patoloski leukociti

Lidiia

Zainteresovan član
Poruka
149
Postovana Doktorko-Doktore,
Moj tata je 76 godina star , prije dva mjeseca je dobio upalu pluca i visoku temperaturu , uz suhi kasalj i znojenje, dobio je antibiotik Klavocin i Sumamed istovremeno. Terapija sa antibioticima je prekinuta od strane lijecnika nakon otprilike dvije sedmice.Inace je u tim trenucima vrijednost secera u krvi bila 160 a to je ostala i danas , dva mjeseca poslije.Sedimentacija je bila tada prije dva mjeseca 85 , pa se spustila nakon mozda mjesec dana na 75 , i nekidan je vrijednost spala na 30. Najveci je problem sto su leukociti jako niski 2600 , i to nakon vise ponovljenih nalaza kroz protekla dva mjeseca. U medjuvremenu je postovao rezim prehrane tacno prema uputama lijecnika. Upravo danas je bio na pregledu kod pulmologa , koji ga salje da ponovo napravi rentgen pluca i diferencijalnu krvnu sliku , jer kaze da ga zabrinjava sto se tata i dalje jako znoji a i misli da postoji mogucnost da su leukociti patoloski. Znojenje mozda i nije strasno zabrinjavajuce jer se tata uvijek od kada ja pamtim jako puno znojio a i zivi u velikom gradu u Srednjoj Dalmaciji , gdje je uvijek prevruce ljeti. Ja bih Vas molila da mi kazete , ako leukociti nakon nalaza budu patoloski, na koju vrstu , zapravo na kakvo oboljenje se moze sumnjati. Unaprijed zahvalna , srdacni pozdravi , Maja
 
Postoji mali problem - kod nas ne postoji referentna vrednost za secer od 160, ocigledno da su skale potpuno razlicite sto moze da znaci da su i skale drugih referentnih vrednosti drugacije od nasih (tamo gde ste Vi odnosno Vas otac). Takodje ne znam ni sta bi to mogli biti patoloski leukociti, jer za takav medicinski pojam ne znam. Nezahvalno je ovako preko foruma davati bilo kakve spekulacije, pogotovu sto neznamo masu podataka o Vasem ocu, njegovim prijasnjim lecenjima i eventualnim bolestima, eventualnim sporednim efektima lekova koje pije a koji mogu dati leukopeniju (pad lbroja leukocita) itd. Najbolje je da se za sve pitanja obratite lekaru koji Vaseg oca leci jer je jedino on merodavan da VAm da bilo kakve ozbiljne informacije. Sve spekulacije koje biste mogli dobiti 'na slepo' preko foruma mogu samo da u Vas unesu dodatno (bespotrebno) uznemirenje i strah. Pozdrav.
 

Back
Top