Fali mi 500KB ili 1 MB da bi film stao na CD, treba mi nesto da kompresujem

Nemkec_SM

Zainteresovan član
Poruka
111
Kao sto rekoh u naslovu film mi nosi 702MB i prevod 30KB i nemoze da stane na obican Verbatimov CD :( nebi bio problem da ga ja iz .avi konvertujem u .mpg ali time izgubim bistrinu slike i film bi nosio 400MB ili 500MB (u pitanju je film Mortal Kombat). imam program da kad se ovo desi sa DVD filmom da se on kompresuje ali sad sam u situaciji da mi to treba za CD film jel mozda neko ima tako nesto za CD filmove??
Hvala.
 
Možeš da narežeš u Neru i 703MB. Pokreni NeroBurning ROM, onda ideš na File > Preferences > Expert Features (kartica), na njoj treba da ti bude čekirano Enable overburn Disc-at-once burning, ispod toga u polju za minute upiše npr. 85, i naravno OK.
Samo još pre rezanja na kartici Burn, ispod brzine kojom je podešeno da "pržiš" stavi da "prži" metodom Disc-at-once. I to je to.
 
Nema se sta dodati, Fluid je rekao sve sta treba.
Inace kapacitet diskova je obicno negde oko 712MB (+ - par megabajta)
Za tako malu razliku kod tebe nema potrebe idi direktno na rezanje ali ako je razlika par megabajta onda za svaki slucaj prvo idi na opcioju testiranja da se proveri da li moze da stane na disk (to ce te nero pitati kad pocnes da overburnujes a pre nego sto krenes da rezes da li hoces da testiras ili ne)
 

Back
Top