Trudna u 15-toj !!

djavolica_andjeoskog_lica

Zainteresovan član
Poruka
113
Znam devojku,bolje reci devojcicu koja ce za koji dan da se porodi...inace ima 15 godina! :o
Nije zelela da abortira,zato sto smatra da je to protiv nase vere!
Nazalost,ta devojka nije jedina kojoj se tako nesto desilo,tako rano!
Koji je vas komentar na sve ovo??
 
Buggy:
Okrutno ali istinito.Neznanje je majka svakog zla!
c016.gif
tako je tako je
 
...pa dobro... deshava se.... curica, jedna.... ista situacija, ali malo gora.... zatrudnela je, ali nije znala ko je otac - igrala se sa vishe njih, u isto vreme.... i eto.
...da je tuzzno, jeste.... da je tragichno, pa i nije.... dete u kuci je uvek veselje.... jedno od 15, jedno od tog od 15.... samo neka sve prodje kako valja....
 
Grešiš, mislim grešiš sinko.....

Više primera iz moje prošlosti te ne samo demantuje grudima već i decom.
U mom komšiluku se devojče udade sa 11 , mada mi nije jasno da li je legalno ili ne, ali je izgledala kao da ima 16-17. Rodila godinu kasnije.Ili godinu i po...Znam da sam je video kasnije sa bebom.
Moja drugarica u 7 razredu, to je koliko 12,13 godina. Gradsko , emancipovano dete, imala držanje, verovatno i ležanje....

Bolje sa 15 nego sa 35.....

Naravno neke tek u 26 počinju da imaju dovoljno funkcija, neke dobiju sa 19, toliko ljudi....šeta parkovima, da ne poveruješ.....

Naravno stoji i to da izjava bolje sa 15 znači da je ? prešla 25 godina. (99,9% oblikovanje današnjeg društvenog mnjenja)
 
Jeste stvarno,bolje od 15,da i ne zavrsis skolu,da kasnije radis kao cistacica ili i ne radis nista,da zavisis od tudje pomoci,da nikad ne prozivis svoju mladost...Ne bih voljela biti na mjestu ni te majke,ni tog djeteta...
Ne postoji nijedan razlog sto je bolje od 15 roditi dijete nego od 35...Da si rekao bolje od 25 nego od 35...to da...I znam i ja neke primjere,nisu uopste slavni...
 
To što smo mi bolestan narod pa guramo svoju decu u brakove u 15toj ... to ne znači da je ispravno i dobro. Ona sa 15 godina nema ni svest o životu, a ne još i svest i odgovornost da bude majka. Šta to dete od nje sutra da očekuje ... da gleda svoju mamu kako plače zbog dečka koji je ostavio ... ili da bude zapostavljeno zato što mu se mama zaljubila pa treba da izživi svoju mladost????

I nisam shvatila, čija to vera ne dozvoljava abortus????
Ne živi se od vere ipak ... život je malo rigoroznija stavka.
 
limunada:
Jeste stvarno,bolje od 15,da i ne zavrsis skolu,da kasnije radis kao cistacica ili i ne radis nista,da zavisis od tudje pomoci,da nikad ne prozivis svoju mladost...Ne bih voljela biti na mjestu ni te majke,ni tog djeteta...
Ne postoji nijedan razlog sto je bolje od 15 roditi dijete nego od 35...Da si rekao bolje od 25 nego od 35...to da...I znam i ja neke primjere,nisu uopste slavni...
...vrlo chudno... ali moja majka je "pobegla", kako se to u narodu veli, za moga oca u 16oj, tj. posle druge godine srednje shkole... rodila je u 17oj, moju sestru.... kasnije je zavrshila srednju vanredno, pa upisala faks - politichke nauke, koji je zavrshila, a onda upisala magistraturu, koju je zbritvila.... u medjuvremenu je kucila kucu i rodila mene.... a nije radila kao chistachica ili.... shta god. a i nije kao da je imala para na pretek, pa kao, moglo joj se... a shta fali i chistachicama....
ne.... sve je stvar volje i htenja.
 
zdravije je sa 15!!! bice i prababa :)
kad dete bude imalo 15 godina i pubertet, ona ce imati 30 i imace strpljenja za klinkine bubice a plus ce moci da se zaebava
kad ona bude u klimaxu u 40 klinka ce imati 25 i moci ce da je razume i nece je daviti
a ovo sta, malo ce roditelji da ispomognu, malo ce imati posla ali to je to :)
jos da je i tata pristao i eto veselja ali dobro sad
a u 35 je veca verovatnoca pokvarenog ploda i matore keve. mislim da je i 28 vec mnogo za radjanje, a sad sto je bela rasa po tim pitanjima glupa......!!!
 
NatasaNatasa:
I nisam shvatila, čija to vera ne dozvoljava abortus????
Ne živi se od vere ipak ... život je malo rigoroznija stavka.
Sto volim kad ljudi biraju sta ce od vere da postuju :D
Vera takodje zabranjuje ne samo da sa mazi sa njih nekoliko u isto vreme, vec i sa tim jednim. Pa, nesto ne vidim da se pridrzavala :P

(mislim da odbijanje abortusa moze da ima vise veze sa savescu nego sa verom, konkretno...)
 
limunada:
Jeste stvarno,bolje od 15,da i ne zavrsis skolu,da kasnije radis kao cistacica ili i ne radis nista,da zavisis od tudje pomoci,da nikad ne prozivis svoju mladost...Ne bih voljela biti na mjestu ni te majke,ni tog djeteta...
Ne postoji nijedan razlog sto je bolje od 15 roditi dijete nego od 35...Da si rekao bolje od 25 nego od 35...to da...I znam i ja neke primjere,nisu uopste slavni...
E, potpuno se slazem sa tobom!
Moj drugarica iz srednje, kada je zatrudnela jedna druga u 17-oj, rekla je "Bas je to slatko! Nema veze sto je tako mlada.", iako smo nas nekoliko zalile sto ce ova koja je trudna morati da napusti skolu (a u muzickoj je to veliki problem), a jos su je i roditelji izbacili iz kuce.
E, kroz 2 godine je i ova koja se radovala njenoj trudnoci - takodje zatrudnela. I radi kao manikirka, jer nije stigla ni da zavrsi srednju.
Ne mislim da se usrecila u zivotu....
 
ma dobro mozes da i nemas srece i da zavrsis lose, ali to mozes i bez trudnoce 15...gde je loshe-nemati posao i jesti celo jutro a ni ne uciti

a to da su joj nerazvijene grudi, pa majka priroda je valjda to sredila
 
ali, za njeno zdravlje, ipak je bolje sto nije abortirala. To nikom ne bih preporucila.
Ali, opet.... Trebalo je da pazi, da ne dodje u ovu nezgodnu situaciju. Pobogu, nije jedina koja to radi u 15-oj godini, a mnoge opet ne zatrudne.
 
maslacak...ne kazem da ne moze i tako,ali tvoja majka je rijedak primjer...i sve je to lijepo...ali ona ipak nije imala mladost i bezbriznost, u pravom smislu te rijeci...i nikad je nece imati... i ipak sve to nije isto,sa djecom ili bez,u tim godinama...i nemoj mi samo reci da je bila zrela i odgovorna sa 16...vise je to bilo nerazmisljanje koje se,na srecu,dobro zavrsilo...Ali u vecini slucajeva se ne zavrsi...
 

Back
Top