nastavak skolovanja u austriji
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: nastavak skolovanja u austriji

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation nastavak skolovanja u austriji

najljubaznije molim nekoga koje bio na slicnim mukama kao ja, da mi ukratko napise o postupku prelaska na dalje studiranje u inostranstvu (konkretno me zanima austrija, bec)

Zainteresovan član cicos - macos (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Thumbs up Re: nastavak skolovanja u austriji

Mene takodje zanima isto. Ono sto sam cula, jeste da generalno nema problema sa prebacivanjem, ali ne znam da li mi iz Srbije i dalje ne placamo skolarinu? Da li postoje neke stipendije za smestaj, knjige i sl.?

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: nastavak skolovanja u austriji

vidi ovako,jesam iz srbije.svojevremeno moja sestra je na njihovoj muzickoj akademiji placala nesto jako sitno za semestar, zato jer smo bili na listi zemalja treceg sveta,sada se to promenilo pa placamo full.to vazi za muzicke akademije i znam da se polaze prijemni.mene zanimaju drustveni fakuleti.ne znam da li zbog ovih dana ali sve nesto vrtim kao kisa oko kragujevca na netu da bih eventualno skinula popis njihovih fakulteta.naravno da postoje stipendije ali moras da budes jaaako dobar, ili sa dobrom preporukom.inace boravak u austriji ti omogucava samo upisivanje neke skole

Zainteresovan član cicos - macos (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Thumbs up Re: nastavak skolovanja u austriji

Mislim da taj ugovor koji je svojevremeno sklopljen za povlastice nasih studenata vise ne vazi, tako da izgleda moramo da placamo. İ mene zanimaju drustveni fakulteti. İsla sam na sajt Univerziteta u Becu, ali nisam nasla nista odredjeno. Slala sam i mail studentskoj tamosnjoj sluzbi, ali mi nisu odgovorili (mozda i zbog raspusta). Koja diploma o znanju nemackog je potrebna (Mittelstufe ili Oberstufe)? Sto se mene tice, ne postoji drugi nacin da odem, nego da dobijem stipendiju. Sta znaci to ''jaaaako dobar''?

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

vidi ne znam ni ja nista vise od tebe i ja se raspitujem, zato sam i ovde postavila to pitanje. ja sada specijaliziram na mome faksu ali bih nastavila tamo dalje neku skolicu jer je jedini nacin da dobijes papire i da te eventualno legalno prijave da radis nesto jer moras i da zaradis nesto za dzeparac jer je zivot tamo skup, jedino ako ti roditelji nisu rokfeleri , e to je onda druga prica.jaaako dobar znaci da moras da budes iznad svoje generacije , i da ih bukvalno nateras da oni tebe pozovu da tamo studiras, e onda bi po tom sablonu dobila stipediju.za diplome ne znam jer i ja sama krecem na kurs nemackog kojeg sam inace ucila u srednjoj skoli, ali jezik je najmanji problem to se sve kupi u hodu...

Aphroditi
    Guest

[font=Verdana]Ja sam nastavila studije u Austriji, sa nezavrsenim faxom u Bgd. Priznali su mi ispite s beogradskog faxa i odredili sta i koliko jos treba da odradim da bih dosla do diplome. I placam semestar 740 eura.:| To je duplo vise nego sto placaju domaci studenti i ta cena vazi za nas iz Srbije kao i za ostale koji nisu iz EU. To je moje iskustvo, ne bih znala vise da vam kazem. POgotovo sto sam ja ovde po drugoj osnovi, znaci nisam na studentskoj vizi. Ne znam kako je za Bec i za nastavak studija na postdiplomskim, kao i kad konkurises direktno iz Srbije. Inace sto se tice jezika, polaze se mittelstufe. [/font]

Nov član
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

I ja bih isto u Bec i to na TU,samo me interesuje gde dobijam formulare koje saljem za potvrdu sa kojom idem u ambasadu.Bice jos pitanja,ako i vas nesto interesuje pitajte!!!POZ

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

veruj mi da ne znam, ja tek ovih dana moram do gete instituta da se raspitam oko nivoa jezika, ako nesto cujem javljam

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

hvala na obavestenju, znam za te silne evre koji se placaju po semestru , jer je moja sestra tamo na akademiji njihovoj,znam da smo skinuti sa liste zemalja treceg sveta

Nov član
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

a kakve smo prednosti imali kao zemlja treceg sveta, kakvi su nam sada uslovi za studiranje bolji ili losiji

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

kao zemlja treceg sveta placali smo ok 15 evra po semestru a sada oko 700 pa ti izracunaj kolika je razlika.u principu je slicno, plati pa klati, najprostije receno

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

najnovija informacija, agencija'' kub'', sredjuje odlazak u inostranstvo na skolovanje.nalazi se u vasinoj ulici

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

ja sam u inostranstvu i mogu da potvrdim da se ovde (EU) semestar placa izmedju 600 i 700€ za tehnicke fakultete. koliko para toliko muzike

Primećen član sound_of_my_life (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Reputaciona moć
    45

Jaq sam nesto cula da je za one sa srzavljanstvom B i H besplatno prebacivanje?

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Pokasucu da pomognem koliko mogu.
    Studiram na TU u Becu, i navedeno gore je tacno u vezi TU-a u Becu, studije se placaju oko 740 e po semestru. Nismo vise na listi nerazvijenih zemalja. To promenjeno pre 2-3 godine. Na nekim drugim univerzitetima je skolarina ista ili manja (oko 380 e po semestru na Ekonomskom) ili je nema (na Haupuni-ju). Ne postoje povlastice za zemlje bivse Jugoslavije u smislu vracanja skolarine (bar na TU). Stipendije je veoma tesko, zapravo nemoguce dobiti i ja jos nisam cuo da je neko dobio stipendiju od nasih studenata. Ukoliko vi znate za nekog molim Vas recite mi, mozda i nacin na koji su dobili. Ovo sve takodje vazi za studente iz BiH. Prebacivanje na fax u Becu nije veci problem, znanje jezika vec nesto drugo. Nije vam potrebna agencija da bi vam bilo sta sredila, ako ste zainterosovani za nastavak studija to mozete sami uraditi.
    Ako imate druga neka pitanje, a ja mogu da pomognem, slobodno pitajte..
    Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

pogledaj mi negde za neki uciteljski fakultet, pozz i hvala

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio majchibgd
    pogledaj mi negde za neki uciteljski fakultet, pozz i hvala
    Da li je to pedagogija?

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

moze da bude i tako nesto

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

http://studieren.univie.ac.at/index....e=1&tx_spl_pi1[showUid]=82&cHash=3d138569a3

pogledaj ovde to je na hauptuni-ju
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

hvala na informaciji, evo resavam pitanje za master studije, stizu informacije sa univerziteta, hvalal jos jednom puno puno...

Početnik
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano hmmm studije u beču

pozz zanima me koji uslovi trebaju da se upises na medicinski fakultet u Becu , mislim ono osim zavrsene srednje skole... ima li neko da mi help jer tata me planira tamo poslati pa se malo dodatno informisem...

Početnik
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano again beč xD

Da , htio bi znati da´l je moguce upisati u Beču ˝bussines managment˝ ili pak poslovno bankarstvo, da upoznat sam sa svom procedurom u vezi papirologije, samo me zanima u vezi jezika :S , jer imam dobru podlogu za Njemacki , jer sam zivio prije u Munchenu, sta trebam opet polagat, bolje kod ans ili tamo kod njih... fkt me samo zanima sta da upisem xD unaprijed hvala ((((:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

sta bi? niko vise nije zainteresovan ili nije otisao na postdiplomske ili se prebacio u A?

Nov član
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja sam takodje zainteresovna za studiranje u inostranstvu.... ali koliko mogu da primetim, vecina informacija koje se nalaze na netu su nepouzdane...

Slične teme

1. Studije u Austriji
    Autor Tna u forumu Postdiplomske studije
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.04.2013., 13:09
  2. Lose starne skolovanja u inostranstvu
    Autor Vanja88 u forumu Srednje škole
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 03.02.2007., 15:55
  3. nastavak skolovanja u inostranstvu
    Autor DJ-Nikola u forumu Fakulteti
    Odgovora: 6