Šta vam se sviđa u Nišu?

Sta su najvrednije stvari u Nisu?

- Univerzitet sa 14 fakulteta (neki su van grada) - s tim sto je kvalitet nastave i uopste status ovih fakulteta mnogo nizi od beogradskog i novosadskog, cime smo i mi kao studenti diskriminisani (koji studiramo u Nisu). No, fakulteti su vazna stvar za grad.

- Bulevar Nemanjica - iako je jedna velika spavaonica, to je prostor koji bi mogao da nadalje posluzi kao primer kako bi trebalo da izgledaju ulice u Nisu ako zelimo da imamo grad a ne palanku.

- Tvrdjava - iako totalno neuredjena i neosvetljena, vazna je jer bi nekad neko mogao od tog mesta da napravi drugi Kalis.

- Parkovi - (Cair, Bubanj, Nishka banja, Park sv. Save, nishavski kej) mada je stvarno jadno da na 300 000 stanovnika dodje ovoliki broj parkova, i to ne preterano velikih. U poredjenju sa Beogradom gde svaka raskrsnica ima po jedan park.... (da ne sirim pricu).

To je sve sto u Nisu vredi. O onome sto ne vredi pisao sam i mozda cu nastaviti na drugoj temi.
 
Lepo je sto je ravan pa moze dugo da se ide peske i da se uziva u setnji. Odrasla sam u Nisu, a sada zivim u Beogradu i najvise me nervira sto stalno moram da idem uzbrdo-nizbrdo :?:
Lep je kej.
Lepa je tvrdjava.
Lepa je Niska Banja.
Lepo je sto svuda moze da se stigne peske.
Lepo je sto nije preveliki, a ima sve sto treba, nije palanka.
Lepo je sto su ljudi sa juga temperamentni, veseli, vedri, komunikativni.
Lepa je zgrada univerziteta.
Lepa je moja nekadasnja gimnazija.
Lepo je sto je tu muzej Mediana (u koji nikada ne bismo otisli da nas nije profesorka likovne umetnosti tamo odvela :lol: ).
Lepo je to opusteno ponasanje "lako cemo".
Lepo je sto se odrzavaju "Filmski susreti"
Lep je Chair.
Lepe su letnje veceri kada su svi u setnji i bake i deke i klinci i mladi.
Lepo je sto sam tamo rodjena :D
Malo sam nostalgicna :rolleyes: Pozdrav svima! Kissss
 
Ako je verovati da ljudi cine dusu grada, ajmo mali osvrt na niske "ambasadore":

Kerber, Galija, Bilja Krstic, Dragan Stojkovic Pixi, Ivan Miljkovic, Natasa Miljkovic (vodi KLJUC), jedan vaterpolo reprezentativac (nek mi oprosti sto mu ne znam ime), Mama Rock ( ko nije cuo za njih, Amadeus je obradio njihovu pesmu "Eva" ), Nisomnia, Nisville jazz festival, Burek-fest i mnogi, mnogi drugi. Neka me podseti neko ako sam sto god zaboravila. :lol:
 
ЈА МИСЛИМ ДА ЈЕ НИШ ВРЕДАН ПОШТОВАЊА, ПОСЕДУЈЕ, СИГУРНО, НАЈЛЕПШИ, НАЈОПРЕМЉЕНИЈИ И НАЈЧИСТИЈИ "СТОНОТЕНИСКИ ДОМ" , И МИСЛИМ ДА МАЛО НИШЛИЈА ЗНА ГДЕ СЕ ОННАЛАЗИ, АЛИ СВАКАКО ДА ГА ВРЕДИ ПОСЕТИТИ И ОДИГРАТИ НЕКУ ОПУШТЕНУ СТОНИТЕНИС ПАРТИЈУ!!!!!
 
Da ne poveruje covek ove komentare.. sve vise beogradjana nas voli po ovome, sto je meni cudno ili je ovo mali deo njih koji nas voli, oni kojima su nislije "seljaci" se nisu oglasili, ali ono sto ne valja je da se svi hvale kako su ovde doshli da zderu za male pare a grad nisu ni pomenuli kakav je i da li im se svidja. Sve mi se svidja samo ono sto sam napisao ranije.. fale nam pare.
 
ljudi nis je sjajan grad...ja sam ga zavolela skoro..a pre toga mi nije bio bas nesto...ali ono ima svega i svacega u nisu...ljudi su veliki optimisti i kao sto neko rece sve nam je "lako cemo"...inace decky je upravu kad kaze da nam fale pare..npr.MENI FALE :lol:
i niste napisali da se nis zna jos po beer-festu,horskim svecanostima,filmskim susretima,danima cveca.
Inace ja mnogo volim nisavski kej..znaci prelep je sve do kraja tamo do donje vrezine...kako se dalje ide sve ima vise zelenila...tamo je trcanje xtra...;)
i sve sto ste rekli jeste istina mada lepo bi bilo da se u gradu moze videti jos zelenila...da se ociste parkovi bre,da se vidi grad u pravom svetlu ;)
 
Bioskop 'Vilin Grad' , tu sam kao mali stalno odlazio da gledam projekcije, sada, kada vise niko ne ide u bioskop zbog pirata i zbog kompova, ja opet ponekad svratim na neki film, kupim kesicu kokica od onog tipa na uglu, pored izlaza iz podzemnog, i odgledam nesto zanimljivo.
Tj, ako budem srecan pa se skupi minimalno 5 ljudi kako bi nas pustili da udjemo u salu, kako ne bi otkazali predstavu...
Zadnji put kada je bila guzva, ne racunajuci domace projekcije 'ivkova patka' itd, bila u bioskopu 'park' za 'izgubljeno u prevodu' Sofije Kopole, bilo je chudno i nekako magichno kako su se svi okupili za pet minuta, podsetilo me je na stare dane...
voleo bih da bioskopi rade punom parom..... :cry:
 

Back
Top