaže, da joj je omiljena knjiga Alhemičar.

Tu se donekle slazem. Oni koji vrlo malo citaju, "otkrili" su Koelja. Da.
Procitala sam samo Alhemicara.
Fina je knjiga, ima neku posebnu poruku za citaoca.
"Kvalitetnost" njegovih dela moci cu da procenim tek kada procitam jos neku njegovu knjigu.
 
Koeljo je opet jedan pisac, koji je sad vrlo popularan, naročito među ljudima, koji inače vrlo malo čitaju, pa su "otkrili" Koelja i sad misle, da je to nešto posebno...U Sloveniji, gde živim, inače svaka missica kaže, da joj je omiljena knjiga Alhemičar.

...paaaa, i ljudi koji vrlo malo čitaju treba od nekud da počnu, zašto onda ne Koeljo ?...za početak je pitak i čitak, ili je to prevodilac dobro odradio posao ? :D...
meni se dopao...nisam pala u nesvest, ali mi se dopao ... uostalom , i nisam u žiriju za dodelu Nobelove nagrade za književnost pa da ga raščlanim na delove i kritikujem, tek, ponekad, naiđe '' ko kec na deset'' da napravim prespoj između različitih žanrova...
 
Pa,reklamira ga Madona-dovoljno.Prate je sve "Feme".
Koeljo je slaba kopija ili pojednostavljeni,prepričani Kastaneda.
Bez nekog intelektualnog zamora to možete čitati ako ne zaspite.Kao i one silne serije.
A poređenje sa Ecom je tuga-njegovi romani imaju više slojeva i ne čitate ih kao Agatu Kristi.Mislim,može i tako ali-šteta je.:think:
 

Back
Top